Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685

137 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:27

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Wiem,wiem...może tak jednak wrócimy do tematu ?-hmm jaki to on był ? Dodany obrazek

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Dzisiaj, 16:11
  •  

#42 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:51

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 taak... swojej ziemi mam tylko 45 ha a reszta to dzierzawy, juz jeden gosciu zabral mi 3 ha dzierzawy na ktorej mialem swieza koniczyne zasiana, teraz szykuje sie sprzedaz drugiej dzierzawy wiec co?? mam kupic ciagnik czy odkupic to dzierzawione pole?? zaznaczam ze te pola sa 4 klasy... jednak wole kupic to pole a dopiero pozniej pomysle (pewnie dopiero jak przejme gospodarstwo) nad kupne ciagnika. co do samochodow to ja zbytnio nie przepadam z drogimi samochodami bo jezdze Golfem III i Oplem Vectra z 97 roku. a wracajac do tematu to @bialy, nie chce byc zlosliwy ale widze ze troche cie ponosi... dlaczego niby nie moge zaproponowac NH??!!!! w czym lepszy jest ten Farmtrac od NH?? jezeli TD jest zly to rownie dobrze moze kupic T5040 z elektrohydraulicznym rewersem ;) ten JD niczym nie przewyzsza tego NH, tylko znaczkiem. Pamietaj ze jest to seria 5M... do seri 5R nie ma co porownywac bo wiadomo ze JD lepszy, no chyba ze ta "M"-ka bedzie na full wypasie ale to dalej bedzie to samo co NH.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#43 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:20

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Wsiądź do kabiny w tym JD a potem do tej w tym NH-różnicę zauważysz od razu-a uwierz mi nawet parę dB mniej w kabinie to baaardzo dużo...

#44 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:23

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 bialy1989 pomyśl sobie logicznie wyraźnie napisał że ma 16 ha a więc jak sobie wyobrażasz wychodować na takim areale 20 byków rocznie byki aż tak szybko nie rosną niestety! autor pisał też że sprzedawał by zboże przecież to nie realne musiał by je jeszcze kupować. jak na moje ma z 12 lat i snuje plany jak to rozwinie swoje gospodarstwo... a Ty jak wnioskuje po nicku masz 20 lat i nie potrafisz przeprowadzić tak łatwej tylko wierzysz w bajki.

sam mam coś koło 40 ha i hodowle 20 krów i 14 jałówek nowy koń pociągowy by się przydał muj najmłodszy traktor jest z 99r a najstarszy ma 31lat... nówka by sie przydała ale narazie popracuję starymi narazie doprowadzam dom do kultury potem teren wokół domu potem gospodarstwo;p taka moja hierarchia nie ma co całe życie robić na krowy to one mają robić na mnie...

#45 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:05

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 damian18 , dobrze napisałeś ,życie ucieka pomiędzy oborą a polem w ciągłym pośpiechu a co z naszymi kobietami ,czy zastanawiamy się nad ich marzeniami? czy im zafundujemy jakąś wycieczkę ? czy razem oderwiemy się od kieratu i spędzimy niezapomniany urlop?
czy?, czy?, kiedy? , kiedy? kiedy?

#46 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:10

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 coście się czepili kolegi czy da rade z tych kilku hektarów i paru zwierząt spłacić traktor, porostu "masz lep i hu (ptaszek) to kombinuj", a jak nie da rady to pojedzie na saksy i zarobi. a co do ciągników to na pewno JD ale cena netto będzie taka jak w Farmtrac brutto jak czujesz się na siłach to się nie zastanawiaj , mniej więcej mam ten sam problem tylko stoję przed dylematem pomiędzy JD a DF. pozdro.
MH

#47 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:44

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 w 100% zgadzam sie z Damianem. chcialbym tak naprawde wiedziec jakie ma zdanie na ten temat jego tata, ale pewnie nawet on sam o tym nie wie, ze kupuje nowy ciagnik ;) co do wyboru ciagnika to powiedzcie mi szczrze czy na kilkanascie ha byscie brali ciagnik drogi w utrzymaniu?? teraz pewnie @Ferdek albo @bialy napisza ze sie oplaca i co mi do tego ale pewnie jak by przyszlo co do czego to pisali by ze takiego ciagnika sie nie oplaca. to jest po prostu chec przeciwstawienia sie innemu. wiele razy zauwazylem to na tym forum. dlaczego nikt nie zaproponuje zetora proximy?? przeciez na forum setki osob pisalo ze to dobry ciagnik i ze nadaje sie na male arealy... spytam tak dla ciekawosci, @rzeznik wiesz moze ile te 2 modele kosztuja i ile trzeba doplacic np. za szersze ogumienie, obciazniki itp.? ;) ja przyznam ze nie wiem, ale Ty skoro kupujesz to wiesz...

#48 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:09

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Hmm na 16 ha? To jeszcze zależy czy czuje się na siłach, co dalej z gospodarką bedzie? lepiej czy jeszcze gorzej? Tego nikt nie wie...
My np mamy niecałe 25 ha i też się zastanawiamy 5080M czy coś z SDF.
Kolego Henius odpowiem za marka. Ma oferte w wersji Comfort, klima obciązniki 700kg, pneumatyka, 2 pary wyjść hydr, rewers elektrohydrauliczny za 31 tyś Euro netto, coś pominąłem?

#49 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:15

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 a ten Farmtrac ile kosztuje??

#50 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 00:14

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Nie mówiłem o Farmtracu bo to moim zdaniem nie ma porównania ani z JD ani z NH. Mam TD80D i 2x JD dlatego wybrałbym JD bo jest dużo wygodniejszy, cichszy, zrobiony z lepszych materiałów itd. Wiem że autorem forum może być jakiś dzieciak który sobie marzy o nowym ciągniku, ale pytanie który wybrać, który lepszy było jak najbardziej odpowiednie i ile on ma ha i ile byków sprzedaje to nie wnikajmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 08:19

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 farmtrac 130 tyś. brutto z max obciążnikami i klimatyzacją opony 340r24 i 18,4r30
MH

#52 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 08:23

w 100% zgadzam sie z Damianem. chcialbym tak naprawde wiedziec jakie ma zdanie na ten temat jego tata, ale pewnie nawet on sam o tym nie wie, ze kupuje nowy ciagnik ;) co do wyboru ciagnika to powiedzcie mi szczrze czy na kilkanascie ha byscie brali ciagnik drogi w utrzymaniu?? teraz pewnie @Ferdek albo @bialy napisza ze sie oplaca i co mi do tego ale pewnie jak by przyszlo co do czego to pisali by ze takiego ciagnika sie nie oplaca. to jest po prostu chec przeciwstawienia sie innemu. wiele razy zauwazylem to na tym forum. dlaczego nikt nie zaproponuje zetora proximy?? przeciez na forum setki osob pisalo ze to dobry ciagnik i ze nadaje sie na male arealy... spytam tak dla ciekawosci, @rzeznik wiesz moze ile te 2 modele kosztuja i ile trzeba doplacic np. za szersze ogumienie, obciazniki itp.? :P ja przyznam ze nie wiem, ale Ty skoro kupujesz to wiesz...

@Heniuś na te kilkanaście ha równie dobrze opłaca się farmtrac jak i proxima, bo tak naprawde ogólnie te 2 ciągniki niczym się nie różnią (poróżnieni są tylko fani poszczególnych marek ;)) i tak samo robote zrobią podobna cena podobne parametry, JD próbował wskoczyć w tą niszę rynkowa robiąc ciągnik o wyposarzeniu farmtracka czy proximy, ale nawet gdy odjoł pneumatykę przy obecnym kursie euro dalej jest to ciągnik dużo droższy od farmtracka czy proximy które na dzień dzisiejszy oferują więcej, zachwycacie się tym całym JD M ale w temacie jest porównanie do farmtracka i w cenie farmtracka to zupełna golizna w tym jd będzie dlatego lepiej wziąsć farmtracka i w zupełności wystarczy.
@Heniuś że w innych tematach pisane było coś o drogim utrzymaniu itd, zgoda, ale jak ktoś kupuje na kilaknaście ha jd 6x30 w wersji premium czy agrotrona czy chociaż by największą forterre to już inna bajka.
Co do utrzymania nowego ciągnika to co tam niby kosztuje, lejesz paliwo i jeździsz, ale jak zostawisz sobie stare ciągniki to wtedy dopiero się odczuwa ile kosztuje utrzymanie starego grata, płaci się raty za nowego leje paliwo i śmiga, a tu trzeba do stergo ciągnika opony kupić, a to jakieś inne części a to remont się należy i się człowiek zastanawia po co trzymać tego dziada który robi 50mtg rocznie a co raz trzeba coś dokładać

#53 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 08:27

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 farmtrac 130 tyś. brutto z max obciążnikami i klimatyzacją opony 340r24 i 18,4r30, ja farmtraca odrzuciłem jak wcześniej pisałem to ma być JD lub DF wcale nie mam więcej pola ani żadnej zagrody, tylko biorę na PROW, u mnie jest taka różnica że nie mam wiele czasu na obrobienie gospodarstwa więc jak mam dzień wolny to muszę dużo zrobić.
MH

#54 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 17:14

Nie mówiłem o Farmtracu bo to moim zdaniem nie ma porównania ani z JD ani z NH. Mam TD80D i 2x JD dlatego wybrałbym JD bo jest dużo wygodniejszy, cichszy, zrobiony z lepszych materiałów itd. Wiem że autorem forum może być jakiś dzieciak który sobie marzy o nowym ciągniku, ale pytanie który wybrać, który lepszy było jak najbardziej odpowiednie i ile on ma ha i ile byków sprzedaje to nie wnikajmy.

no fakt. przynajmniej ten temat moze posluzyc komus innemu kto jest zainteresowany tymi ciagnikami ;) co do JD to jaka on ma skrzynie?? ma EHR w standardzie??

#55 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 17:18

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 skrzynia 16x16 mechaniczna i EHR nie jest w standardzie

#56 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 18:25

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Bez półbiegów? A rewers przy kierownicy czy wychodzi od podłogi? Szczerze mówiąc to nie widziałem jeszcze tego nowego wynalazku ;) Zaraz lukne na stronę.

Na stronie jest bardziej szczegółowo o wersji R. To jest lepsza wersja od M?
Bo jeśli to jest to samo to nie zastanawiałbym się nad innym ciągnikiem, jeśli różnica w cenie jest niewielka.

#57 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 19:15

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 wersja M to to samo co R tyle ze calkiem zmechanizowana. R ma juz skrzynie z elektrohydraulicznym rewersem w standardzie a nie wiem jak z EHR ale wydaje mi sie ze tez jest w standardzie.

#58 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:35

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Oj mylisz się kolego-wersja R owszem do złudzenia przypomina M ale budową różni się i to znacznie-inna skrzynia,inne sprzęgło,inna hydraulika,oś przednia też chyba inna,brak EHR w standardzie,konstrukcja półramowa (a nie ramowa) itd.

#59 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:40

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 panowie skoro jd zjechał z ceną do poziomu farmtrac czy też zetora to nie łudzicie się że będzie on wysokiej jakości cudów nie ma są tylko twarde prawa ekonomi a jd za powiedzmy te 5 lat będzie droższy w utrzymaniu niż farmtrac!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:45

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Z pewnością-Farmtracka może już nie być Dodany obrazek -Damian a słyszałeś o czymś takim jak produkcja masowa i jak wtedy wyglądają koszty jednostkowe?Też nie spodziewam się cudów po tej serii M-ale wybacz-po Farmtracku tym bardziej...

Dodaj odpowiedź