Polecane posty

kedziorek    83

Właśnie chodzi o to że jestem pewien że gdzieś to widziałem, ale nie mogę sobie przypomnieć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Jeżeli wierzyć prospektom to Zetor podaje moc zarówno w DIN jak i w ISO 14396, a różnica KM miedzy normami wynosi 8 KM. Jeżeli ktoś nie wierzy mogę wrzucić skan prospektu i będzie załatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Wstaw tutaj http://www.xtremeshack.com/index.php a potem skopiuj na forum ostatni link :)

Na głównej stronie Zetora zetor.com jest podane jako Homologated power 2000/25 http://www.zetor.com/zetor-proxima

U skandynawskiego dilera zaś jest podane w dwóch normach ECE R24 i drugiej niepodanej ale zgadza się z tą co wyżej :Dhttp://www.hcpeterse...ekniskedata.pdf

A u szwabów ECE R24 i ISO 14396 http://www.zetor.de/produkt-proxima-pro.html

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

oki chyba poszło, proszę dla niedowiarków: http://www.xtremeshack.com/scheda/83661_ccf20110305-00000.jpg.html

 

z tego co widzę zetor zawsze podaje moc w dwóch normach zmienia się tylko różnica KM. Jak dla mnie zawsze wydaje mi sie miarodajna norma ta która pokazuje mniej KM.

 

Zastanawiam się dlaczego inni producenci ciągników nie podają w dwóch normach mocy, albo w ogóle nie podają w jakiej normie jest podana moc????

Edytowano przez krist4321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Ja jestem ciekaw według jakich norm moc swoich ciągników podaje NH

W temacie NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? moderator pisze że w ostatnich testach serii 4xxx w TAPie

przykładowy ciągnik który według producenta czyli NH ma 78 KM w testach wychodzi ze ma 58 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

To przeczytaj sobie udźwigi podnośnika jakie NH podaje w parametrach to się uśmiejesz

Np NH T6020 podają udźwig prawie 6 ton a ciągnik waży 4740 kg więc on się zes** ;[ a tyle nie podniesie

Jak się wczytasz to się dopiero doczytasz że to jest udźwig w zakresie pierwszych 10 cm :lol: a w całym zakresie to on dźwiga 3,5 tony, wynik jak dla mnie beznadziejny dla ciągnika o mocy 110 KM to Ursus 8024 o tej samej mocy ma 4,5 tony udźwigu

Ursus 6824 jest o 20 KM słabszy od tego NH a ma od niego większy udźwig :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

nie orientuje się do końca na ten temat ale jest tam napisane w jakiej odległości o cięgieł dolnych jest ten udźwig?? Bo może być podobny zgryz jak przypadku mocy podawanej w rożnych normach. Ogólnie kupując nowy ciągnik trzeba na wszystko zwracać uwagę bo co się wydaje tanie na pierwszy rzut oka może być dużo droższe później.

 

Po prostu niektórzy producenci ciągników podają swoje dane z kosmosu i trzeba je brać trochę prze palce. Uważam New Hollanda za dobrego producenta ciągników ale niektóre dane naprawdę zawyżają i trzeba się dobrze naszukać, żeby się dowiedzieć jak faktycznie jest bo przecież wszystko wychodzi później na naszych polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Chodzi o udźwig na końcach cięgieł

Masz rację to nie sztuka kupić tani ciągnik nawet z wieloma bajerami ale sztuka jest kupić taki który będzie tani w eksploatacji czyli oszczędny silnik, tanie części, możliwość samodzielnej naprawy bo serwis strasznie zdziera itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

NHT5070 wg normy ISO ma 113 KM.udzwig na końcówkach kulowych przy poziomo położonych cięgłach-5740.T5060 ma taki sam.i co w tym złego ze taki maja a ich masa jest mniejsza?skoro maja po dwa silowniki wspomagające to moga dzwigać.i napewno lżej będa miały dzwignąc lżejsza maszyne niż taki co ma udzwig np.4800(nhT5040)i pompa dłużej potrzyma.a poza tym zawsze można przód dociązyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

A to kolego że on nie da rady tyle podnieść bo dęba stanie jak będzie zbyt lekki, poczytaj sobie dalej i zobaczysz że po chwili wycofują się z tego udźwigu i mówią ze one mają tyle tylko w zakresie pierwszych 10 cm a w całym zakresie to już prawie połowę mniej podnoszą, taki chwyt marketingowy a dla mnie wprowadzanie klienta w błąd :/

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

witam

mam do wyboru proxime power 115 lub fortere 115

ktory model jest mniej awaryjny?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Miałem podobny dylemat tylko że u mnie była Proxima 95 plus lub Forterra 95 ale ogólnie diler, który jest też moim znajomym doradził mi forterre. Twierdziła, że powerka to nowość i nie wiadomo jak to się będzie sprawować. Druga strona to do czego będziesz używał ciągnika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ciagnik ma byc uniwersalny

bedzie pracowal z ibisem xl 3+1,aresem lp+poznaniak 2,7m,agregatem 4,2(lepsza forterra)

rozsiewacz,tur(w przyszlosci GRIMME) tutaj lepiej by sie spisywala proxima

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Wydaje mi się, że powerka jest do dobra do tura. Resztę pracy wykonasz również forterrą. Z tego co widzę w cenniku to różnica sięga 10 tys zł wiec jest się nad czym zastanawiać. Ogólnie forterra to ciągnik do ciężkiej pracy.

 

a tak nawiasem mówiąc to chyba nie ma proximy power 115??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

no wlasnie i ktory tu wybrac...

u nmie w okolicy paru rolnikow proximy i kazdy nie narzeka a forterra ma rozne opinie

 

jest 115,mam oferte


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

A przepraszam faktycznie jest,mój błąd. Ja tylko powtarzam słowa znajomego który sprzedaje i pracuje w serwisie Zetora. Porównywałem oba ciągniki i mój wybór padł na forterre mam nadzieje ze nie będę żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

duzo masz mth?

gdzie go brałes,w kaliszu?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

jeszcze go nawet nie kupiłem tylko zadatkowałem i czeka na mnie u dilera. W Kaliszu nie opłaca się kupować ciągnika bo maja takie ceny, że szok poszukaj coś u dilera którego masz najbliżej. Ja utargowałem upust rzędu 10-11 % od ceny katalogowej, a w Kaliszu nawet połowy z tego nie chcieli dać.

Edytowano przez krist4321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

duzy upust,moze ciagnik z 2010roku? bierzesz tylko ciagnik?

ja mam do wyboru dilera w Brzezinach lub Ujezdzie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj