Skocz do zawartości

Zdjęcie

Posiadacze nowych zetorów

390 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Karol22

Karol22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 18 maj 2007 - 08:29

Posiadacze nowych zetorów To jak Ci sie Wojtek sprawuje ten JD? jaki masz model?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Posiadacze nowych zetorów Dzisiaj, 19:11
  •  

#22 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 18 maj 2007 - 14:29

Posiadacze nowych zetorów 3klasa ziemi sąsiad ma ursusa6014 to 4skiby krone obracane azurowe 35 odkladnie ciąga pług zabiera mu za ciągnik a tak mamy płaskie pola zadnych gór

#23 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 18 maj 2007 - 14:30

Posiadacze nowych zetorów Ja mam 5720 . Jaro rzeczywiście lepiej porównywac go do Forterry i w tym porównaniu jesli cena nie jest aż tak bardzo zróznicowana to bez zastanowienia lepiej brać JD bo poprostu jest to dzień ,a noc w porównaniu z Zetorem.

#24 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 18 maj 2007 - 15:05

" ja swojego kupiłem z turem w turze spali średnio 12l/h "-poważnie aż tyle pali ???

@jaro
tak jak mierzylem to chodzil cały czas powyżej 1500 obr/min dlatego bo wtedy na polu chodziły 4 rozrzutniki o ładowności 4,5 t więc moim zdaniem nie jest tak żle przy czym musiałem wtedy kawałek z obornikiem na turze jeżdzić bo dwie c-360 i dwa mf255 się ''kopały'' i nie mogły wyjechać z pełnym rozrzutnikiem musiałbym poprostu je wyciągać i więcej czasu by to zajmowało więc nie wiem czy tak dużo pali

#25 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 maj 2007 - 14:37

Posiadacze nowych zetorów Korzystając z istniejącego wątku chciałbym się zapytać, czy to normalne, że WOM tak strasznie ostro rusza? W instrukcji jest napisane, że "lekiem" na tą przypadłość będzie wałek przeciążeniowy... Ale, czy taki gwałtowny zryw jest "standardowy"?Po drugie, czy w ciągnikach ze skrzynią 24/18 po jakimś czasie staje się widoczne jakieś zużycie we wzmacniaczu momentu obr, tzn. czy zdażają się przypadki "ślizgania" i słabszego przenoszenia momentu?
Tak z ciekawości pytam... :lol:

#26 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 20 maj 2007 - 15:35

Posiadacze nowych zetorów heh nie powinno byc szarpniecia u mnie pronar tez ma wom zalaczany elektronicznie i bardzo wolno rusza (nie boje sie go wlacyc gdy ciagnik ma 2000obrotow silnika:))

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#27 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 20 maj 2007 - 22:30

Posiadacze nowych zetorów Pamietajcie aby czesto czyscic filtr powietrza bo forterra i proxima sa bardzo uczulone na kurz i od razu jak jest zapchany wszystkie brudy ida na tloki
Gdy sie kurzy w polu to nawet co 10 godzin go czyscic sie powinno

#28 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 maj 2007 - 14:45

Pamietajcie aby czesto czyscic filtr powietrza bo forterra i proxima sa bardzo uczulone na kurz i od razu jak jest zapchany wszystkie brudy ida na tloki
Gdy sie kurzy w polu to nawet co 10 godzin go czyscic sie powinno

zgadza sie -powinnismy zmieniac co 125mth pracy, natomiast ciaglym zapyleniu co 10mth

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#29 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 21 maj 2007 - 16:05

Korzystając z istniejącego wątku chciałbym się zapytać, czy to normalne, że WOM tak strasznie ostro rusza? W instrukcji jest napisane, że "lekiem" na tą przypadłość będzie wałek przeciążeniowy... Ale, czy taki gwałtowny zryw jest "standardowy"?Po drugie, czy w ciągnikach ze skrzynią 24/18 po jakimś czasie staje się widoczne jakieś zużycie we wzmacniaczu momentu obr, tzn. czy zdażają się przypadki "ślizgania" i słabszego przenoszenia momentu?

Ponawiam apel o odpowiedź.

#30 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 21 maj 2007 - 19:12

Posiadacze nowych zetorów Mi w Forterrze też tak rusza WOM ,a co do wzmacniacza momentu to po 1000 mth działa jak nalezy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 24 maj 2007 - 22:45

Posiadacze nowych zetorów mi w 11441 też rusza szybko wom nawet za szybko a wzmacniacza użwam non stopa i mam prawie 2000tys mth i bez zarzutu

a ktoś tam JD 5720 chciał porównać do zetora prosze bardzo 5720 średnia cena promocyjna 120tys+VAT i nawet opony wąższe montują a do porównania jak tak blisko mu do Forterry to by dobrze było go do 11441 przyłożyć bo cena by tasama wyszła bo mój znajomy za 150tys brutto kupił to jest 30KM mocniejszy podnosi 5850kg a nie ok 3400kg, dużo więcej waży potrafi dużo więcej uciągnąć i niewiele więcej spali bo seria JD 5020 wygrywa wszystko tylko paliwem wszystko przegrywa pisałem konkretnie w innym wontku o ile więcej niż Zetor pali.

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 maj 2007 - 21:53

Posiadacze nowych zetorów Nie ktoś tam tylko ja :lol:-a i owszem JD z pewnością bliżej jest do Forterry niż do Proximy-miałem na myśli konstrukcję a nie cenę -jak coś to możesz i do NH ,DF i czego tam jeszcze się przyczepić-wszystkie są droższe od Zetora ;).Wracając do porównania -porównywać należy porównywalne-a więc Forterrę 8641 a nie 11441 -zgadza się ?To napisz co takiego jest w tej Forterze czego w JD nie ma -opony-tu i tu praktycznie to samo z tym iż w JD lepszej firmy,skrzynia dwustopniowy PowerShift (ponoć awaryjny z lekka) przeciw czterostopniowemu,rewers ze sprzęgłem-rewers pod obciążeniem,EHR i tu i tu ale IMHO w JD lepszy,Forterra ma więcej szybkozłączy i większy udźwig 5850 kg-tak ?-a co Ty chcesz tym czterotonowym ciągnikiem podnosić ? (wg danych Zetora 8641 ma 3960 kg),no została jeszcze rama,promień skrętu,kabina i takie tam :o-a na koniec co do paliwa-ciekawostką jest opinia paru osób ,że Forterra po prostu "pije" paliwo-ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia.

#33 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 25 maj 2007 - 22:22

Posiadacze nowych zetorów Ja mam i JD 5720 i Forterre 10641 i mówie z reką na sercu ,że JD jest dużo lepszy od zetora . Po pierwsze obydwa palą normalne ilosci paliwa ,ale komfort , zwinność i elastyczność silnika w JD zostawia Forterre daleko w tyle .

#34 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 26 maj 2007 - 16:04

Ja mam i JD 5720 i Forterre 10641 i mówie z reką na sercu ,że JD jest dużo lepszy od zetora . Po pierwsze obydwa palą normalne ilosci paliwa ,ale komfort , zwinność i elastyczność silnika w JD zostawia Forterre daleko w tyle .

A zetor w czym jest lepszy od JD?

#35 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 26 maj 2007 - 16:45

Posiadacze nowych zetorów Szczerze to chyba w niczym nie ejst lepszy . im dłużej jeżdzę JD to coraz bardziej mam uczucie ,że wszystko w tym ciągniku zostało przemyslane ,czego nie mogę powiedziec o Zetorze .

#36 Share Karol22

Karol22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 26 maj 2007 - 18:23

Posiadacze nowych zetorów jaki pług poradzi ten jd5720?

#37 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 26 maj 2007 - 19:11

Posiadacze nowych zetorów Myslę ,że np. TUR z Uni grudziądz 3+1 35cm będzie śmigał .

#38 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 26 maj 2007 - 19:26

Posiadacze nowych zetorów hahahahaha dzis sie obciązniki w Forterrze urwały na polu :lol: ehh
drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

#39 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 maj 2007 - 19:38

Myslę ,że np. TUR z Uni grudziądz 3+1 35cm będzie śmigał .

U mnie chodzi w takich (na resorze ) a u mego znajomego w 4*40 -też Unii-ale ziemie mamy z tych lżejszych
Jak to obciążniki się urwały ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 26 maj 2007 - 20:45

Posiadacze nowych zetorów No wujek jechał przedemna Forterrą z pustą przyczepą...po polnej drodze....ciągnik podskoczył i łuuupppp obiązniki juz sa na ziemi...dobrze ze odrazu stanoł bo by cos urwał... :lol:
drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\