Skocz do zawartości

Zdjęcie

Posiadacze nowych zetorów

390 odpowiedzi na ten temat

#321 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 22:25

Posiadacze nowych zetorów turbogrocho49 możesz powiedzieć jaki masz sposób że by do 1500 obrotów silnik się nie mulił . Ja mam taki sam ciągnik od roku na razie nie było żadnych usterek ale ciągnik ma dopiero 300 mtg .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Posiadacze nowych zetorów Dzisiaj, 03:33
  •  

#322 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 09 marzec 2011 - 22:56

Posiadacze nowych zetorów kolego kedziorek, nie chcę być czepialski, ale niekiedy nie warto powielać nie sprawdzonych informacji, ja nie wypowiadam się na temat MF, bo go nie mam, a wiele słyszałem o nich, ale mam zasadę, że nie powtarzam czegoś co słyszałem, czegoś czego nie jestem pewien i sam nie sprawdziłem. Nie bardzo rozumiem kto to jest "ten każdy", logika nakazuje poddać w wątpliwość twierdzenie, że ciągnik przy lekkich pracach (belowanie, układanie stogu) spala tyle samo, albo podobne ilości paliwa co przy orce na zimę

Kolego turbogrocho49, zgadzam się ze ten ciągnik to taki siekierą ciosany, ale za te pieniądze jest dla mnie do przyjęcia. Znałem te mankamenty, ale znałem tez koszty ewentualnych napraw, a w wiosce mamy trochę nowego sprzętu różnych marek i wiem że nie ma bezawaryjnych maszyn, ciągników. Biegi to faktycznie są irytujące, niby się przyzwyczaiłem, ale nerw niekiedy skacze. Ja mam w swojej powerce prawie 500 mth i nie miałem aż tylu usterek, zepsuło się pokrętło od regulacji cyrkulacji powietrza, a reszta jak na razie ok, choć kabinę chętnie bym wymienił od DF, bardziej mi się podoba. Silnik, moc, uciąg wszystko zadowala, kabina mniej i te biegi...

#323 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 08:14

Posiadacze nowych zetorów No ja ogólnie, to też aż tak mocno nie narzekam, jak ja brałem ciągnik to dałem za forterre 156 tys. z klimą z max obciążnikami, z siedziskiem gramera, no i jeszcze kilka dodatków. Ceny zachodniego sprzętu w tamtym czasie było minimum za tą moc i gabaryt 100 tys. więcej. Ja tak dużo nie pracuje ciągnikiem, robi tylko w polu, przez 1,5 roku zrobiłem tylko 700 mtg. więc wiecie każdy sprzęt musi też być wykorzystany

co do mulastego silnika poniżej 1500 obr, tu jest odpowiedź jak to zrobić
http://www.agrofoto....ej-1500-obrmin/
maszeruj albo giń !!

#324 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 15:21

Posiadacze nowych zetorów turbogrocho49 mógł byś dać zdjęcia np. do swojej galerii, tej rurki którą zaspawałeś i zaworu EGR z którego zdjąłeś kable . Bo sam bym się woził za modyfikacje tylko muszę być pewien czy dobrze robię .

Edytowany przez oledo, 10 marzec 2011 - 15:22.

#325 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 22:19

Posiadacze nowych zetorów Witam .

na początek link z allegro.. http://otomoto.pl/ze...wer-A35057.html

byłem u tego klienta wczoraj i owszem wyposażenie pełne rewers e-hydr , dorzucą obciążniki i cena bez upustu jeszcze. tylko przy ruszaniu tak dziwnie szarpie ;/

Co myslicie o tej wersji holenderskiej ??

Zastanawiam się nad kupnem tego modelu , ewentualnie forterra 115 tak poważniej wygląda konstrukcyjnie , tył na r38 a ta proxa taka niska troche .
Pozdrawiam .
wschodni koniec mazowsza.

#326 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 22:33

Posiadacze nowych zetorów Tu masz ten sam model cena NETTO wyposażenie standard tak dla porównania
http://allegro.pl/ci...1471263555.html
i dowiedz się czy można mu wzmocnić podnośnik bo troszkę ponad 4 tony przy 105 KM to nie jest dużo

Edytowany przez kedziorek, 14 marzec 2011 - 19:58.

#327 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 14 marzec 2011 - 19:36

Posiadacze nowych zetorów kedziorek, niestety kolejny raz jak czytam Twój post to muszę sprostować byś innych nie wprowadzał w błąd, tak jak z tym spalaniem w zetorze. Mianowicie ciągnik vici1223 jest wyceniony netto, a Twój brutto. Jak wiemy jest 23% podatek vat i jesli go dodasz do ceny ciągnika vici1223 to wyjdzie, że ma wyższą cenę(według mnie mało atrakcyjną). Twoja strona przedstawia też tylko ofertę wyjściową i jak się umiejętnie rozmawia można sporo utargować, sam zdziwiłem się ile jak w ubiegłym roku kupowałem swoją powerkę95,a i tak podejrzewam, że mogłem jeszcze trochę urwać, ale spieszyło mi się, by mieć go jak najwcześniej i argument, że będę go miał w ciągu miesiąca sprawił, że nie targowałem się więcej, a i z osiągniętej ceny byłem już i tak zadowolony.
Tak więc, prośba by chcąc coś powiedzieć dobrze wiedzieć czy to co piszemy ma sens i jest zgodne z rzeczywistością.

#328 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:56

Posiadacze nowych zetorów Oczywiście masz rację co do cen netto i brutto nie zauważyłem Już zmieniłem i przepraszam
A co do spalania to nadal uważam że Zetory mają je dość duże

Edytowany przez kedziorek, 14 marzec 2011 - 20:01.

#329 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:34

Posiadacze nowych zetorów @kedziorek a posiadasz Zetora że mówisz że mają duże spalanie???
red power

#330 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:42

Posiadacze nowych zetorów Ja osobiście uważam, że spalanie Zetorów jest wprost adekwatne do pracy jaka potrafią wykonać. przynajmniej w moim 5211 tak jest, ale do transportu to średnio się nadają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:43

Oczywiście masz rację co do cen netto i brutto nie zauważyłem Już zmieniłem i przepraszam
A co do spalania to nadal uważam że Zetory mają je dość duże

Pomylić się ludzka rzecz, ale posiadanie własnego zdania odnośnie spalania w zetorach nie posiadając tego ciągnika i nie mając jak tego sprawdzić,a bazując nie obrażając nikogo na opowieściach spod sklepu, lub z imienin u cioci to już co innego. Najpierw piszesz, ze zetory spalają podobne ilości paliwa niezależnie od tego co wykonują za pracę, nawet nie podjąłeś polemiki jak przedstawiłem swoje wyliczenia, bo defacto nie miałeś ani argumentów, ani porównań, których nie możesz mieć mając NH. Teraz nadal obstajesz przy swoim "dość duże", choć samo to sformułowanie oznacza dość dużą subiektywność, która w Twoim przypadku, po przeczytaniu Twoich postów brzmi dość mało wiarygodnie. Nie chcę wyciągać zbyt daleko idących wniosków, ale ilość postów nie zawsze idzie w parze z ich treścią i jakością. Zaglądają tu czasami osoby szukające informacji o danych modelach, markach, ja sam tak robiłem przed zakupem, dlatego pastwię się nad Twoim wprowadzaniem ludzi w błąd. Jeśli masz NH, to pomagaj innym opisując własne spostrzeżenia z użytkowania tego ciągnika, prosba tylko by były to informacje prawdziwe, sprawdzone i rzetelne.

#332 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:22

Posiadacze nowych zetorów Może ktoś wie czy to prawda że w Mińsku Mazowieckim powstał nowy diler Zetora/??

#333 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 19:52

Posiadacze nowych zetorów Panowie mam bardzo poważny problem z moim zetorem 11441 w czasie zasiewów zaczęło mi coś tłuc w okolicy silnik-sprzęgło (tak mi się wydaje) na zewnątrz tego nie słychać ale w kabinie jest maskara tylko to słychać. Ciągnik ma przepracowane 800mth. Hałas ciągle się nasila. Częstotliwość stuków jest zależna od obrotów silnika. Słychać to tylko pod dużym obciążeniem na pusto to cisza jak by nigdy nic. Co to może być ? Mi się wydaje ze coś z sprzęgłem się stało ? Miał coś ktoś podobnego? W ciągniku ogólnie nic się nie zmieniło sprzęgło silnik nic lepiej nic gorzej tylko ten stukot.

#334 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:00

Posiadacze nowych zetorów ciągnik pewnie jescze na gwarancji to nie ma co, tylko serwis wołać

#335 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:12

Posiadacze nowych zetorów chciał bym ale juz rok po gwarancji ...

#336 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 16:33

Jest na AF ktoś kto zrobił Proximą albo Forterrą 3 tyś albo więcej godzin i moze powiedzieć jak przez ten czas spisywał się ciągnik?

#337 Share piotrzuo

piotrzuo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 18:52

Jest na AF ktoś kto zrobił Proximą albo Forterrą 3 tyś albo więcej godzin i moze powiedzieć jak przez ten czas spisywał się ciągnik?

Siemano, mam forterre 8641 2006r 3500 mtg ( jakis czas nie dzialal obrotomierz z licznikiem mtg) kupiona nowa z TURem pracuje jako główny ciagnik, plugi 4x35, agregat uprawowy 3.6m, talerzowka UNIA 3.2m , prasa zwijajaca, transport, 5 lat sieczkarnia do QQ Potinger( ciagnik pracowal okolo 10-12h dziennie bez przerw spalanie wychodzilo 9L/h )

-uszczelnienei na wale korbowym gwarancyjne

-uszczelka pod glowica 2009r

-cylinderek hamulcowy prawy, pompa wody, 2012

-nowy rozrusznik(szybkoobrotowy)

-koncowki wtryskiwaczy

-prawa przekladnia planetarna przednia os 2013r teraz drugi raz juz sie posypala

-obecnie 3500mtg slizga sie sprzeglo przy transporcie, skrzypi tur na stworzniach od glownych silownikow( wydarte podkladki mosiezne na stworzniach), zacina sie joystick ( zurzyte linki do rozdzielacza tura), tulejka mosiezna na stworzniu przedniej osi tez juz sie wysuwa

To chyba wszystko :) jeszcze drobiazgi paliwo cofa sie do baku po dlugim postoju mimo zaworka zwrotnego :)

Ciagnik dosc dobry bardzo duzy uciag zbyt mala moc w porownaniu do gabarytow, dobrze radzi sobie w orce talerzowaniu uprawie ziemi, tur dziala bez zarzutow, ma zbyt lekki tyl(zetor) przez co czasami unosi sie caly tyl ciagnika( wycinak metal tech 900kg+bela sianokiszonki 600-700kh paleta kostki brukowej, ciagnik dosc zwrotny wada jest brak skretnych przednich blotnikow, opony obecnie przod 1cm, tyl 4cm,laczniki miedzy koncowkami kierowniczymi a tlokiem od wspomagania tez juz siadly, ciagnikiem po drodze utwardzonej jedzie sie super ale warunkiem jest brak ciezkiego osprzetu na TURze, amortyzacja drgan na tylnim TUZie powoduje ze ciagnik plynnie przejezdza przez niewielkie nierownosci z zaczepiona maszyna, w kabinie cicho mozna spokonie rozmawiac przez telefon, dodam jeszcze ze tyl jest dociazaony przez obciazniki na tylnich felgach 300kg ale nie pamietam czy to jest na kolo czy na caly tyl, dzis zauwazylem ze opony z tylu sa mocno spekane u podstawy bierznika ( tak jakby krata miala ochote sie wyrwac z reszty opony, oba kola tak samo), to chyba tyle jesli beda jeszcze jakies inne pytania prosze zadawac :)

#338 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 09:12

Posiadacze nowych zetorów Kazdy mowi że dużo pali,porównując starsze ciągnik. A nikt nie wspomniał że jak np robił ktoś c360 orke to pewnie pług miał bardziej podniesiony żeby nie miał ciężko. A w zetorze pług głębiej.
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#339 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 14:54

Może komuś się przyda mierzyłem spalanie w Proximie 90 na trasie zrobione 77km, 3,3Mth spalone 22l czy dużo czy mało niech każdy oceni sam dodam tylko że obciążenie małe bo jakieś 4t

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Wiktor1

Wiktor1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 14:48

A co powiecie o zetorze Forterra HSX 140 bo mi się trafił wadliwy egzemplarz z 2013roku i czy te z 2015 r. są leprze