Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685

137 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:49

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 maiłby to być główny ciągnik w gospodarstwie na 16 ha

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Dzisiaj, 11:55
  •  

#2 Share lowiczak

lowiczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:52

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 heh, widzę że prawie takie samo porównanie jak john deere z fotonem... :]

#3 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:55

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Może wiecej informacji? Np jaka produkcja, gleby, maszyny... Tak wogóle to kolego ma byc na PROW, no i ile kasy do wydania, JD będzie droższy

#4 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:00

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 wiem jd drozszy o 9 tysiecy
gleby 2,3,4
a na prow nie bede skaładal ale jeszcze zobaczebo ciagnik moze dopieroprzed zniwami weze

produkcja zwierzeca
7 macior w cyklu zamknietym
i 20 byków
= ponad 3 tysiace wypłaty miesiecznie mojego taty dochody sa

#5 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:03

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Według mnie nie ma co porównywać tych dwóch ciągników,bo to są dwa różne światy,ale jeżeli już to oczywiście na Twoim miejscu brałbym JD.
A jesli nie bierzesz go na PROW to jak ??za gotówkę??

#6 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:07

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 nie na kredyt ale 30 tysięcy wpłaty własnej

#7 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:24

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 jak dla mnie znowu bezsensowne porównanie...

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:26

heh, widzę że prawie takie samo porównanie jak john deere z fotonem... :]

Tak tak, nieźle bym się uśmiał gdyby na jakiś afrykański rynek malowali te fotony na zielono i dawali znaczek jd tak jak to było kiedyś z zetorami, a porównanie tych dwóch ciągników jest jak najbardziej na miejscu, seria M jd jest chyba zbliżona bardzo do farmtracka potem to sprawdzę jakby ktoś się czepiał ale czy nie jest ta sama przednia oś carraro i ogólnie w podstawowej wersji są to ciągniki bardzo porównywalne co świadczy o tym że w 1 i 2gim dając te same wyposarzenie cena robi się bardzo zbliżona, wiadomo co niemiec to niemiec gdzie to równać do polskiego wykonania B)

#9 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:31

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 jak dla mnie bezsensowne kupowac na 16 ha nowego JD... skoro nie kupujesz na PROW to kup narazie cos uzywanego, moze JD 6100, MF 6110 itp. taki ciagnik dostaniesz w cenie 50 tys zl. a moze Ci sie uda znalezc kogos kto oferuje kredyty na maszyny uzywane... nowego ciagniak na Twoj areal nie ma co kupowac bo zanim Ci sie zwroci to bedziesz chcial juz to gospodarstwo sprzedac.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#10 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:40

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 he he większość usłyszała JD to już myśli że ta maszyna to nie wiadomo co i skąd wogule porównanie do FARMTRAC. no śmiać mi się chce niesamowicie;p Ferdek piwko dla ciebie! a co do wyboru to popieram Henius91 bardzo mądrze gada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:48

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Ostatnio słyszałem od człowieka który był w fabryce JD w Niemczech że seria 5000 JD jest robiona w Indiach...... Jeśli to prawda to bez sensu płaćić za samą markę a dostać to samo co można kupić za mniejsze pieniądze...... Ważną kwestią jest także koszt części zamiennych w JD....... Jeśli różnica cenowa między farmtackiem a jd jest taka mała to chyba jest na rzeczy. Ale czy farmtrac jest takim udanym ciągnikiem?
Radzę też pomyśleć właśnie czy ten ciągnik rzeczywiście jest potrzebny..... Może lepiej najpierw zainwestować w skalę produkcji.... Ale taka chłodna kalkulacja przychodzi chyba z wiekiem B)

#12 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:57

jak dla mnie bezsensowne kupowac na 16 ha nowego JD... skoro nie kupujesz na PROW to kup narazie cos uzywanego, moze JD 6100, MF 6110 itp. taki ciagnik dostaniesz w cenie 50 tys zl. a moze Ci sie uda znalezc kogos kto oferuje kredyty na maszyny uzywane... nowego ciagniak na Twoj areal nie ma co kupowac bo zanim Ci sie zwroci to bedziesz chcial juz to gospodarstwo sprzedac.

ale ja nie chce sie pchac w starocie chce nowe ale na lat ten jd jak dobrze pujdzie zwroci sie w 4 5 at przy mich dochodach
a uzywanego ciągnika nie chce na oczy wiedziec

czemu uwazasz ze bezsensownie kupować nowy ciągnik podaj uzasadnienie

#13 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:05

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Nowy tak ale na prow. Za gotówkę to bez sensu...... Lepiej kup za resztę z używanego maszyny do niego albo ziemię

#14 Share 82mariuszgis

82mariuszgis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:16

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 witam też przymierzam się do kupna jd z serii M na prow... są już jakieś opinie urzytkowników na temat tych ciągników?

#15 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:17

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 powod to przy wyplacie Twojego ojca ten ciagnik nie zwroci sie nawet przez 6-7 lat B) wyplata moich rodzicow to ok. 15 tys zl miesiecznie, a widzisz gdzies u mnie nowy ciagnik?? a ten nowy ciagnik chcesz Ty czy Twoj tata?? B) nie zapominaj ze za te 3 tys zl musi jeszcze wyzywic rodzine, kupic pasze dla macior i bykow i kupic paliwo zeby ten ciagnik mial na czym pracowac. tez kiedys tak myslalem jak Ty, "no przciez dostajemy tyle kasy to czemu nie kupimy nowych maszyn??" to bylo moje pytanie zadane kilka lat temu... teraz wiem ze z tych 15 tys zl ktore dostajemy to zostaje nam na czysto ok. 1,500 zl, bo przeciez trzeba kupic pasze, paliwo, folie i sznurek do bel, zaplacic rachunki, dac wyplate pracownikowi itd. gdyby nie bylo tych wydatkow to wiesz jaki by u mnie sprzet na podworku stal?? co najmniej moja wymarzona Valtra N141 albo nawet N122 Versu, a maszyny takie jak prasa czy plug zmienialbym co roku. zapytaj sie Twojego ojca ile tak naprawde zostaje mu kasy i wtedy napisz czy dalej chcesz nowego JD.

a wiec mam nadzieje ze przeczytales dokladnie moj post, to jest ten powod, sam chciales jeden powod to masz B) i zastanow sie 2 razy czy wiesz co to znaczy zycie na gospodarstwie. to nie zycie w miescie gdzie wynajmujesz mieszkanie i niczym sie nie przejmujesz, tylko przyjezdzasz z pracy, zjadasz obiad i idziesz spac. moze i taki czlowiek z miasta zarabia tyle samo co przecietny rolnik, ale porownaj prace jaka wykonuja.

#16 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:36

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 mądrze mówisz ale te 3 tsyiące to opłłaty i te inne bzdety ale ja sobie tak stado ustawiam ze co miesiac sprzedaje 10 12 tucznikówq
wiec mam nastepne 4 koła
a pracownika nie mam
i te 4 tysiace odkladam policz sobie przez 12 miesiecy plus 20 byków rocznie no i zniwa wiec mi sie wydaje ze sie opla ca
jak by bral ciagnik to na 10 albo na 6 la na mlodegpo rolnika bo mam jeszcze sie łape wiec na 1 procent
a spłaty są kwartalne albo półroczne albo roczne wie c mozna sobie wyregulowan np ół roicze i akurat na koniec tego półrocza sprzedajesz 5 byków i 30 świn wiec masz kase na plate

#17 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:37

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 bo panuje przekonanie że rolnik to analfabeta a jest wręcz przeciwnie prawdziwy rolnik w dzisiejszych czasach musi być bystry zaradny inteligętny;p a zwykły robol z miasta nie i jeszcze raz popieram Heńka mądrze dzisiaj pisze

#18 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:45

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 dzieki Damian B) dobrze ze choc ktos na tym forum popiera moje zdanie. a wracajac do tematu @rzeznik13 nie wiem jak Twoj ojciec ma zamiar to zrobic na takim areale, ale mi sie cos zdaje ze przy obecnych cenach zywaca i plodow rolnych nie ma szans na pozytywne myslenie o modernizacji gospodarstwa. ja na ponad 65 ha musze kupic "glupi" agregat uprawowo-siewny za 10 tys zl i to dla mnie problem a co dopiero ciagnik za ponad 100 tys zl na dodatek kupowany na zwykly kredyt. abym mogl kupic agregat musze sprzedac jedna jalowke cielna (warta 4000 zl), juz dzis gadalem z ojcem i nawet wybral agregat, teraz tylko poczekac do wyplaty, sprzedac jalowke i moze sie cos kupi, ale przeciez nigdy nic nie wiadomo jakie jeszcze beda wydatki na gospodarstwie...

w tym roku chcielismy tez kupowac ciagnik ale na PROW i cos w przedziale 110-130 KM, ale wyszlo jak wyszlo i taki ciagnik kupie pewnie dopiero za kase z Mlodego Rolnika ktorym bede splacal PROW, ale jezeli brac na PROW to tylko za wieksze pieniadze (jak dla mnie to nawet do 300 tys zl), czesc splace MR a reszte juz normalnie.

musisz patrzec co najmniej 2-3 lata do przodu bo ja np. za 2 lata mysle wlasnie o tym ciagniku i Mlodym Rolniku. moim celem bedzie jeszcze budowa nowej obory ale to jeszcze ma czas.

#19 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1849 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:48

Ostatnio słyszałem od człowieka który był w fabryce JD w Niemczech że seria 5000 JD jest robiona w Indiach...... Jeśli to prawda to bez sensu płaćić za samą markę a dostać to samo co można kupić za mniejsze pieniądze...... Ważną kwestią jest także koszt części zamiennych w JD....... Jeśli różnica cenowa między farmtackiem a jd jest taka mała to chyba jest na rzeczy. Ale czy farmtrac jest takim udanym ciągnikiem?
Radzę też pomyśleć właśnie czy ten ciągnik rzeczywiście jest potrzebny..... Może lepiej najpierw zainwestować w skalę produkcji.... Ale taka chłodna kalkulacja przychodzi chyba z wiekiem B)

Oj mylisz się kolego. Seria 5000 nie jest już produkowana, a produkowana była w latach 1996-2000 we Włoszech. Obecnie jej nastepcą jest seria 5G, która podobnie jak Farmtrac ma skrzynię i przedni oraz tylny most Carraro. W Indiach to jest produkowana 5E. A 5R i 5M którego dotyczy ten temat są produkowane w Niemczech.
Przednia oś w 5M jest DANA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2010 - 22:09

John Deere 5080M czy FARMTRAC 685 Uspokoiłeś mnie adikpl1 hehe B)

Dodaj odpowiedź