Skocz do zawartości

Zdjęcie

Posiadacze nowych zetorów

390 odpowiedzi na ten temat

#121 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:36

witam ja mam forterrę 9641 z 2008 roku mam zrobione ponad 1000 mtg i w zasadzie nie narzekam awarie były oczywiście ale jestem zadowolony bo za tę kasę to nic lepszego niemożna mieć ;))

jeśli można wiedzieć to jakie awarie miałeś do tego czasu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Posiadacze nowych zetorów Dzisiaj, 19:25
  •  

#122 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 10:13

Posiadacze nowych zetorów witam wszystkich mam nową proximę power i ma trochę mały skręt czy ktoś wkręcał ograniczniki do skrętu by go powiększyć. to jest most carraro więc jak w innych ciągnikach z lepszym skrętem jest zamontowany to może można powiększyć.
MH

#123 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 13:15

witam wszystkich mam nową proximę power i ma trochę mały skręt czy ktoś wkręcał ograniczniki do skrętu by go powiększyć. to jest most carraro więc jak w innych ciągnikach z lepszym skrętem jest zamontowany to może można powiększyć.

pozamieniaj kola jak wiekszosc ludzi robi w proxach i bedziesz mial skret jak talala sam tez tak zrobilem

#124 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 20:43

Posiadacze nowych zetorów jak pozamieniać u mnie nawet opony nie dochodzą do silnika, a jak pozamieniam to zmienię rozstaw chyba pozdro
MH

#125 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 31 marzec 2010 - 16:31

Posiadacze nowych zetorów Z przodu będzie szedł szerzej, ale skręt będzie dużo lepszy. Na AF jest sporo takich zetorów z przeważnie ładowaczem i odwróconymi felgami.

#126 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 16:55

witam wszystkich mam nową proximę power i ma trochę mały skręt czy ktoś wkręcał ograniczniki do skrętu by go powiększyć. to jest most carraro więc jak w innych ciągnikach z lepszym skrętem jest zamontowany to może można powiększyć.

ja zamieniłem całe koła z tarczami otrzymalem lewe na prawe i prawe na lewe rozstaw 1775 i skret znacznie sie zwiekszyl.

#127 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:36

Posiadacze nowych zetorów @pala92 - a czy musiałeś wkręcać ograniczniki i ustawiać zbieżność??

#128 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 21:05

Posiadacze nowych zetorów nie do końca rozumiem co da zamiana felg z gwiazdami jak u mnie śruba ogranicznika dostaję do końca ogranicznika więc felgi nic nie dadzą, ile centymetrów macie wkręcone śruby od ograniczników od łba do odlewu
MH

#129 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 21:16

Posiadacze nowych zetorów poczytaj w instrukcji tam to jest na pewno

#130 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 13 maj 2010 - 14:37

Posiadacze nowych zetorów Z rozstawem kół i zwiększeniem skrętu czekałem do pierwszego przeglądu - niestety powiedziano mi że nie należy wkręcać ograniczników bo grozi to uszkodzeniem z powodu braku smarowania. Trochę lipa bo zależało mi na lepszym skręcie przy pracy z turem. Sama zamiana opon tylko pogorszy sprawę bo ciągnik będzie dalej zachodził.
A swoją drogą I (i zarazem ostatni) przegląd serwisowy wyniósł mnie 1245zł, z czego ledwie, powtarzam ledwie urwali 45zł--masakra...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 13 maj 2010 - 19:18

Posiadacze nowych zetorów Może się myle ale sama zamiana felg wystarczy bez wkręcania ograniczników...

#132 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 14 maj 2010 - 21:11

Posiadacze nowych zetorów KOlego-niestety się mylisz. Dzisiaj poszerzyłem zatorka na max (wszystkie koła) i skręt jaki był taki jest. Ale wrażenia wizualne i jezdne niezłe:)

#133 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 15 maj 2010 - 09:17

Posiadacze nowych zetorów Jeśli możesz to Wrzuć do galeri fotki tego zetorka z szerszym rozstawem, bo aż jestem ciekawy jak wygląda B)

#134 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 maj 2010 - 16:33

Posiadacze nowych zetorów kolego @martinezo naj poważniejsza awaria to uszczelniacze na siłowniku podnośnika (opadał) i simering na wale w silniku poza tym wyciek z hamulców i wyciek ze zwojnic a poza tym bez problemów

#135 Share olimpio

olimpio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 maj 2010 - 18:00

Witam wszystkich posiadaczy zetorów proxima i forterra i zwracam się z prośbą abyście napisali jak Wam się te ciągniczki sprawują. Chodzi mi o ich awaryjność, z jakimi maszynami dają sobie rade i ile palą. Wprowadzam taki temat ponieważ mam 20 ha i nosze się z zamiarem kupna nowego ciągnika który bedzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie i na 90% będzie to zetor, tylko nie wiem jeszcze który model będzie najodpowiedniejszy na te 20 ha.

mam forterrke 125 asi 1 miesonc jedzie bardzo spoko

jeśli można wiedzieć to jakie awarie miałeś do tego czasu??

jest tu ktos co ma forterre 125?

#136 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 maj 2010 - 18:25

kolego @martinezo naj poważniejsza awaria to uszczelniacze na siłowniku podnośnika (opadał) i simering na wale w silniku poza tym wyciek z hamulców i wyciek ze zwojnic a poza tym bez problemów

Nie traktujesz zbytnio ulgowo takich awarii w było nie było dwu a nie dwudziestoletnim ciągniku ?

#137 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 15 maj 2010 - 19:05

Posiadacze nowych zetorów @Jaro ale Zetor rachy pracuje troche w cięższych warunkach niż normalny... i czasem dwudziestoletni nie przejdzie tyle co ten dwu letni....

#138 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 maj 2010 - 19:17

Posiadacze nowych zetorów @Mister nie przesadzaj, każdy ma ciężkie warunki na swój sposób, a praca w lesie z wyciekami ma niewiele wspólnego, ile 2 letni ciągnik może zrobić mtg? niech nawet 2 tyś zrobi to co z tego, to jest nic, a te stare zetory to też za młodu nie miały lekkiego żywota, kto miał zetora to miał wzięcie na usługach, w transporcie i były bezawaryjne, nowe to już nie to B) i to nie jest moje zdanie bo z zetorami nie mam do czynienia ale znajomych co posiadają te sprzęty :), zetor robi aby zbyć sztukę a sami Polacy do tego doprowadzili, po co było tyle zetorów kupować że fabryka się nie wyrabiała!!!

#139 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 15 maj 2010 - 19:21

Posiadacze nowych zetorów No tak a wszystko zaczęło się przez Sapard...Ale znam przypadek Pronara pracującego w lesie, i zdecydowanie wybrałbym zetora...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 maj 2010 - 19:28

Posiadacze nowych zetorów Nie wiem w jakich warunkach pracuje ciągnik kol.rachy-ale jeżeli ma 2 lata i 1000 mth to pracuje moim zdaniem tak w miarę,jeżeli z kolei "pracuje ponad siły" to kol.racha kupił po prostu zbyt mały ciągnik i tyle.Ogólnie rzecz biorąc to musisz chyba przyznać mi rację że produkuje się coraz więcej badziewia-ostatnio kupowałem trochę odzieży-wyobraź sobie że żeby kupić w tych czasach coś naprawdę porządnego trzeba wydać kosmiczne sumy a na metce i tak co najwyżej dostaniesz "Made in Vietnam" Dodany obrazek -nie do wyobrażenia są rzeczy w których można przechodzić kilkanaście lat (tak,tak to możliwe-miałem buty które wytrzymały 14 ! lat i kurtkę która osiągnęła w tym roku pełnoletniość Dodany obrazek ).