Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca sie kupic nowy traktor????????

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:14

Czy opłaca sie kupic nowy traktor???????? Zakładając ze macie zwrot 60% a ciągnik kosztuje 122tyś. brutto. To zwrotu od ceny netto macie 60tyś., podatku zwrócą Wam 22tyś, czyli zwrotu jest 82 tyś. 122 - 82= 40tys, czyli tyle wyniesie Was traktor o wartości 122tyś. Nie mniej, nie więcej ostatecznie za ciągnik zapłacicie 40/122 * 100%=32.8% ceny brutto.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca sie kupic nowy traktor???????? Dzisiaj, 09:43
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:35

Czy opłaca sie kupic nowy traktor???????? No właśnie @Bobekfarmer a zapomniałeś doliczyć około 1-2 tyś za same wydanie świstków do załatwienia dofinansowania i kredytu, 2% prowizja dla banku czyli ze 2 tyś, 1 tyś wypełnienie wniosku lub ze 2-3 tyś dla firmy która zajmie się dofinansowaniem, ubespieczenie ciągnika 1 tyś pln, do tego jeszcze inne drobne opłaty no i zapewne do puki agencja nie wypłaci dofinansowania płacimy odsetki od całego kredytu tak? podsumowując obsługa tego to koszt mniej więcej kilku tysięcy pln B) nie wspominając o nerwach i czasie i jeżdzeniu do agencji

ps. autor tematu pytał chyba czy warto brać nowy ciuągnik jeśli za mleko ma 3,5tyś ale nie napisał nic więcej wazniejsze poza tą informacją będzie chyba jeszcze ile ma ziemi i czy coś poz a mlekiem jeszcze produkuje oraz czy ta wypłata za mleko to brutto czy netto lub ile ma krów?
Bo z tych informacji które podał to nowy ciągnik może być za dużym obciążeniem

#23 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:50

Czy opłaca sie kupic nowy traktor???????? ferdek jeszce zaponiałeś o kosztach obowiązkowych przeglądów i minachach sąsiadów jak śmigasz zestawem za trzy-cztery stówki(np ciagnik z prasą) ale to jak wiadomo jest bezcenne B)

#24 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:33

Czy opłaca sie kupic nowy traktor???????? Witam Ferdek07 ty to juz we wszystkim widzisz takie koszta ze szokteraz kazdy sznujacy sie diler biznes plan czy wnioswk pod spo robi za darmo tylko trzeba wybrac ten ciagnik co w grucie zeczy nie jest takie łatwe co sie sam na własnej skuze przekonałem a co do prowizji bankowej no cuz mnie niestac zeby kilepnac na stoł 200tys z własnej kieszeni wiec ta prowizje jakos przelykam a zreszta jak jestes stałym klijetem to ci urwia troche na prowizji bez tych kredytow to 3/4 rolników nie mogło by sobie pozwolic na kupno nowych maszyn wiec moja rada bierz nowke
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#25 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:38

Czy opłaca sie kupic nowy traktor???????? za darmo to można dostać w ryj B) Jak Ci zrobią wniosek PROW, to mniej opuszczą na sprzęcie. Sami wniosków nie robią tylko wynajmują firmę

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 22:08

Witam Ferdek07 ty to juz we wszystkim widzisz takie koszta ze szokteraz kazdy sznujacy sie diler biznes plan czy wnioswk pod spo robi za darmo

Każdy szanujący się dieler stracił by szacunek sam do siebie jakby Cię nie oskubał w ten czy inny sposób, jak zrobi biznesplan to mnejszy rabat da, a zapomiałem wyżej jeszcze napisać że jak bierzesz prow to też do rabatów mniej łaskawi są dielerzy bo i tak Ci 60% wrucą i wat odliczysz, jak dla Was wyrzucić na starcie ze 6 tyś na same opłaty i duperele to pikuś to już inna sprawa, ale to też są koszta i to duże o których się nie wpsomina, widzę że sami uwierzyliście w propagandę ze unia rozdaje maszyny za 1/3 kasy tak jakby nikt nie wiedział czy nie chce wiedzieć że najpierw to całą kasę i to brutto trzeba skądś wziąsć na całość a potem to dopiero łaskawie zwracają B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 10:48

Czy opłaca sie kupic nowy traktor???????? Dokładnie tak jak mówi @Ferdek07 - najpierw trzeba całość wyłożyć samemu. Rodzice jakoś załatwili z bankiem spółdzielczym (gdzie są klientami już od pewnego czasu), że dopóki nie przyjdzie zwrot to będzie płacona stała kwota co miesiąc-a jak już przyjdzie łaskawie ten zwrot to odsetki naliczane będą tylko od kwoty pozostałej. Nie wiem jakie są szczegóły ale pożyczka była na ponad 200tys.
A apropo załatwiania to naprawdę masa czasu zeszła o nerwach nie wspomnę.Mamy gdzieś ok 120 km do Krakowa (tam były składane papiery i kupowane maszyny) to niekiedy w te i we wte bo jakaś pierdołka się nie zgadzała B) A "miły" stosunek niektórych urzedasów to wręcz zniechęca do działania.
Ale chłopy-nie poddajmy się B) Jak przywieźli maszyny to taka radocha była... B)
aaa jeszcze jedno ...Sprawdzajcie sami dokładnie przed odbiorem jakichkolwiek maszyn czy urządzeń tabliczki znamionowe. Żeby Później przy kontroli było ok:)

A co do dilerów to trzeba się mieć na baczności!

Pozdrawiam PROXIMA95

#28 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 17:10

Każdy szanujący się dieler stracił by szacunek sam do siebie jakby Cię nie oskubał w ten czy inny sposób, jak zrobi biznesplan to mnejszy rabat da, a zapomiałem wyżej jeszcze napisać że jak bierzesz prow to też do rabatów mniej łaskawi są dielerzy bo i tak Ci 60% wrucą i wat odliczysz, jak dla Was wyrzucić na starcie ze 6 tyś na same opłaty i duperele to pikuś to już inna sprawa, ale to też są koszta i to duże o których się nie wpsomina, widzę że sami uwierzyliście w propagandę ze unia rozdaje maszyny za 1/3 kasy tak jakby nikt nie wiedział czy nie chce wiedzieć że najpierw to całą kasę i to brutto trzeba skądś wziąsć na całość a potem to dopiero łaskawie zwracają B)

Witam no nie wiem na jakiego dilera ty trafiłes ale ja ci powiem ze ja trafiłem na udczciwego powiedzał za co ile wycenił traktor i wszystko załatwialismy umie w domu ja tylko pojechałem do niego obejzec traktor przeciesz karzdy przedstawiciel chce miec jak naj wiecej klijetow jak mi on powiedzał czy ja biere na spo czy na kredyt czy bym gotowa płacił on mi zapewnia traktor i obsługe gwarancyjna Ferdek07 te czasy na zapisy nna traktory sie skonczyły

#29 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 18:48

Czy opłaca sie kupic nowy traktor???????? Jan2130 no to masz szczęście że na takiego dilera trafiłeś. Nie każdy ma takie szczęście. Ja jestem zmuszony przyznać racje Ferdkowi07-większość dilerów to szczwane lisy...Z jednej strony trzeba ich zrozumieć: handel to handel - ich praca, Ale z drugiej strony jak kombinują to już nie jest handel...

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 19:13

Czy opłaca sie kupic nowy traktor???????? @Jan2130 na jakiegoś wyjątkowego dielera trafiłeś albo słabo go przydusiłeś i za dużo Ci nie wypuścił na maszynach, bo co jak co ale zdaniem mojego ojca nic się nie zmieniło jak były zapisy na traktory tak teraz zapisy na dofinansowanie czy na kredyt, a napewno z serwisem to samo B)

#31 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:32

Czy opłaca sie kupic nowy traktor???????? dieler nic Ci za darmo nie da;p pamiętam jak my kupowaliśmy traktor nie byliśmy jeszcze w unii wtedy ile ojciec przekrętów narobił żeby maszynę taniej wyrwać i wyszło taniej sąsiad poszedł tokiem rozumowania jan2130 i więcej zapłacił za słabsze wyposażenie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 21:31

Czy opłaca sie kupic nowy traktor???????? Witam panowie zwracam wam honor te wszyskie dilerzy to po jednym umie ładnie pieknie było do dnia tranzakcji ale myslał ze na głupka trafił ale szybko zmiek

Dodaj odpowiedź