Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki dyszel

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witek103

witek103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 07:43

Jaki dyszel Chce kupic opryskiwacz PILMET 2518 PLUS XXL. Problem jest wtym ze niewiem jaki wybrac dyszel.
sztywny na górny zaczep czy może skrętny? Prosze doradcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki dyszel Dzisiaj, 00:27
  •  

#2 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 08:41

Jaki dyszel Ja Kolego brał bym skrętny B) Opryskiwacz trzyma wtedy na zakrętach ślad ciągnika !

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#3 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Sport, Rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2010 - 10:02

Jaki dyszel Też polecam skrętny!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kolejne eliminacje za nami zobacz »

•  

#4 Share farmers99

farmers99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:praca na roli,obsługa maszyn rolniczych

Napisany 11 styczeń 2010 - 10:14

Jaki dyszel wiadomo lepiej wziąści skrętny niz potem żałowac ze nie wziołeś lepszego
sie robi tym ,co się ma ;]

#5 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 16:38

Jaki dyszel Ja Kolego brał bym skrętny sam posiadam dwa opryskiwacze o takich zaczepach dla mnie bajka wsumie niewiem jak zachowuje sie zaczep sztywny bo nie miałem stycznosci z tym zaczepem ale podejrzewam ze skretny o niebo lepsze takie jest moje zdanie B)

Małorolny jestem. (106ha)

#6 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:58

Jaki dyszel skretny jest duzo lepszy ale takim opryskiwaczem trzeba madrze jezdzic. kolega kupil pilmeta z takim dyszlem zjezdzal z głównej drogi na pole i mu sie opryskiwacz... wywrocil:(
Piszę po polsku!

#7 Share Carlos4ever

Carlos4ever

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 luty 2010 - 02:49

Jaki dyszel Teraz kupiłem Pilmeta Europa II XXL 2518 ze sztywnym ,tak mi doradziła w Bednarach koleś z Pilmeta. Zobaczymy na wiosne jak bedzie sie sprawował.

#8 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 03 luty 2010 - 10:56

Jaki dyszel My mamy starszego pilmeta 2518, na skrętnym zaczepie - jest to konieczność u nas przy ziemniakach bo inaczej ciężko w rzędy wjechać. Ale jak ktoś ma tylko zboże do pryskania to nie potrzeba mu skrętnego. Poza tym w skrętnym co pewien czas trzeba wymienić tuleje, pamiętać o smarowaniu, a my już nawet tą połówkę zaczepu wymienialiśmy co idzie do ciągnika.

#9 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 luty 2010 - 19:03

Jaki dyszel Jeżeli belka powyżej 18m to tylko sztywny zaczep, jak skrętny to tylko hydraulicznie sterowany. Mechaniczny (bawole rogi) to tylko przy 18 m i poniżej.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#10 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 03 luty 2010 - 20:36

Jaki dyszel na skrętnym zaczepie i tak nie zachodzi idealnie tylko bardzo drogie maszyny maja systemy hydrauliczne to tam elegancko za ciągnikiem jedzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 04 luty 2010 - 00:54

Jaki dyszel Mój jest skrętny (mechaniczny) i jakoś zachodzi idealnie. :blink:

Nie zamieniłbym na sztywny.

#12 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:37

Jaki dyszel Mam Krukowiaka ze skrętnym zaczepem i nie ma co czarowac jest to spore udogodnienie poniewaz nie dosc ze opryskiwacz podąża sladami ciagnika to na uwrociach nie zachodzi konieczniśc wyłanczania WOM-u.Stabilizacje przerobiłem na hydrauliczna ponieważ ta zwykła to jedynie nadaje sie na pola proste bez ukosów i wielkich skłonów,belka też oczywiście podnoszona chydraulicznie.Na reszte nie narzekam w każdej maszynie sa plusy i minusy wiec wybór najlepszej nie jest taki prosty zwłaszcza ze nie sa to tanie maszyny.

#13 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 17 marzec 2010 - 17:43

Jaki dyszel witam koledzy , mam taka prosbe do was, posiadam pileta 1618 z zaczepem przegubowym ale na belce, nie na tym zaczepie w ksztalcie litery "V" i pompa jest na ramie opryskiwacza nie na tym zaczepie, i chodzi o to ze chcialem zrobic ten zaczep , a potrzebuje do tego wzorca , u mnie nikt w okolicy niema tego modelu,i jak by ktos kto ma ten model ramy co pilmet 1618 zmierzy i podal mi wymiar odlegosci od osi przegubu do osi ciegien ciagnika ><I i dlugosc wraz z gruboscia tych ramion V (chyba sa to ceowniki)bardzo byl bym wdzieczny za pomoc. pozdrawiam

#14 Share ROBKO

ROBKO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 00:07

Jaki dyszel niemam takiego opryskiwacza ale wydaje mi się że długość musi być równa, od osi opryskiwacza do skrętu i od skrętu do przedniej osi ciągnika

#15 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 10:17

Jaki dyszel niestety ale to z ta odlegloscia do przedniej osi ciagnika top nie jest ta bo ta odleglosc juz jest wieksza niz od osi opryskiwacza do osi skretu, a trzeba jeszcze odstawic ciagnik od osi skretu przegubu, a znowu zeby wyrownac odleglosc od osi oprysk.. do osi skretu , z odlegloscia od osi skretu do tylnej osi ciagnika to wychodzi az 80 cm.. troche duzo mi sie wydaje ale musze to sprawdzic ,, bo jednak takie rozwiazanie jest najlogiczniejsze,ale jak by ktos mial ten model opryski 1618 to byl bym wdzieczny za podpowiedz tych wymiarow.. pozdr

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2010 - 10:43

Jaki dyszel W naszym gosp. jest opryskiwacz z zaczepem skrętny/łamany mocowanym na podnośniku. Szczerze przy belce 21m jest to mówiąc krótko nie wypał. Beż możliwości zablokowania ramion podnośnika na sztywno nie można zminimalizować bujania. Jeżeli punkt obrotu jest znacząco odsunięty od ciągnika, to wszelkie bujania kierownicą, a nawet przechylenia ciągnika są natychmiastowo przenoszone na belkę.

#17 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 18:18

Jaki dyszel to jest racja,napewno wtedy kazdy lekki roch kierow.. bedzie przenoszolny na belke,(wtedy na uwqrociach bedzie sie powoli nawracac) i w jakims tam stopniu wlasnie dlatego chce zeby przerobic ten zaczep zeby pompa byla na sztywno z ciagnikiem zeby walek i pompa nie dostawal obciazen na uwrociach, a druga sprawa to kopiowanie sladow ciagnika, na tej belce co mam teraz to oprys. robi trzeci slad, a macie moze pilmeta 1200 lub 1600? z tych nowszych..albo inaczaj mial bym prosbe ,, jak bys mogl sprawdzic czy w twoim opry,, odleglosc od osi opryskiwacza do punktu "skrecania"przegubu wynosi 195cm..? bo tyle jest u mnie jak by u ciebie bylo podobnie, to mogl bym zrobic podobnie,,

#18 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 10:04

Jaki dyszel @Bobek wystarczy zamontować hamulec skrętu i znacząco wyeliminuje te problemy ;). Choć fakt zaczep skrętny sztywny to ogólnie niewypał zwłaszcza pow. 15 m szerokośc roboczej.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#19 Share 151e

151e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 16:06

Jaki dyszel

@Bobek wystarczy zamontować hamulec skrętu i znacząco wyeliminuje te problemy Dodany obrazek. Choć fakt zaczep skrętny sztywny to ogólnie niewypał zwłaszcza pow. 15 m szerokośc roboczej.

Witam

Aby mechaniczny skętny dyszel zachodził idealnie, konieczne jest, aby odległości tylna oś ciągnika - punkt obrotu jak i punkt obrotu - oś opryskiwacza były sobie równe. Ja w swoim starym Amazone miałem regulowane długości "rogów", co pozwalało na dokładne dobranie odpowiedniej długości.
Jeżeli nie ma regulacji, to przy jednym ciągniku działa to lepiej a innym gorzej.
Ten układ ma głównie dwie wady:
- możliwość rozbujania się na boki przy wysokiej prędkości na drodze (zwłaszcza przy lekkim ciągniku)
- efekt pchania na pracy na zboczach - bardzo niebezpieczny - osobiście mało co 2 razy bym zestawu nie połorzył

Pracując od zeszłej jesieni na sztywnym dyszlu widać, że straty poprzez ugniatanie są większe, lecz dla mnie ważniejsze było bezpieczeństwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 04 czerwiec 2014 - 13:04

Jaki dyszel Odgrzewam kotleta . Chcę kupić używkę zachodnią 21m ok. 3 tyś. litrów i chodzi mi po głowie skrętny dyszel , poczytałem troczę o wadach "bawolich rogów" , są jeszcze dyszle łamane siłownikiem , na jakiej zasadzie to działa? ( mówimy o rozwiązaniach z lat 90) , na jakiejś fotografi widziałem siłownik podłączony bezpośrednio do szybkozłączy , czyżby sterowanie manualne ? Myślę też o opryskiwaczu z hamulcami pneumatycznymi , teren mam nieco pagórkowaty , a ciągać będzie Pronar 1025 na kołach 13,6 X 38 ( tył) i jeszcze może wiecie jak się pracuje z opryskiwaczem z dyszlem na górny zaczep. Prosze o porady użytkowników dużych opryskiwaczy .Pozdrawiam !

Dodaj odpowiedź