ursus1395

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni

Polecane posty

ursus1395    3

Drodzy forumowicze przymierzamy się do zakupu tego urządzenia na własne potrzeby ale i w małym stopniu usługi. I przy zakupie tego sprzętu na co mam uważać i na co zwracać uwagę. Myśleliśmy nad Garminem Colorado 300 lub Garminem 60. Szukałem w obecnych tematach informacji na ten temat ale nie zadowoliły mnie one za bardzo bo jest duża rozbieżność w zadaniach. Proszę o rozsądne odpowiedzi na moje pytanie. Z góry Dziękuję . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przy pomiarach pól dużych (jak dla kogo, ale tak powyżej 2ha) zbliżonych do kwadratu ten Garmin 60, zapewni on wystarczającą dokładność, w przypadku wąskich pasków, dokładność będzie niewystraszająca. Z autopsji wiem, że niektóre zwykłe kontrole przeprowadzane były tym sprzętem i były odwołania ponieważ pomiar wykazywał błąd na niektórych polach powyżej 10%, po odwołaniu i sprawdzeniu profesjonalnym urządzeniem, rolnikowi przyznawano rację.

Warto skorzystać ze stronki www.geoportal.gov.pl i tam zmierzyć swoje pola za darmo i to z dokładnością w 98% wystarczającą do uzyskania dopłat B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja posiadam Garmin 60 i jestem z niego zadowolony. Tak jak poprzednik napisał przy małych powierzchniach mogą występować błędy w pomiarach. Ja osobiście mniejsze działki mierzę trzy razy i uśredniam wynik. Jak narazie wszystko mieściło się w granicach błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

dokładność odczytu taka sama jak 60, ładniej wyglada, ma większy ekran i więcej pamięci i dużo więcej kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

Czyli Colorado to w sumie to samo co 60 ?? Czyli chyba na 60 się zdecydujemy a wiecie może czy trudne w obsłudze są??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

ja ma 60CSx i mierzyłem działki od 0,75 do 9 ha pomiary robie dość często znajomy i kilku juz miało kontrole i jeszcze nie było rozbieżności ale jak piszą koledzy małe działki można kilka razy i uśrednić obsługa bardzo prosta a najlepiej pomierzyć i przerzucić na komputer można się pobawić:) i jeszcze jedno w pierwszym roku pomiaru miałem u siebie kontrole jeden pomiar się nie zgadzał powinno być 1,96ha a wychodizł 1,72-1,81 3-krotnie koleś mierzył wiec wziąłem swojego i jego pokazał 1,78a mój 1,95 więc koleś odpuścił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Warto skorzystać ze stronki www.geoportal.gov.pl i tam zmierzyć swoje pola za darmo i to z dokładnością w 98% wystarczającą do uzyskania dopłat :)

są tam działki ewidencyjne ale czy można ustawić żeby pokazywało klasy bonitacyjne gleby (jak wiesz to napisz jak)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

witam panowie. Jakie urządzonko według Was jest w tej chwili najlepsze do pomiaru pol. Może to być urządzenie wielofunkcyjne tak do 1500-2000zł.Może od ostatniego postu wyszły na rynek jakieś inne urządzenia niż te o których pisaliście. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Kup na allegro palmtopa z procesorem minimum 500MHz najlepiej HP, do tego odbiorni GPS najlepiej na Blutooth (chyba tak się pisze, jak inaczej to przepraszam), do tego dobry program - polecam FarmWorks Mobile - uważam go za najlepszy program rolniczy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjacek    0

Sprzedam ________________________

Palmtop HTC Topaz z programem do pomiaru powierzchni pola (pełna wer. programu z licencją na to urządzenie) szczegóły na @, gg lub telefon

cena 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A czy ktoś korzystał z programu "Grunt"? Jest on uniwersalny i można nawet korzystać z niego przy pomocy laptopa i kosztuje 75 zł. Czy coś za 75 zł może być dobre i dokładne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Na karcie pamięci mam program AgropomiarGPS, do tej pory użytkowałem go w Mio A701.

Ten niestety uległ zniszczeniu i został sam program, teraz się zastanawiam czy jak kupię np. tablet z gps i odpowiednim wejściem na kartę to ten program ruszy?

Czy musi być koniecznie windows mobile 5.0?

Może program na nowym sprzęcie wcale już nie ruszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Wątek już stary i opisane stare urządzenia. Mam pytanie jakie urządzenie teraz kupić do dokładnego mierzenia działek?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Do dokładnego mierzenia działek potrzebujesz urządzenia które korzysta z płatnego sygnału, który poprawi dokładność pomiaru do akceptowalnej wartości czyli 20-30 cm. Wszystkie urządzenia które korzystają z danych satelitarnych maja dokładność rzędu 2 metry przy idealnej pogodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

ok rozumiem, można cos takiego kupić? i gzie w ogóle? Czego używa Agencja? Pytam bo nigdy nie mialem kontroli ;)

 

Drugie takie pytanie co dokładnośći są już urządzenia wykorzystujące amarykański Navstar i rosyjski Glonnas czy takie połączenie poprawia dokładność?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Właśnie dzięki dodaniu do GPS Glonnas mamy ta dokładność. Agencja używa urządzeń o dokładności w najlepszym przypadku z SBAS czyli około 1 metra, ale też maja zwykłe Garminy, czyli 2-3 metry przy dobrej pogodzie.

Sprzęt do pomiarów precyzyjnych można wyszukać w google ceny tak od 10 k :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki97    0

Witam czy jest opcja zeby do telefonu z gps wgrać jakiś program o obliczyć powierzchnie pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

tak, ale dokładność takiego pomiaru jest mniejsza niż gdybyś obliczył metodą "na kroki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zidan    0

Witam,

 

Swego czasu trafiłem na ten wątek i dla rozrywki pozwoliłem sobie zmontować programik służący do pomiarów powierzchni działający na telefonach z Androidem. Jest to jeszcze wersja beta, ale posiadająca niezbędne funkcje - mierzy liczy pokazuje... Link do aplikacji w google play, (którą nazwałem "Geodopłaty") znajduje się poniżej:

https://play.google.com/store/search?q=GeoDop%C5%82aty&c=apps

 

Jako że jest to wersja beta może zawierać jakieś błędy, których nie wychwyciłem. Chętnie wysłucham uwag osób, które będą chciały z niej skorzystać. W planach mam kilka zmian i dodatków i jeżeli ktoś ma coś do zaproponowania to o ile czas pozwoli uwzględnię każde życzenie.;)

 

Co do dokładności, (bo widzę, że temat też gorący) to pozwolę sobie na kilka słów wyjaśnień. W 2005 roku na zamówienie Komisji Europejskiej były prowadzone badania mające jednoznacznie stwierdzić czy pomiary GPS (i które) mogą być dopuszczone, jako pomiary kontrolne. Wyniki można zobaczyć tutaj:

http://home.agh.edu.pl/~galia/research/Area_Validation/Validation%20of%20method%20final%20report.pdf

http://www.igig.up.wroc.pl/20jsg/prezentacje/Polanica_ciecko_oszczak_v2.pdf

 

Wnioski były dość jednoznaczne tzn. zakładając 3% błąd pomiaru GPS w większości przypadków są wystarczająco dokładne nawet, gdy korzystamy z urządzeń niższej klasy. Tych wytycznych trzyma się AMiRR. Od tamtego czasu minęło już kilka lat i nasze telefony seryjnie wyposażone są w GPS-y, które spełniają tamte wymagania, więc zachowując kilka zasad poprawnego pomiaru można spokojnie mierzyć telefonem działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukam dla taty jakiegoś GPS do mierzenia powierzchni pól. Główne wymagania to dokładność pomiaru, polskie menu i łatwa obsługa.

Jakie urządzenie możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj