Skocz do zawartości

Zdjęcie

NA co zamioenić prasę welger rp 12

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 10:00

NA co zamioenić prasę welger rp 12 Panowie chciałbym zamienic prasę welger rp 12 na jakąś prasę z większym piodbierakem i na siatke , skłaniał bym sie do prasy pasowe , tylko czy ona sobie poradzi w sianokiszonce czy niebędzie jakichś problemów , robię rocznie około 1000 bel w rym jakieś 500 właśnie sianokiszonki . Za podpowiedzi z góry dzięki mile widziane jakiś propozycje
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NA co zamioenić prasę welger rp 12 Dzisiaj, 09:17
  •  

#2 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 11 styczeń 2010 - 10:29

NA co zamioenić prasę welger rp 12 Ile masz pieniążków?
KPK - Ochrona

#3 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 11:40

NA co zamioenić prasę welger rp 12 a co ten temat robi w dziale pługi ??

A poza tym jest już wiele tematów o prasach pasowych polecam przeczytać.

http://www.agrofoto....wijajc-wybraae/
http://www.agrofoto....karnie-i-prasy/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 11:43

NA co zamioenić prasę welger rp 12 Ja miałem welgera rp 180 pasówka stało komorowa snopki 150x180 i zmieniłem na welgera rp 220 profi siatka podwójny sznurek podbierak 2.2m noże , jest to walcówka stało komorowa zabezpiczenie mech. komory. robie nią wszystko słome sianokiszonki , nie miałem z nią zadnego problemu tylko wydaje mi sie żę dużo mocy potrzebuje 16145 zetor chodzi bo chodzi ale sianokiszonki niedobijam na max bo wałek jest za słaby zabezpieczenie przeciążeniowe sie włancza jak na rotor przy pełnej komorzę więcej wpadnie to jest qniec cza snopka wywalić i jeszcze raz sprasować dlatego niedobijam na maxa (boje sie że wałek stanie) komora niby 120x120 ale że jest to mech zabezpieczenie komory to pod wpływem wypełniania komry ona sie minimalnie rozchyla i snopek nie jest 120x120 jest troszke więkrzy. oglądałem inne prasy i powiem że moj welger jest bardzo solidnie wykonany do napędu samej komory zwijania służy łańcuch 1,1/4 cala a rotor i podbieracz jest napędzany podwójnym 1 calowym łańcuchem. jeśli zamierzasz prasować głównie sianokiszonke ,to z tego co sie czyta raczej producenci polecają stałokomorowe prasy ponieważ są bardziej wytrzymałe ale w stosunku do pras zmienno komorowych potrzebują więcej mocy. Pozdrawiam sorka za błędy
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 10:48

NA co zamioenić prasę welger rp 12 A jakie modele welger rp są zmiennokomorowe np welger rp 165? Czy np welger rp 150 też? Czy ta 5 w numerze oznacza zmienną komorę? Niektórzy na forum piszą,że rp 180 robi bale 150x180, a niektórzy, że 120x**-180, dlatego pytam.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.