Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685

137 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 22:15

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 @Heniuś Twój cyrk i Twoje małpy ale cos tu za bardzo dramatyzujesz bo przy Twojej skali produkcji to już dawno możesz spłacać ta swoją Valtre piszesz że zostaje Ci 1,5tyś miesięcznie, to ile będzie ci zostawało jak mleko podrożeje tylko 20gr pewnie z 5 tyś? Za bardzo chyba dramatyzujesz B)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Dzisiaj, 07:23
  •  

#22 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 22:25

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 no widze @Ferdek ze na to wszystko patrzysz jak kolega @Rzeznik B) nie wiem czym sie zajmujesz, czy hodowla krow czy swin ale pomysl, skoro mleko podrozeje to trzeba kupic wiecej lepszej paszy, a to sa wydatki pierwszorzedne w produkcji mleka, taki rolnik co zajmuje sie tylko uprawa ziemi przy kazdej podwyzce ceny zboz moze pozwolic sobie na kupno maszyn a ja moge sobie pozwolic na kupno paszy. dla mnie kupno maszyny to sprawa drugoplanowa. dopiero jak uzyskam pozadana wydajnosc krow, moge sobie pozwolic na inne "zakupy". mam nadzieje ze zrozumiales B) i wcale nie dramatyzuje tylko uprzedzam ze kupowanie takiego ciagnika na tyle ha moze sie zle skonczyc... nie tylko sciganiem przez firmy windykacyjne. znam pare takich przypadkow... a z reszta jak tam kolegi ojciec chce, niech kupi sobie nawet Fendta, mi z portfela nie ubedzie B)
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#23 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 23:47

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 kolego Henius91 masz podgląd do ich konta czy jak? To że ciebie nie stać w tej chwili na nowy ciągnik to nie znaczy że ich nie stać. U mnie sąsiedzi z zazdrości mówią że mnie niedługo zlicytują, bo kiedyś nie mieliśmy żadnych maszyn, ziemi 18ha a teraz trochę wszystkiego przybyło i nadal przybywa... Ale się martwią że wszystko na kredyt,bo kiedyś miał fergusona 255 a my Nowe 1634, zetory 7245 itp, a teraz my kupujemy stare graty z zachodu bo nas nie stać a on nowe od dilera. i zawsze jest tekst: "skąd ty miałeś pieniądze...?" B)
Autor tematu nie chce podstarzałych ciągników którymi jeździł nie wiadomo kto i nie wiadomo jak... jeździsz nowym,dbasz i cieszysz się jak widzisz folie na siedzeniu... B) wpłaci na ciągnik 30 tyś, kredytu zostanie mu pewnie ze 100 tyś(może mniej) kredyt na 10 lat czyli około 10 tyś na rok. Czyli 20-25 świń albo 3 byki. To tak dużo?

W temacie jest wyraźne pytanie który ciągnik wybrać a nie czy będzie mnie na niego stać. Więc poszukaj sobie innego tematu albo załóż swój własny kolego Henius91, a swoje wątpliwości to wieczorem z tatą obgadaj B)

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 08:06

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Każdy ma inne gosp. i inen koszty, może @Heniuś ma inne kredyty na ziemie czy coś nie wnikam w to ale jak przy 40 krowach nie możesz sobie pozwolić na nowy ciągnik, no chyba że w planach ciągnik za 350 tyś he he, ale co mają powiedzieć ci co przy 16-20krowach mają now ciągniki i nowe maszyny spłacają? Wiem jak to jest mam znajomych który trzyma 30 krów lub dużo świń i twierdzi że go nie stać na nowy ciągnik, a cały czas kupuje używane maszyny i tylko wystawia ogłoszenia w annonsach i co roku tylko jaki to on teraz ma ciągnik a za pół roku w anonsach wisi bo to bo tamto nietakie tak samo maszyny całe podwórko jak u handlarza ze 4 zachodnie internationale jd itp., no to mu mówie policz sobie ile rocznie wydajesz na te graty i ile w remonty kasy pchasz, @Heniuś twierdzi że go niestać na nowy ciągnik, a jak już ktoś kupi na kredyt to musi wysłuchiwać potem moądrości jakto ten czy tamten wolał by 2 belarusy, 4 zachodnie czy 10 gratów, no cóż każdy wie lepiej, a cały problem w tym że panuje jakies mylne wyobrażenie że jak już ktoś kupi ciągnik za 200-300 tyś to pewnie miał tyle na koncie i za gotówkę kupił!!!

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2010 - 08:16

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Nie ma znaczenia czy zaorzesz ciągnikiem za sto czy za dwieście tysiączków plon będzie taki sam. Trzeba samodzielnie określić na co można sobie pozwolić, analiza finansowa jest indywidualną kwestią każdego gospodarza i nie należy się kierować tym co kupił sąsiad, albo połowa AF. B) To przecież kupujący będzie nim pracował, a nie user z drugiego krańca Polski.

Pozdrawiam Bobek_Farmer.

#26 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 19:25

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 mam dziwne wrażenie że na af są sami najlepsi którzy nieźle zarabiają na rolnictwie z tym że jak jest jakiś temat typu "jak to rolnik ma źle" to pierwsi piszą i narzekają! ktoś tu pisał że wyjdzie mu 3 byki albo 30 świń żeby spłacić 10 tys na rok bardzo zawyżona kalkulacja i 3 byki na takie gospodarstwo to dużo. ferdek jeden woli mieć 10 używanych a drugi 2 nowe i nic nikomu do tego

#27 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:44

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 no fakt, jak ktos zalozyl by temat o tym czy w tych czasch oplaca sie inwestowac w drogie maszyny to pewnie @Ferdek pierwszy pisalby o tym ze teraz przeciez jest kryzys i sie nic nie oplaca, a ze teraz ktos inny napisal ze takiego ciagnika mu sie nie oplaca to znowu musisz byc niezgodny w druga strone B) nie obraz sie @Ferdek ale wydaje mi sie ze Ty na tym forum chcesz miec zawsze ostatnie slowo. a co do tego ze nie mam jeszcze nowego ciagnika to tylko i wylacznie zasluga moich rodzicow, ale to przeciez oni narazie decyduja i raczej wiedza ze w tym okresie nie oplaca nam sie kupowac tak drogiego ciagnika, jezeli nie chca kupic to nie, ale mysle ze oni wiedza ze jak dostane dofinansowanie na MR to bedzie nam latwiej to wszystko zorganizowac. Moze i jest cos prawdy w tym o czym piszesz ze tacy co maja 20 krow sobie kupuja maszyny, ale zauwaz ze to sa przewaznie rolnicy co nie tylko sprzedaja mleko ale takze zboza bo maja dobre ziemie, a co ja moge zrobic na ziemiach 4-6 klasy?? wiec dobrze pomysl...

#28 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:06

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 kolego damian18 to ja pisałem że sprzeda 25 świń albo 3 byki żeby zdobyć 10 tyś.. dlaczego mówisz że to zawyżone? To nie wiem jakie ty masz byki jak nie dostaniesz za jednego 3300zł? I autor tematu wyraźnie napisałe że sprzedaje 20 byków rocznie!!!
Ja nie mam w ogóle hodowli i nigdy nie narzekałem że życie na gospodarstwie nie jest opłacalne więc nie gadaj głupot że pierwszy bym takie coś pisał.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:14

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Subtelna różnica wielkości ogródka. ;)

#30 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:41

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 dobra wracajac do tematu, to jesli chcesz cos nowego to moze nie zaraz JD, ten Farmtrac w zupelnosci by wystarczyl, czesci bys mial tanie ale nie wiem jak z serwisem. w JD mialbys tylko lepszy komfort... a moze NH TD5040?? cena tez niska a prawie niczym nie rozni sie od JD serii 5M...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:22

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 a czemu wymyślasz NH? W czym jest lepszy twoim zdaniem od JD?

#32 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 13 styczeń 2010 - 07:22

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 nh odpada nasłyszałem się o tych ciągnikach pare żeczy
ale jak ja bymeł w listopadzie u dilero to za nh td 5030 powiedział mi 120 netto
to podziękowałem

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 07:59

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 To te jd ma w standardzie sprzegło z rewersem hydraulicznym? to chyba całkiem przyzwoita oferta
ps. @Heniuś ja też mam ziemie 5-6tej kl. a za ciągnik za 180 tyś brutto to ile tej raty byś miał z 1 tyś pln miesięcznie w kredycie młody rolnik, oczywiście Twoi rodzice mają prawo bać się kredytów balcerowicz itd. ale denerwójące jest nastawienie niektórych "mędrców" na wsi jako by to nic się nie opłacało a szczytem głupoty było by w coś zainwestować teksty typu "nie porywaj się budować nowej polski" czy jaki to by samochód był za ciągnik czy dom by sobie wyszykował, no i na koniec że to nigdy na siebie nie zarobi, to można przeboleć jak ktoś z 10-12ha coś takiego głosi, ale jak duże gosp. też tak mówią no to faktycznie kryzys!

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2010 - 08:29

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Każdy ma inne priorytety. ;) Jeden kupi dobry samochód, a będzie robił starym ciągnikiem, drugi natomiast kupi maszynę za 200-2500 tysięcy i będzie się jeździł autem za 15 tysięcy... Tak więc, nie można mierzyć innego gosp. miarą własnego, bo wiele jest czynników warunkujących daną decyzje.

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 10:21

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Dodany obrazek -coś w tym jest Bobek-w tym co powyżej napisałeś-w podobnym czasie kupowałem ciągnik-i moi dwaj sąsiedzi-z tym że ja kupiłem droższy ciągnik-a oni droższe (bo nowe) samochody.Tyle że ja mam w aucie i klimę i automat i jak na razie bezawaryjność-a oni prestiż wynikający z posiadania kilkuletnich już teraz samochodów Dodany obrazek .Pamiętam (bo człowiek choćby nie wiem jak się starał to i tak złośliwą bestią jest Dodany obrazek ) jak koleś wsiadł do mojego starego Volviaka-no i z deczka się zdziwił wyposażeniem i jazdą (posiadacz Skody Octavii 1.6-kompletnie gołej jakby ktoś się pytał).
PS.Złośliwy jestem-nie Dodany obrazek ?

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2010 - 17:18

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Jeszcze jest jeden popularny ostatnimi czasy przypadek. Bamber kupuje ciągnik za te dwie duże bomby, a za to co oddadzą kupuje furę, co by zwiększyć prestiż na polu i pod Kościołem. ;)

#37 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 18:39

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Jako prawdziwy rolnik powinieneś pisać :na Polu i pod kościołem Dodany obrazek

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2010 - 18:56

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Priorytety ;) Przyjąłem hierarchię ważności wg. Reymonta. ;P

#39 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:00

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Reymont zdaje sie zapił się na śmierć ?Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:21

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Nawet jeśli, to ja nie odnosiłem się do jego osoby, a konkretnie do "Chłopów".

Dodaj odpowiedź