Skocz do zawartości

Zdjęcie

Posiadacze nowych zetorów

390 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 26 maj 2007 - 21:25

Posiadacze nowych zetorów @Ovca
Chyba zbyt delikatnie to ująłeś, bo od samego poskoczenia raczej obciążniki nie spadają...chyba że w niezabezpieczonym przednim TUZ-ie. Ale to chyba ciągnik musiałby się od ziemii odbić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Posiadacze nowych zetorów Dzisiaj, 02:25
  •  

#42 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 27 maj 2007 - 08:39

Posiadacze nowych zetorów coś mi się to wydaje nierealne, może nie były zabezpieczone

#43 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 27 maj 2007 - 10:51

Posiadacze nowych zetorów opowiadam jak było....no szybko nie jechał...bo ja sie 2812 za nim trzymałem....a dlaczego spadły... :lol: nie wiem. Pisze jak było.
drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

#44 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 13 luty 2009 - 13:45

Posiadacze nowych zetorów Chłopaki czym się różni Proxima plus 10541 od Forterry 10641 oprócz hydrauliki? Gabarytami, masą? Który z tych ciągników byłby lepszy do agregatu uprawowo siewnego (dość ciężkiego), pługa, w przyszłości może siewnika kukurydzy? Orientuje się ktoś z Was w cenach tych ciągników?

#45 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 13 luty 2009 - 14:32

Posiadacze nowych zetorów No to wiadomo ze forterra jest lepsza do prac polowych bo jest wieksza gabraytowo, ciezsza i ma wiekszy udzwig. Ceny katalogowe z 2008 (podobno narazie nic sie nie zmienilo):
Forterra 10641= 149 990,00
Proxima Plus 10541= 136 190,00
Ceny ktore podalem to ceny brutto, podkreslam jeszcze raz ze sa to ceny katalogowe i mozna z nich urwac narawde wiele... Mam nadzieje ze pomoglem ;)
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#46 Share rolas13

rolas13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 13 luty 2009 - 14:52

Posiadacze nowych zetorów Ceny na dzień dzisiejszy
Zetor frorterra 12441 -153900zł
Zetor frortera 11441 -138999zł
Zetor Proxsima Plus- 116900zł
Zetor Proxsima 8441-104900zł
Zetor Proxsima 7441-101900zł
W cenie jest wliczony podatek Vat

#47 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Informatyka Sport Nauka Dziewczyny ;D

Napisany 13 luty 2009 - 14:59

Ceny na dzień dzisiejszy
Zetor Proxsima Plus- 116900zł

ale to jest cena 80 konnej? bo Proxim Plus jest kilka
Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

#48 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 13 luty 2009 - 16:43

Posiadacze nowych zetorów Dzięki chłopaki, a co sądzicie o tych ciągnikach? Bo jak czytałem tematy o nowych zetorach, to różne były zdania. Warto kupić taki ciągnik? Wielu ludzi narzekało na sprzęgło w Forterrach i coś tam jeszcze.

#49 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 13 luty 2009 - 16:44

Myslę ,że np. TUR z Uni grudziądz 3+1 35cm będzie śmigał .

Hahahahah to naprawde jak na 80 konnym ciągnik to naprawde dużo ;) ja taki pług ciągam zetorem 5340 (63,5 KM) a jeżdze 1 szosową albo na piaskach 2 szosową B) a ha robie w 1h15min :)

#50 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 13 luty 2009 - 17:58

Posiadacze nowych zetorów Już nie żartuj chłopie!!! Kabaret z deka piszesz. Ja swoim 9641 z pługiem Kvernelland na rozstawie 4*50 cm zaorze kolo 1 ha na godzine. Tylko że to jest orka a nie podorywka... Silniczek gwiżdze i głowa odskakuje, trzeba nieźle poparzać. Zdarza sie ze czuje obciażenie takze nie pisz ze jeździsz 2 szosowa bo chyba zartujesz. Podorywkę chyba wykonujesz...

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 13 luty 2009 - 18:03

Dzięki chłopaki, a co sądzicie o tych ciągnikach? Bo jak czytałem tematy o nowych zetorach, to różne były zdania. Warto kupić taki ciągnik? Wielu ludzi narzekało na sprzęgło w Forterrach i coś tam jeszcze.

u mnie w okolicy jest kilka takich zetorów to powiem tak jedna z nich była najbardziej pechowa robi na 15 ha a sprzęgło było juz robione na gwarancji ale to tez wina użytkowani tego ciągnika i miał jeszcze kilka tam awarii ale to juz nie z winy ciagnika tylko operatora ;) :a co do reszty to właściciele nie maja zastrzeżeń
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#52 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 13 luty 2009 - 18:08

Posiadacze nowych zetorów U mnie chodzi forterra z ładowaczem juz przez 3 lata. Roboty juz widziala sporo. Przewaliła okolo 3000 bel i kilkuset ton piasku. Nie było żadnej awarii sprzegla ani podzespołów. Jedynie mam problem z hamulcem sie zapowietrzając ale uszczelnie instalacje i bedzie git. Na gwarancji by zrobili ale nie zdążyłem zglosic. W 30 stopniowe mrozy pali, troche dluzej kreci ale pali...

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowany przez Balzak, 23 luty 2009 - 14:09.
Cytowanie

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#53 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 13 luty 2009 - 18:14

Posiadacze nowych zetorów nie cytuj poprzedniego posta wiadomo do kogo piszesz !!!!!!!! :angry:

#54 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 13 luty 2009 - 18:31

Posiadacze nowych zetorów Serio? Gorzej jak ktoś nie domyslilby sie... Spoko

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#55 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 13 luty 2009 - 18:52

Chłopaki czym się różni Proxima plus 10541 od Forterry 10641 oprócz hydrauliki? Gabarytami, masą? Który z tych ciągników byłby lepszy do agregatu uprawowo siewnego (dość ciężkiego), pługa, w przyszłości może siewnika kukurydzy? Orientuje się ktoś z Was w cenach tych ciągników?

Powiem tak: według mnie to te ciągniki się różnią tylko hydrauliką, podnośnikiem(EHR), udźwigiem, wyglądem ;)
@bobert21 "No to wiadomo ze forterra jest lepsza do prac polowych bo jest wieksza gabraytowo, ciezsza i ma wiekszy udzwig." Forterra 10641 i Proxima plus 10541 mają taką samą moc, taki sam moment obrotowy, różnica masy bez obciążników wynosi niecałe 300kg i Forterra jest o niecałe 20cm dłuższa, także wątpie żeby Forterra była o wiele lepsza do prac polowych bo różnicy niema wielkiej B) więc np. w agregacie uprawowo-siewnym jak Proxima plus by sobie nie radziła to wątpie żeby Forterra dała rade. I Proxima plus jest zwrotniejsza od Forterry, a to jest bardzo duży plus na uwrociach...
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#56 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 13 luty 2009 - 19:16

Posiadacze nowych zetorów no chyba jak różnica ich mas wynosi 300kg i forterra jest o 20 cm dłuższa to chyba znaczy ze lepie będzie sobie radziła a agregacie up nie ??? bo te 300 kg to jednak nie ma mała różnica do tego jeszcze w 10641 można zamówić wiecej obciążników na przód niż w 10541 to tez dużo daje ;)

#57 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:31

Już nie żartuj chłopie!!! Kabaret z deka piszesz. Ja swoim 9641 z pługiem Kvernelland na rozstawie 4*50 cm zaorze kolo 1 ha na godzine. Tylko że to jest orka a nie podorywka... Silniczek gwiżdze i głowa odskakuje, trzeba nieźle poparzać. Zdarza sie ze czuje obciażenie takze nie pisz ze jeździsz 2 szosowa bo chyba zartujesz. Podorywkę chyba wykonujesz...

Bajek nie opowiadam bo nie od tego jest to forum ,a taki wynik był moim rekordem .Uzyskany został na polu o dł. 1 km i w dodatku była to 6 klasa więc nie zażucaj mi że żartuje .

#58 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 15 luty 2009 - 12:15

Posiadacze nowych zetorów No to chyba że próbujesz bić rekordy. Ale mysle że ciągnik z tego powodu nie jest zadowolony za bardzo... Ale jak trzeba dać więcej gazu to trzeba. Rozumiem. Możliwe, bede musiał swojego tak przetestować kiedyś.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#59 Share tomi43

tomi43

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:10

Posiadacze nowych zetorów A ja tam proponuję proximę plus sam taką mam jest lepsza od zwykłej proximy a raczej gorsza o forterry a cena jest pośrednia od proximy na pewno ma lepszą skrzynie przez to że można dobrać lepsze przełożenie 16 biegów w przód i 16 biegów w tył rewers przy kierownicy dobra rzecz do tura

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 20 luty 2009 - 15:56

Posiadacze nowych zetorów mam forterrę 12441 i rzadko kiedy przy dwóch żółwikach, gdy ruszam pod znacznym obciążeniem nie słyszę poślizgu (zgrzytu/pisku) na sprzęgle.
można sobie jakoś z tym poradzić? jak ruszać żeby tego uniknąć?