Skocz do zawartości

Zdjęcie

Posiadacze nowych zetorów

390 odpowiedzi na ten temat

#101 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 01:04

Posiadacze nowych zetorów Poczekaj do pierwszego przeglądu, chyba, ze te wchodzące źle biegi są naprawdę meczące, a regulacja jest tak jak mówisz... Co do ciśnienia to tył 1,5 , przód 1,7, tak mam bynajmniej ja. Kola można śmiało przełożyc (co wielu robi), bo takie przekładki przewiduje producent, zresztą w książce obsługi masz podane rożne rodzaje rozstawów kół....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Posiadacze nowych zetorów Dzisiaj, 03:56
  •  

#102 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 01:31

Posiadacze nowych zetorów @Wlodiw...to spoko, po pierwszym przeglądzie zmieniam rozstaw kół na maxa:)
A co do ciśnienia to pisałem tutaj: http://www.agrofoto....__fromsearch__1
Ale nie dostałem wyczerpującej odpowiedzi.
Wydaje mi się że Ty masz za dużo-nie trzepie Cię po drogach ? ;D

A przy okazji: w końcu który ładowacz wybrałeś???

#103 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 09:34

Posiadacze nowych zetorów Więc tak trzepania nie unikniesz, bo Proxima jest krótka i nawet obciążenie jej niewiele daje. Myślę, ze za dużo nie mam nabite ponieważ teraz dużo jeżdżę po szosach, ze zbożem czy cukrownia, to w te i z powrotem 40km (albo jeszcze dalej np.110km) i jak miałem mniej to ciągnik wpadał w takie ...bujanie... Teraz ewentualnie na dołach podskakuje... ale noga z gazu i problemu nie ma. Wydaje mi się, ze to ciśnienie co mam jest najlepszym kompromisem miedzy transportem a np.orką... A ładowacz pewnie będzie 220, ale na razie czekam, aż sprzedam pszenicę czyli na cenę... która coś tam pomału drga...

#104 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 19:35

Posiadacze nowych zetorów proxima95 u mnie w forterze dźwignia od zmiany biegów po jakimś czasie zaczęła stawiać taki oleisty równomierny opór problemem było blaszane kółko z blachy które się zabrudziło, ma ono za zadanie uszczelnienie podłogi kabiny chyba, były takie dwa kółka, serwisant wyjął jedno z nich i problem został rozwiązany:) te kółka są nawleczone na dźwignie tak dla orientacji podaje:) w forterze tak było a jak jest rozwiązana dźwignia w proksie to nie orientuje sie ale chyba podobnie, mam nadzieje ze pomogłem trochę. pozdrawiam.

#105 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2010 - 16:52

Posiadacze nowych zetorów jeśli chodzi o ciężko pracującą dźwignie zmiany biegów jest dokładnie tak jak opisuje Slawny wiem bo w mojej forterze był ten sam problem tyle że nie trzeba wyjmować krążka tylko wystarczy troszkę poluzować blachę która dociska ten krążek do podłogi tą blachę widać po wyjęciu wycieraczki,myślę że warto spróbować to zrobić jeszcze przed przeglądem powinno pomóc ;)

#106 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 luty 2010 - 00:12

Posiadacze nowych zetorów Czy zetor proxima dorównuje trwałością takim modelom jak 7211? Czy drogie są części do nich?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#107 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 02 luty 2010 - 20:50

Posiadacze nowych zetorów Czy dorównuje? Wątpie w to, zresztą sądzić nie mogę, bo nie mam ani 7211, ani proxy... To będzie wiadome za kilka lat, może i kilkanaście...
Części nie powinny być drogie, przecież to Zetor :)

#108 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 03 luty 2010 - 10:27

Posiadacze nowych zetorów moim zdaniem nowe zetory nie wytrzymaja tyle co te starsze modele;) nowe nie sa zle ale stare sa nie do zdarcia;] pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#109 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 05 luty 2010 - 14:10

Posiadacze nowych zetorów Czy ja wiem, czy nie wytrzymają..., widziałem forterre 11441 w komisie, przywieziona z Angli, 7tys mth, poza podartym fotelem i wyblakniętym kolorem żadnych felerów nie widziałem, nawet na śrubach na skrzyni czy mostach nie było widac śladów ingerencji kluczy, wiec raczej chyba wszystko orginał, tylko ten wyblaknięty kolor... :blink:
A proximy??? poza silnikiem forterry to przecież reszta stary dobry Zetor..

#110 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 11 luty 2010 - 16:51

Posiadacze nowych zetorów Szkoda tylko, że firma zetor w dalszym ciągu na eksport do starej 15 robi lepsze ciągniki niż do Polski.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:04

Posiadacze nowych zetorów ja moge dożucic tyle,mój wój ma fortere 11441 niejest zbyt zadowolony kilkakrotne przecieki ze skrzyni awaria półbiegów natomiast mój kumpel ma takiego samego i stwierdził po 2 latach uzytkowania że 2 raz by go nie kupił tez miał kilka moze drobnych ale jak uciązliwych usterek
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#112 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 luty 2010 - 21:57

Posiadacze nowych zetorów Witam-ja znowu z małym zapytaniem. Mianowicie, czy wiecie może coś na temat kolizji występującej przy włączaniu przedniego napędu i blokady mechanizmu różnicowego -tzn, czy występuje jakaś kolizja przy różnej kolejności włączania tych funkcji Zawsze załączałem najpierw przód a później blokadę tyłu-a dzisiaj zrobiłem to w innej kolejności i strasznie nie przyjemne odgłosy zaczęły dochodzić i przód się nie załączył. Wiecie coś na ten temat
I Z jaką szybkością jeździcie z przednim napędem? ( chodzi mi o jazdę po drogach publicznych gdzie miejscami są takie podjazdy, że bez przodu nie wyskoczy-oczywiście dragi pokryte śniegiem i lodem).

#113 Share cyfral

cyfral

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 luty 2010 - 22:06

Posiadacze nowych zetorów Ja mam Forterrę 125 (122KM) - 2009r. Jeżeli chodzi o awaryjność, to ze względu na niewielką ilość mth (140) nie wystąpiła do tej pory. Jak każdy ciągnik ma swoje zalety i wady. Zalety to przede wszystkim cena w stosunku do mocy i wyposażenia, prosta skrzynia biegów, jest to ciągnik stosunkowo tani w eksploatacji, wygodne sterowanie EHR podnośnika. Spalanie - orka pługiem obracalnym UG Ibis LS 3+ z wałem campbella - 11 litrów/mth - podobnie więc na 1ha (do 20-25cm gleby lekkie, nawet bardzo lekkie (V, VI klasa bonitacji). Siew zestawem ARES TL 3m + Polonez talerzowy podobnie 11-13 litrów/mth), w transporcie nie mierzyłem. Jeżeli chodzi natomiast o wady, to przede wszystkim waga - jest to dość lekki oraz krótki ciągnik, co przy cięższych maszynach może sprawiać kłopoty z dociążeniem - konieczne obciążniki lub przedni tuz i obciążnik. Skrzynia faktycznie prosta, ale biegi przełącza się raczej trudno - zwłaszcza przy niskich temp. ze względu na gęsty olej, klimatyzacja owszem chłodzi-ale bez rewelacji, trzeba nauczyć sie nim ruszać przy ciężkich pracach - bo na starcie generalnie słaby przy niskich obrotach, nie wiem czy to wada, ale dymi na czarno przy zwiększaniu obrotów...
Generalnie jednak do tej pory jestem zadowolony, choć na takie wnioski stanowczo zbyt wcześnie.

#114 Share Anusiak

Anusiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 luty 2010 - 14:57

Posiadacze nowych zetorów zetor 11441, 650 mtg - pekniety zbiornik plynu chlodzenia, wymienione tylne opony, przepalone przewody elektryczne umiejscowione zbyt blisko silnika, sprzeglo zgrzyta(piszczy), wymieniona pompa paliwowa powod nie odapalnie ponizej 1/2 zbiornika, wymieniony termostat powod zbyt wysoka temperatura. Juz mi sie nawet nie chce wspominac o takich sprawach jak to ze cholernie ciezko wchodza biegi a powodem jest metalowe kolko pod gumowa wykladzina panowie z zetora twierdza ze to ma usztywniac galke do tego stopnia ze trzeba ja zlamac jak sie czlowiek wkur... ^^ moze faktycznie moj model jest felerny ale nie bede go polecał nikomu :D

#115 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 14 luty 2010 - 16:44

Posiadacze nowych zetorów Proxima 95 juz Ci odpowiem. Tu nie występuje żadna kolizja miedzy włączaniem blokady tylnego mostu, a włączaniem przedniego napędu. Za to odpowiadają odzielne mechanizmy. Za przedni most odpowiada zawór sterowany pneumatycznie, za tylny już nie. Najprawdopodobniej chciałes włączyc przedni napęd podczas jazdy co jest nie prawidłowe i może się skończyc rozwaleniem przekładni.... (ja taki klimat zrobiłem kiedyś w MTZcie... ^^ ) jeśli już chcesz włączyc podczas jazdy żeby np. nie stanąc w błocie to na minimalnie małej prędkości... a co do tematu Zetorów hm... jak zwykle polecam u mnie sprawują się wyśmienicie, jak ktoś dba to ma, a jak to homont i troll to zakatuje wszystko :D

#116 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 14 luty 2010 - 18:52

Posiadacze nowych zetorów Wlodiw-dzięki.
To co steruje blokada tylnego mostu jak nie pneumatyka ?
W zetorze 5245 nie zdążyło mi się coś takiego z przednim napędem. Zawsze staram się zapinać przód przed ewentualna niespodzianka (np. u podnóża góry a nie na stoku kiedy już buksuje). Ale nigdy nie zatrzymywałem się żeby włączyć. W proxie tak samo.

#117 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 16 luty 2010 - 16:34

Posiadacze nowych zetorów witam ja mam forterrę 9641 z 2008 roku mam zrobione ponad 1000 mtg i w zasadzie nie narzekam awarie były oczywiście ale jestem zadowolony bo za tę kasę to nic lepszego niemożna mieć ^^)

#118 Share MARIAN1056

MARIAN1056

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 luty 2010 - 09:11

Posiadacze nowych zetorów Może ktoś wie czy nowe Proximy są składane w Polsce czy w Czechach?

#119 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 20 luty 2010 - 18:49

Posiadacze nowych zetorów a dlaczego miałyby być składane w Polsce? pierwsze słysze....

a odnośnie ciężko pracującej dźwigni od biegów to czy w proximie też są jakieś kółka przy podłodze przez które ciężko chodzi? Jak to zrobić żeby chodziło lżej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share dawe11

dawe11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 19:57

Posiadacze nowych zetorów ja po blisko 50 latach używania zetorka 3011 z mniejszą awaryjnością niż 20 lat młodszej 360tki zdecydowałem się na forterre 105 ale 50 lat pracy to się po niej nie spodziewam .