Polecane posty

Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Co do biegów to polowe wchodzą dobrze a z szosowych przy 900mth 4 5 6 wchodzą super najgorzej te najrzadziej używane ale podejrzewam że będzie lepiej jak ich się częściej będzie używać( w co wątpię przy tym co ciągnik robi) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    154

ja mam zetora proxime 110 plus od marca nie moge nic zlego o nim powiedziec bo dopiero zrobil 150mth bo nie  mam narazie do niego sprzetu ale wszystko przedemna.Jedna wada tych ciagnikow to jest waga z byt lekki skacze na dołach jak pilka (rozmawialem z kumplem co ma forrterre o podobnej mocy mowil ze ma podobnie) a jeszcze  ktos by chcial kupowac do niego scierniskowca niech nie bierze wiekszego jak 2.30 m z tym sobie swietnie radzi z z 2.60m tez dal by rade ale polecam ten mniejszy szybciej pojedziesz i ladnie zrobisz:D inni rolnicy mowili bierz 3m pewnie by pojechal ala za wolno a ja swoim smigam do 12km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Jak skacze to może ciśnienie w oponach być przyczyną bo u nas było tak że jak trochę się upuściło to jest ok ale żeby nie przesadzać. Bo jak jedziesz na pusto a masz duże ciśnienie to na pewno będzie się inaczej zachowywał ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buczo    0

Od 4 lat jestem posiadaczem Forterry 115, zrobione niecale 1000mth, awarie ktore mnie spotkaly to wymiana uszczelki pokrywy klawiatury przy 700mth, w ksiazce pisalo zeby wymienic po 500(moja wina), polamane chlapacze, najprawdopodobniej od drgan robilem zdjecia wysylalem do centrali w kaliszu I bez problemu przyznali nowe, oczywiscie zanim wyslali minelo chwile a jak wyslali to jeden z proximy drugi z forterry, mialem teraz problem z pompa wtryskowa, nie robila cisnienia na jednej sekcji, tato od samego poczatku narzekal na glosny metaliczny glos silnika, oddalem do pompiarza powymienial na sekcji uszczelniacze ustawil sekcje I ciagnik smiga prawie jak osobowka(w porownaniu do poprzedniego glosu). Najprawdopodobniej to fabryczna wada, chodzil na 3.5 tloka. ciagnik radzi sobie bez problemu, wada to to ze jest krotki, mocy mu nie brakuje jedynie go zwolni a ziemia wody prosi.
Pozdrawiam

Edytowano przez Buczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

W sumie z tą prędkością to nie masz zbytnio wyboru bo za mało przełożeń moim zdaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

Tylko 3 metry? Nie ma się co ograniczać, 4 metrowy kup... Przecież ma prawie 90 koni, pociągnie i podniesie wszystko co podczepisz, w końcu to zetor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Posiadam proxime plus 90 i sieję agregatem uprawowo siewnym o szerokości 3m. Nie ma problemów z podnoszeniem ani z pracą w polu. Cały zestaw jest z unii, agregat bierny 3 rzędy zębów, wał przedni płaskownikowy, tylni płaskownikowy tylko z takimi jakby ząbkami. Siewnik poznaniak, waga całego zestawu o ile się nie mylę waha się w granicach 1500kg + ok. 300kg zasyp siewnika. Gdy traktor był na początku bez tura i bez żadnych obciążników podnosił pusty zestaw ale przód można było podnieść jedną ręką. W polu pracuję z prędkością ok.10km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj