Polecane posty

pala92    69

witam wszystkich mam nową proximę power i ma trochę mały skręt czy ktoś wkręcał ograniczniki do skrętu by go powiększyć. to jest most carraro więc jak w innych ciągnikach z lepszym skrętem jest zamontowany to może można powiększyć.

 

ja zamieniłem całe koła z tarczami otrzymalem lewe na prawe i prawe na lewe rozstaw 1775 i skret znacznie sie zwiekszyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

nie do końca rozumiem co da zamiana felg z gwiazdami jak u mnie śruba ogranicznika dostaję do końca ogranicznika więc felgi nic nie dadzą, ile centymetrów macie wkręcone śruby od ograniczników od łba do odlewu


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima95    3

Z rozstawem kół i zwiększeniem skrętu czekałem do pierwszego przeglądu - niestety powiedziano mi że nie należy wkręcać ograniczników bo grozi to uszkodzeniem z powodu braku smarowania. Trochę lipa bo zależało mi na lepszym skręcie przy pracy z turem. Sama zamiana opon tylko pogorszy sprawę bo ciągnik będzie dalej zachodził.

A swoją drogą I (i zarazem ostatni) przegląd serwisowy wyniósł mnie 1245zł, z czego ledwie, powtarzam ledwie urwali 45zł--masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Może się myle ale sama zamiana felg wystarczy bez wkręcania ograniczników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima95    3

KOlego-niestety się mylisz. Dzisiaj poszerzyłem zatorka na max (wszystkie koła) i skręt jaki był taki jest. Ale wrażenia wizualne i jezdne niezłe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Jeśli możesz to Wrzuć do galeri fotki tego zetorka z szerszym rozstawem, bo aż jestem ciekawy jak wygląda B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

kolego @martinezo naj poważniejsza awaria to uszczelniacze na siłowniku podnośnika (opadał) i simering na wale w silniku poza tym wyciek z hamulców i wyciek ze zwojnic a poza tym bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpio    0

Witam wszystkich posiadaczy zetorów proxima i forterra i zwracam się z prośbą abyście napisali jak Wam się te ciągniczki sprawują. Chodzi mi o ich awaryjność, z jakimi maszynami dają sobie rade i ile palą. Wprowadzam taki temat ponieważ mam 20 ha i nosze się z zamiarem kupna nowego ciągnika który bedzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie i na 90% będzie to zetor, tylko nie wiem jeszcze który model będzie najodpowiedniejszy na te 20 ha.

 

mam forterrke 125 asi 1 miesonc jedzie bardzo spoko

 

jeśli można wiedzieć to jakie awarie miałeś do tego czasu??

 

jest tu ktos co ma forterre 125?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

kolego @martinezo naj poważniejsza awaria to uszczelniacze na siłowniku podnośnika (opadał) i simering na wale w silniku poza tym wyciek z hamulców i wyciek ze zwojnic a poza tym bez problemów

 

Nie traktujesz zbytnio ulgowo takich awarii w było nie było dwu a nie dwudziestoletnim ciągniku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@Jaro ale Zetor rachy pracuje troche w cięższych warunkach niż normalny... i czasem dwudziestoletni nie przejdzie tyle co ten dwu letni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Mister nie przesadzaj, każdy ma ciężkie warunki na swój sposób, a praca w lesie z wyciekami ma niewiele wspólnego, ile 2 letni ciągnik może zrobić mtg? niech nawet 2 tyś zrobi to co z tego, to jest nic, a te stare zetory to też za młodu nie miały lekkiego żywota, kto miał zetora to miał wzięcie na usługach, w transporcie i były bezawaryjne, nowe to już nie to B) i to nie jest moje zdanie bo z zetorami nie mam do czynienia ale znajomych co posiadają te sprzęty :), zetor robi aby zbyć sztukę a sami Polacy do tego doprowadzili, po co było tyle zetorów kupować że fabryka się nie wyrabiała!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No tak a wszystko zaczęło się przez Sapard...Ale znam przypadek Pronara pracującego w lesie, i zdecydowanie wybrałbym zetora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem w jakich warunkach pracuje ciągnik kol.rachy-ale jeżeli ma 2 lata i 1000 mth to pracuje moim zdaniem tak w miarę,jeżeli z kolei "pracuje ponad siły" to kol.racha kupił po prostu zbyt mały ciągnik i tyle.Ogólnie rzecz biorąc to musisz chyba przyznać mi rację że produkuje się coraz więcej badziewia-ostatnio kupowałem trochę odzieży-wyobraź sobie że żeby kupić w tych czasach coś naprawdę porządnego trzeba wydać kosmiczne sumy a na metce i tak co najwyżej dostaniesz "Made in Vietnam" biggrin.gif -nie do wyobrażenia są rzeczy w których można przechodzić kilkanaście lat (tak,tak to możliwe-miałem buty które wytrzymały 14 ! lat i kurtkę która osiągnęła w tym roku pełnoletniość biggrin.gif ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Dokładnie... i z ciągnikami jest tak samo żeby kupić coś sensownego trzeba wyrzucić sporo kasy a i tak na wieczność nie będzie, i się będzie psuć...Z tym że jeżeli ktoś robi 500-600 mth rocznie to zetor wystarczy, po co ładowac kasę w ,,zachód'' jak i tym można spokojnie obrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz-ja swego czasu zapłaciłem za JD 5720 tylko parę tys. więcej niż za najmniejszą Forterrę (8641)-więc za bardzo nie widziałem sensu kupowania Zetora a robię nim tylko 400-450 mth rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dokładnie... i z ciągnikami jest tak samo żeby kupić coś sensownego trzeba wyrzucić sporo kasy a i tak na wieczność nie będzie, i się będzie psuć...Z tym że jeżeli ktoś robi 500-600 mth rocznie to zetor wystarczy, po co ładowac kasę w ,,zachód'' jak i tym można spokojnie obrobić...

Raczej odwrotnie kolego, akurat ja zapłaciłem dobrych kilka tyś pln mniej za swojego zachodniaka niż za zetora tej samej mocy z tym samym wyposażeniem, zetor "szalał" z cennikami np. za 7340 w 2003r 86 tyś netto to przesada, o cenach zetorów serii 7341 nie wspominając lamborghini premium 1050 było w tej samej cenie, więc teorie jako by do zachodniaka trzeba dołożyć to mit, taki sam jak teorie o wyjątkowej wrażliwości na polskie paliwo i delikatności plastikowych ciągników oraz piekielnie drogich części to wszystko sprawia że dalej są chętni na zetora, który uwzględniając skrupulatnie wyposażenie wychodzi drożej niż zachodnie ciągniki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Pewnie masz racje ale w 2007 grudzień DF Agrofarm 85 już w tej chwili nie pamiętam ale sporo tańszy od zetora... lecz potem z każdym dniem DF w góre i niestety w 2009 trochę przesadzili z tymi cenami. I przesiadłem się z Zetora na Zetora B) Jak przez ten rok jestem zadowolony, więcej można będzie powiedzieć za kilka lat. Powracając do porównania z ubraniami to teraz płacisz za znaczek oby z ciągnikami nie było podobnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A juz tak nie jest? Przeciez np u JD czy u Fendta nie placi sie juz za znaczek na masce?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

w zetorze ten podnośnik opadał od nowości podobno uszczelniacz jakoś był źle zamontowany ale to zrobili na gwarancji bez problemów a z zachodnich to mam lampo 70 w i robił 1500 mtg w pierwszym roku i można powiedzieć że dostał w d*pę teraz ma 3500 mtg

i trzeba powiedzieć że szału niema żadnych wycieków wprawdzie niema ale za to jak się coś zepsuje to cena części to jest masakra a do zetora to idzie znieść wszystko ma swoje plusy i minusy ja jestem z zetora zadowolony teraz więcej niestety stoją niż jeżdżą bo przetarg przegrany ;((( tak jak piszecie traktor po 2 tys. mtg. to musi być prawie jak nówka i zetor taki jest z zewnątrz trochę poobijany ale mechanicznie nie mam zastrzeżeń a starego zetora co miałem to już był tak zajeżdżony że szkoda było w niego kasę pchać bo do zrobienia było praktycznie wszystko więc się sprzedało była kasa żeby dołożyć do nowego to się nowego kupiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No ale nawaliło już coś w lampku? Jak spalanie za dzień roboty ile wypije lampek a ile zetor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dajcie już spokój z tym spalaniem... B) @Ferdek07 albo jest nie zniszczalne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

co do spalania to lampo pali połowę tego co zetor, awarii było kilka w lampo i niestety bardzo drogie ;(( na początku posypała się przednia zwojnica (przy przeglądzie nie nalali oleju) 3 miesiące po gwarancji ale zrobili to na gwarancji jeszcze ale jak policzyli ile za części to mi szczęka opadła bo wyszło 5,5 tys. za troszkę części później padł podnośnik też mały karton części 6 tys. ostatnio pompa hydrauliczna jak mi powiedzieli że 1200 zł. to byłem w ciężkim szoku że tak mało B) ale mimo to jestem z tego traktora zadowolony bo te robotę co zrobił to naprawdę szacun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata    0

ja mam zetora forterra 105 i bede mogl nim jezdzic jak go aplace za 10 lat tak ze nie wiem co narazie o niem mowic ale rysiu ozog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj