Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni

25 odpowiedzi na ten temat

#1 ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • 9540064
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 11 styczeń 2010 - 17:27

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni Drodzy forumowicze przymierzamy się do zakupu tego urządzenia na własne potrzeby ale i w małym stopniu usługi. I przy zakupie tego sprzętu na co mam uważać i na co zwracać uwagę. Myśleliśmy nad Garminem Colorado 300 lub Garminem 60. Szukałem w obecnych tematach informacji na ten temat ale nie zadowoliły mnie one za bardzo bo jest duża rozbieżność w zadaniach. Proszę o rozsądne odpowiedzi na moje pytanie. Z góry Dziękuję . Pozdrawiam.
  • 0

#2 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3030 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 17:42

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni przy pomiarach pól dużych (jak dla kogo, ale tak powyżej 2ha) zbliżonych do kwadratu ten Garmin 60, zapewni on wystarczającą dokładność, w przypadku wąskich pasków, dokładność będzie niewystraszająca. Z autopsji wiem, że niektóre zwykłe kontrole przeprowadzane były tym sprzętem i były odwołania ponieważ pomiar wykazywał błąd na niektórych polach powyżej 10%, po odwołaniu i sprawdzeniu profesjonalnym urządzeniem, rolnikowi przyznawano rację.
Warto skorzystać ze stronki www.geoportal.gov.pl i tam zmierzyć swoje pola za darmo i to z dokładnością w 98% wystarczającą do uzyskania dopłat B)
  • 0

#3 martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:11

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni ja posiadam Garmin 60 i jestem z niego zadowolony. Tak jak poprzednik napisał przy małych powierzchniach mogą występować błędy w pomiarach. Ja osobiście mniejsze działki mierzę trzy razy i uśredniam wynik. Jak narazie wszystko mieściło się w granicach błędu.
  • 0

#4 ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • 9540064

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:35

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni a posiada ktoś tego drugiego Garmina Colorado 300??
  • 0

#5 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3030 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:48

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni dokładność odczytu taka sama jak 60, ładniej wyglada, ma większy ekran i więcej pamięci i dużo więcej kosztuje
  • 0

#6 ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • 9540064

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:55

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni Czyli Colorado to w sumie to samo co 60 ?? Czyli chyba na 60 się zdecydujemy a wiecie może czy trudne w obsłudze są??
  • 0

#7 jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • 39604132

Napisany 16 styczeń 2010 - 19:45

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni ja ma 60CSx i mierzyłem działki od 0,75 do 9 ha pomiary robie dość często znajomy i kilku juz miało kontrole i jeszcze nie było rozbieżności ale jak piszą koledzy małe działki można kilka razy i uśrednić obsługa bardzo prosta a najlepiej pomierzyć i przerzucić na komputer można się pobawić:) i jeszcze jedno w pierwszym roku pomiaru miałem u siebie kontrole jeden pomiar się nie zgadzał powinno być 1,96ha a wychodizł 1,72-1,81 3-krotnie koleś mierzył wiec wziąłem swojego i jego pokazał 1,78a mój 1,95 więc koleś odpuścił:)
  • 0

#8 Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • 1987496
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 17 styczeń 2010 - 10:56

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni

Warto skorzystać ze stronki www.geoportal.gov.pl i tam zmierzyć swoje pola za darmo i to z dokładnością w 98% wystarczającą do uzyskania dopłat :)

są tam działki ewidencyjne ale czy można ustawić żeby pokazywało klasy bonitacyjne gleby (jak wiesz to napisz jak)? :)
  • 0

#9 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3030 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 18:14

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni wyświetlania klas bonitacyjnych nie znalazłem
  • 0

#10 ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • 9540064

Napisany 13 luty 2010 - 13:09

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni Już się stało zakupiliśmy Garmina 76Cx zobaczymy jak będzie się sprawował .
  • 0

#11 pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • 3630322

Napisany 02 czerwiec 2011 - 17:57

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni witam panowie. Jakie urządzonko według Was jest w tej chwili najlepsze do pomiaru pol. Może to być urządzenie wielofunkcyjne tak do 1500-2000zł.Może od ostatniego postu wyszły na rynek jakieś inne urządzenia niż te o których pisaliście. Pozdrawiam
  • 0

#12 manx

manx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 08:47

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni Wiem, że są specjalne urządzenia, zwane Geometer.
One nie tylko mierzyć powierzchnię pola o nieregularnych kształtach, i odliczenia niewykorzystanej części takich jak bagno. Istnieje również funkcja uśredniania współrzędnych (metody pomiarów statycznych). Duży ekran dotykowy 4,3 cala, jest 5 cali, a nawet 6 cali. I to jest 1250zł i 1500zł i 1750zł. Geometer można zamówić z Ukrainy, ponieważ w Polska nie są dostępne. Oto ich stronie internetowej: www.geometer.com.ua
  • 0

#13 Przepiorek

Przepiorek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 luty 2012 - 00:45

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni Kup na allegro palmtopa z procesorem minimum 500MHz najlepiej HP, do tego odbiorni GPS najlepiej na Blutooth (chyba tak się pisze, jak inaczej to przepraszam), do tego dobry program - polecam FarmWorks Mobile - uważam go za najlepszy program rolniczy na rynku.
  • 0

#14 wjacek

wjacek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • 5553530

Napisany 10 kwiecień 2012 - 18:15

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni Sprzedam ________________________
Palmtop HTC Topaz z programem do pomiaru powierzchni pola (pełna wer. programu z licencją na to urządzenie) szczegóły na @, gg lub telefon
cena 400zł
  • 0

#15 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1168 postów
  • 2965302

Napisany 11 kwiecień 2012 - 18:36

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni A czy ktoś korzystał z programu "Grunt"? Jest on uniwersalny i można nawet korzystać z niego przy pomocy laptopa i kosztuje 75 zł. Czy coś za 75 zł może być dobre i dokładne?
  • 0

#16 stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • 4006118

Napisany 11 kwiecień 2013 - 23:50

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni Na karcie pamięci mam program AgropomiarGPS, do tej pory użytkowałem go w Mio A701.
Ten niestety uległ zniszczeniu i został sam program, teraz się zastanawiam czy jak kupię np. tablet z gps i odpowiednim wejściem na kartę to ten program ruszy?
Czy musi być koniecznie windows mobile 5.0?
Może program na nowym sprzęcie wcale już nie ruszy?
  • 0

#17 Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 10:52

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni Wątek już stary i opisane stare urządzenia. Mam pytanie jakie urządzenie teraz kupić do dokładnego mierzenia działek?
  • 0
HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek

#18 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3030 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 12:25

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni Do dokładnego mierzenia działek potrzebujesz urządzenia które korzysta z płatnego sygnału, który poprawi dokładność pomiaru do akceptowalnej wartości czyli 20-30 cm. Wszystkie urządzenia które korzystają z danych satelitarnych maja dokładność rzędu 2 metry przy idealnej pogodzie
  • 0

#19 Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 20:05

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni ok rozumiem, można cos takiego kupić? i gzie w ogóle? Czego używa Agencja? Pytam bo nigdy nie mialem kontroli ;)

Drugie takie pytanie co dokładnośći są już urządzenia wykorzystujące amarykański Navstar i rosyjski Glonnas czy takie połączenie poprawia dokładność?
  • 0
HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek

Google AgroFoto Ads Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni

• Reklama google
Dzisiaj, 12:11
  •  

#20 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3030 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 23:04

Urządzenie GPS z Funkcją mierzenia pola powierzchni Właśnie dzięki dodaniu do GPS Glonnas mamy ta dokładność. Agencja używa urządzeń o dokładności w najlepszym przypadku z SBAS czyli około 1 metra, ale też maja zwykłe Garminy, czyli 2-3 metry przy dobrej pogodzie.
Sprzęt do pomiarów precyzyjnych można wyszukać w google ceny tak od 10 k :)
  • 2

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s