Skocz do zawartości

Zdjęcie

Posiadacze nowych zetorów

390 odpowiedzi na ten temat

#261 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 20:54

Posiadacze nowych zetorów To przeczytaj sobie udźwigi podnośnika jakie NH podaje w parametrach to się uśmiejesz
Np NH T6020 podają udźwig prawie 6 ton a ciągnik waży 4740 kg więc on się zes** ;[ a tyle nie podniesie
Jak się wczytasz to się dopiero doczytasz że to jest udźwig w zakresie pierwszych 10 cm :lol: a w całym zakresie to on dźwiga 3,5 tony, wynik jak dla mnie beznadziejny dla ciągnika o mocy 110 KM to Ursus 8024 o tej samej mocy ma 4,5 tony udźwigu
Ursus 6824 jest o 20 KM słabszy od tego NH a ma od niego większy udźwig :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Posiadacze nowych zetorów Dzisiaj, 05:47
  •  

#262 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 21:29

Posiadacze nowych zetorów nie orientuje się do końca na ten temat ale jest tam napisane w jakiej odległości o cięgieł dolnych jest ten udźwig?? Bo może być podobny zgryz jak przypadku mocy podawanej w rożnych normach. Ogólnie kupując nowy ciągnik trzeba na wszystko zwracać uwagę bo co się wydaje tanie na pierwszy rzut oka może być dużo droższe później.

Po prostu niektórzy producenci ciągników podają swoje dane z kosmosu i trzeba je brać trochę prze palce. Uważam New Hollanda za dobrego producenta ciągników ale niektóre dane naprawdę zawyżają i trzeba się dobrze naszukać, żeby się dowiedzieć jak faktycznie jest bo przecież wszystko wychodzi później na naszych polach.

#263 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 21:31

Posiadacze nowych zetorów Chodzi o udźwig na końcach cięgieł
Masz rację to nie sztuka kupić tani ciągnik nawet z wieloma bajerami ale sztuka jest kupić taki który będzie tani w eksploatacji czyli oszczędny silnik, tanie części, możliwość samodzielnej naprawy bo serwis strasznie zdziera itd...

#264 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 07:20

Posiadacze nowych zetorów Tyle że takie rzeczy to tylko w Erze :D .

#265 Share marcin862

marcin862

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 23:35

Posiadacze nowych zetorów NHT5070 wg normy ISO ma 113 KM.udzwig na końcówkach kulowych przy poziomo położonych cięgłach-5740.T5060 ma taki sam.i co w tym złego ze taki maja a ich masa jest mniejsza?skoro maja po dwa silowniki wspomagające to moga dzwigać.i napewno lżej będa miały dzwignąc lżejsza maszyne niż taki co ma udzwig np.4800(nhT5040)i pompa dłużej potrzyma.a poza tym zawsze można przód dociązyć.

#266 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 08:24

Posiadacze nowych zetorów A to kolego że on nie da rady tyle podnieść bo dęba stanie jak będzie zbyt lekki, poczytaj sobie dalej i zobaczysz że po chwili wycofują się z tego udźwigu i mówią ze one mają tyle tylko w zakresie pierwszych 10 cm a w całym zakresie to już prawie połowę mniej podnoszą, taki chwyt marketingowy a dla mnie wprowadzanie klienta w błąd :/

Edytowany przez kedziorek, 07 marzec 2011 - 08:25.

#267 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 12:52

Posiadacze nowych zetorów witam
mam do wyboru proxime power 115 lub fortere 115
ktory model jest mniej awaryjny?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#268 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 13:06

Posiadacze nowych zetorów Miałem podobny dylemat tylko że u mnie była Proxima 95 plus lub Forterra 95 ale ogólnie diler, który jest też moim znajomym doradził mi forterre. Twierdziła, że powerka to nowość i nie wiadomo jak to się będzie sprawować. Druga strona to do czego będziesz używał ciągnika???

#269 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 13:13

Posiadacze nowych zetorów ciagnik ma byc uniwersalny
bedzie pracowal z ibisem xl 3+1,aresem lp+poznaniak 2,7m,agregatem 4,2(lepsza forterra)
rozsiewacz,tur(w przyszlosci GRIMME) tutaj lepiej by sie spisywala proxima

Edytowany przez przemol87, 07 marzec 2011 - 13:15.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#270 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 13:20

Posiadacze nowych zetorów Wydaje mi się, że powerka jest do dobra do tura. Resztę pracy wykonasz również forterrą. Z tego co widzę w cenniku to różnica sięga 10 tys zł wiec jest się nad czym zastanawiać. Ogólnie forterra to ciągnik do ciężkiej pracy.

a tak nawiasem mówiąc to chyba nie ma proximy power 115??????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 13:24

Posiadacze nowych zetorów no wlasnie i ktory tu wybrac...
u nmie w okolicy paru rolnikow proximy i kazdy nie narzeka a forterra ma rozne opinie

jest 115,mam oferte

#272 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 13:32

Posiadacze nowych zetorów A przepraszam faktycznie jest,mój błąd. Ja tylko powtarzam słowa znajomego który sprzedaje i pracuje w serwisie Zetora. Porównywałem oba ciągniki i mój wybór padł na forterre mam nadzieje ze nie będę żałował.

#273 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 13:34

Posiadacze nowych zetorów duzo masz mth?
gdzie go brałes,w kaliszu?

#274 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 13:41

Posiadacze nowych zetorów jeszcze go nawet nie kupiłem tylko zadatkowałem i czeka na mnie u dilera. W Kaliszu nie opłaca się kupować ciągnika bo maja takie ceny, że szok poszukaj coś u dilera którego masz najbliżej. Ja utargowałem upust rzędu 10-11 % od ceny katalogowej, a w Kaliszu nawet połowy z tego nie chcieli dać.

Edytowany przez krist4321, 07 marzec 2011 - 13:42.

#275 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 13:45

Posiadacze nowych zetorów duzy upust,moze ciagnik z 2010roku? bierzesz tylko ciagnik?
ja mam do wyboru dilera w Brzezinach lub Ujezdzie

#276 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 13:49

Posiadacze nowych zetorów Tak ciągnik z 2010 a sprzedawca jest moim znajomym ze studiów wiec wiesz.Jak się orientuje to jest jeszcze Kutno??? Ja swoje biorę w Gostyniu wiec drugi kierunek polski. Cena możne i dobra ale wyposażenia nie będzie takie jakbym chciał np opony będę miał standardowe ;/

#277 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 14:22

Posiadacze nowych zetorów szkoda bo warto troszkę dołożyć do szerszych opon jakbyś miał możliwość

#278 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 14:28

Posiadacze nowych zetorów wiem o tym, ale nie było takiej możliwości bo nie mieli z jakiego zetora zamienić. nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło przynajmniej będzie mógł pracować przy wykopywaniu ziemniaków jak 5211 nie da rady.

#279 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 18:02

Posiadacze nowych zetorów Kolego a czy jesteś pewien że to koniecznie musi być Zetor? Bo ostatnio troszkę u nich marnie z jakością, zwyczajnie trzaskają masówkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 18:19

Posiadacze nowych zetorów Nie jestem pewien ale bardzo blisko mam do Kalisza wiec tez głownie dlatego padł wybór na ten ciągnik. Bo jak wiadomo psuje się wszystko albo mniej albo więcej, a nie sztuka jeździć przez pól polski i szukać części. Uwierzcie mi naoglądałem się ciągników tak do około 160 tys zł i jakoś zetor przypadł mi do gustu, aczkolwiek nie ukrywam, że jakby nie dobry upust u dilera to mocno bym się zastanawiał czy kupić zetora bo naprawdę z tą cena przesadzają powoli.

A co do jakości to nie ukrywajmy, że te ciągniki były kupowane najdalej ok dwa lata wstecz, wiec nie jest powiedziane, że teraz będą też kiepskie. Za dwa lata taka opinia może krążyć o NH albo JD