banban1

Czy opłaca sie kupic nowy traktor????????

Polecane posty

banban1    0

Witam zastanawiam się czy nie wziąć nowego farmera na zwroty? trochę się boje ponieważ za mleko teraz dobrze nie wychodzi a chciałbym go wziąć jak coś to na raty. jak uwazacie. i czy sa one dobre.

ps. najniższa rata wynosi 850zł nie wiem po ile dokładnie chodzą nowe farmery takie 80km. za mleko wychodzi około 3500zł.proszę o szczere odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a co to znaczy na zwroty?

 

jesteś na vacie?

 

moźe lepiej poczekać na PROW?

 

przy najkorzystniejszym układzie możesz mieć nowy ciągnik za 18% jego wartości!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilF1    1

Ryzykować czasem warto, można próbować jeśli masz chęć i myślisz że dasz radę to nie czekaj B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

oho to nieźle jak Ci wychodzi po 850 zł miesięcznie.To coś chyba nie tak ,ale nie wiem.Moge Ci powiedziec że Farmer F-7258 TE (76km)kosztuje w okolicach 120tyś z Vat oczywiście.Jeśli jesteś vatowcem to trochę oszczędzasz.

@Tomcio78- z tymi 18 % jest tak: że mogą Ci zwrócić z PROW-u 60% wartości + do tego jeśli jesteś na Vacie to 22% mniej płacisz.I wychodzi 60%+22%=82% możesz zaoszczędzićB)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

przy 3,5 tyś za mleko to raczej na wat nie ma co przechodzić, chyba ze jest inna jeszcze produkcja i dużo ha, czy się opłaca czy nie opłaca sam wiesz najlepiej na swoim przykładzie i nikt tu wiele Ci nie pomoże, jakie 850zł rata? skąd taką ratę wyrwałeś? chyba nie myślisz o kredycie fabrycznym farmera? chcesz na zwrot to musisz się liczyć z innymi kosztami pozatym prowizja dla banku, ubezpieczenie ciągnika czas i paliwo na jeżdzenie żeby załatwiać to wszystko, no i dobrze by było żebyś miał tak ze 20% wartości ciągnika i kilka tyś na różnego rodzaju opłaty, tak więc jak masz ze 30 tys gotówki to możesz coś myśleć działać B)

A za mleko dobrze nie wychodzi i chyba lepiej wychodzić nie będzie, sam wiesz jaką masz sytuację jakie koszty i ile na życie idzie, w sumie przy samym mleku w takiej skali to będzie duże obciążenie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dokładnie tak jak pisze farmer25

 

40% to podstawa

50% mniej niż 40 lat lub ONW/ Natura 2000

60% mniej niż 40 lat i ONW/ Natura 2000

 

do tego 22% vat i sie rbi 18% wartości

 

ja na to licze poki co B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam a ja zaproponuje kredyt z lini mr małe oprocentowanie do 15lat w tym 2 lata karecji bo jesli biezesz na prow to mysle ze zaduzo niema co sie zastanawiac połowe wruca i zostanie tyle do spłaty co bys musiał dac za uzywke a nowy to nowy


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechol    1

aż tak dobrze to nie ma, powiedzmy że w najlepszym wypadku oddaja 60% ale wartości netto, nie brutto B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Filantrop ,ale przecież można wziąść teraz ciągnik w leasing a jak będzie nabór na wnioski PROW to wtedy złożyć ,tylko tego taki minus że przez jakiś czas będziesz płacił większe raty ,ale z drugiej strony będziesz miał wcześniej ciągnik na podwórku.

A no właśnie Grzechol ma rację zwracają 60% wartości ale netto.Sory za pomyłkę.A pomyśleć ze miesiąc temu sam w tym siedziałem B) B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witam a ja zaproponuje kredyt z lini mr małe oprocentowanie do 15lat w tym 2 lata karecji bo jesli biezesz na prow to mysle ze zaduzo niema co sie zastanawiac połowe wruca i zostanie tyle do spłaty co bys musiał dac za uzywke a nowy to nowy

No dobra wszystko pięknie ale najpierw trzeba wziąść kredyt na całość i od tego prowizje zapłacić, zapłacić firmie przygotowującej papierki itd, a jak to jest np. w bgż biore kredyt na prow na maszyny i co pierwsze raty płace od całości, czy tylko spłacam już tak jakby po dofinansowaniu oraz odsetki od całości na poczatku, w jaki sposób działają te kredyty do prow?

 

2ga sprawa jak jest z tym prow przy chodowli słysząłem że łatwoej że tylko kolczyki u bydła sprawdzają to prawda?

No i kiedy rusza kolejny nabór i ile czasu wcześniej wziąść się za to żeby to ogarnąć? będzie losowanie czy co jak myślicie czy kazdy dostanie kto złoży bo chęci mam duże tylko czy napewno będzie to 50% bo przy kredycie preferencyjnym nie załapałem się na max dopłaty do oprocentowania i boje sie że tu też tak będzie a za 40% netto szkoda se dupe zawracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

@jan2130 .Jak ja załatwiałem formalności na zakup maszyn z prow, to z tego co dowiadywałem się w paru bankach to jeżeli będzie się ktoś ubiegał o zwrot z agencji części poniesionych kosztów z zakupionych np. maszyn i weźnie na to kredyt z lini młody rolnik to nie przysługuje mu wtedy zwrot części kosztów bo agencja dopłaca do oprocentowania kredytu młody rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A za używkę to jak ty chcesz zapłacic?? Też mam taki problem w chwili obecnej nad ciągniczkiem pomocniczym, myślałem nad używka ale trzeba dac jakies 40-50 tys, za taki siaki stan i kilka tysiecy godzin pracy w nim. Wiec wole sie sprężyc i dolożyc na nowego.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

ale przecież aby dostać zwrot z PROW-u to maszyna nie musi być fabrycznie nowa, może mieć nie wiecej niż ileś tam lat(bodajże 5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Jeszcze jest przyznawana moc ciągnika na posiadane hektary jak się nie mylę i wtedy nie dostaniesz tego co chcesz i ciągnik może okazać się za słaby ,potwierdzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Jedynym wyjściem jest tylke Leasing ponieważ maszyna nie może być na Twoje nazwisko dopiero po losowaniu można maszyne przerejstrowac na siebię a co do PROWU to raczej niema co wybiegać w przyszłość bo pieniążki sie zkończyły i naboru następnego może nie być a jak będzie to mała pula.

 

Zasłaby to nie może być zaduży ciągnik ale to wszystko jest na stronie AriMr cała tabelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

co do naborów i pieniędzy na PROW 2010 to jeszcze nic dokładnie nie wiadomo ,więc lepiej nie krakać bo jeśli masz rację to wiele osób dużo na tym straci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

no racja netto, moj błąd

 

 

Za 18 % wartości nie ma szans żeby wyszło. Vat żeby US oddał trzeba najpierw zapłacić.

B)

 

vat od środków trwałych moźna odzyskać bez wykazania sprzedażyproduktów z twojego gosp.

 

 

z kredytu preferyncyjnego nie moźna wziąć maszyn na prow

 

ja wole pokombinować, poczekać, powkur... się niż kupować kolejny używany ciągnik, bez kitu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

niema nic lepszego niż nowy traktor jak nie masz kasy to polecam leasing tyle że to zamiast tego farmera to Zetora polecam a co do leasingu to jam mam tak że 45 % ceny wpłaciłem i potem zależy na ile lat chcesz koszt leasingu to przy ciągniku za 100 parę tyś. wychodzi ok. 20 tyś na 5 lat więc jest do wytrzymania B))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zakładając ze macie zwrot 60% a ciągnik kosztuje 122tyś. brutto. To zwrotu od ceny netto macie 60tyś., podatku zwrócą Wam 22tyś, czyli zwrotu jest 82 tyś. 122 - 82= 40tys, czyli tyle wyniesie Was traktor o wartości 122tyś. Nie mniej, nie więcej ostatecznie za ciągnik zapłacicie 40/122 * 100%=32.8% ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No właśnie @Bobekfarmer a zapomniałeś doliczyć około 1-2 tyś za same wydanie świstków do załatwienia dofinansowania i kredytu, 2% prowizja dla banku czyli ze 2 tyś, 1 tyś wypełnienie wniosku lub ze 2-3 tyś dla firmy która zajmie się dofinansowaniem, ubespieczenie ciągnika 1 tyś pln, do tego jeszcze inne drobne opłaty no i zapewne do puki agencja nie wypłaci dofinansowania płacimy odsetki od całego kredytu tak? podsumowując obsługa tego to koszt mniej więcej kilku tysięcy pln B) nie wspominając o nerwach i czasie i jeżdzeniu do agencji

 

ps. autor tematu pytał chyba czy warto brać nowy ciuągnik jeśli za mleko ma 3,5tyś ale nie napisał nic więcej wazniejsze poza tą informacją będzie chyba jeszcze ile ma ziemi i czy coś poz a mlekiem jeszcze produkuje oraz czy ta wypłata za mleko to brutto czy netto lub ile ma krów?

Bo z tych informacji które podał to nowy ciągnik może być za dużym obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ferdek jeszce zaponiałeś o kosztach obowiązkowych przeglądów i minachach sąsiadów jak śmigasz zestawem za trzy-cztery stówki(np ciagnik z prasą) ale to jak wiadomo jest bezcenne B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam Ferdek07 ty to juz we wszystkim widzisz takie koszta ze szokteraz kazdy sznujacy sie diler biznes plan czy wnioswk pod spo robi za darmo tylko trzeba wybrac ten ciagnik co w grucie zeczy nie jest takie łatwe co sie sam na własnej skuze przekonałem a co do prowizji bankowej no cuz mnie niestac zeby kilepnac na stoł 200tys z własnej kieszeni wiec ta prowizje jakos przelykam a zreszta jak jestes stałym klijetem to ci urwia troche na prowizji bez tych kredytow to 3/4 rolników nie mogło by sobie pozwolic na kupno nowych maszyn wiec moja rada bierz nowke


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

za darmo to można dostać w ryj B) Jak Ci zrobią wniosek PROW, to mniej opuszczą na sprzęcie. Sami wniosków nie robią tylko wynajmują firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj