Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu?

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:13

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? http://www.otomoto.p...show&id=B166079 ja znalazłem tutaj przypadkiem patrząc na naczepy wieltona. A na stronie nic nie ma. muszę sprawdzić czy na najbliższej polagrze będą jako nowości

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? Dzisiaj, 11:29
  •  

#42 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:17

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? Taki skład PRC-2 i PRS-2 o ładowności 14 ton każdy :D Napisałem e-mail do Wieltona, zobaczymy co odpiszą
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#43 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:20

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? Wszedłem na stronę wieltona a tam najlepsze że nie ma tych przyczep :D A ta skorupa to ładowność 18 ton +5,5 waga to daje 23,5t na 2 osie? No na ciągnik nacisk 2 t może iść ale to tak 21,5t zostaje.

#44 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:22

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? Bardzo dobrze byś zrobił gdybyś tak jak mówi kolega wyżej zaopatrzył się w dobrą przyczepę skorupową np. tridem z pronaru , da docisk na tylną os dzięki czepu wyjedziesz z mało ciekawych miejsc , i 25 ton siemi żwiru itd. to nie będzie problem , albo jakąś skorupe na tandemie 20 ton ładowności . Transport ciągnikiem rolniczym daje dziś duże możliwości , ładowność zrównana z naczepą a nawet większa i brak wielu opłat . Dobry ciagnik z dwiema przyczepami w promieniu 100-120 Km doskonale zastąpi każdą naczepę :D .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#45 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:24

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? U mnie jeden skład budowlany ma Zetora z turem i 2 metaltechy i rozwozi w promieniu 100km materiały budowlane.

#46 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:33

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? o , widzisz , coraz więcej ludzi tak robi , i mają racje , 30 KM ode mnie Valtra T 121 chdzi w transportach z takim zestawem 24 tony ładowności w sumie .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#47 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:34

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? No jeszcze mam kilka takich firm w budowlance działają i robotach ziemnych właśnie.

#48 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:35

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? To ja do 24 ton ładowności chcę T182 Versu (200KM) :D
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#49 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:39

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? Akurat 140KM JD ciągną 2 metaltechy 14 ładowności albo skorupową 2 osiową i raz jechałem za jakimś to 50km/h pyrkotał z pełną żwiru.

#50 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:44

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? Do Valtr mógłbym kupić DB20000 i PRS-2/W14 jednak z takim składem ciężko by Mi było manewrować na podwórzu. Dodatkowo cena DB 20000 :( powala, znajomy z którym współpracujemy w dziedzinie rolnictwa chciał sobie sprawić i zakupił Feber NW44KD i Doll wózek dolly, bo było taniej :D a ładowność większa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:48

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? No właśnie. a Dollego jakiego wziął? Ja na moje podwórko nawet bym nie wjechał z dwiema przyczepami hehe tzn wjechać bym wjechał ale bym musiał póżniej cofać i to jeszcze na szerokości 3m tylko.

#52 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:50

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? Dwuosiowy DMC 18ton, ale oznaczenia nie znam

#53 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:01

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? A to tylko kilka marek ma takie. Wielton, Mega, Siga Duo, Fliegl, Krampe. Podobają mi się te szwedzkie z siodłem na obrotnicy dodatkowo.

#54 Share macieja910

macieja910

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 00:32

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? @Lukasz1987 wreszcie ktoś zrozumiał jeden z powodów kupna do tego zestawu ciągnika rolniczego :D Ale co najśmieszniejsze JCB w 2 tyg temu przybył na plac, a parę dni później nie zapalał na mrozie dłuższy czas (co fakt było -34) :D Cenę dokładną podam później bo nie mam faktury w domu. A do tej pory już 4 razy zdążył wyciągnąć tira ze śniegu

#55 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 00:36

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? To jednak ten 8250 kupiłeś?

#56 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 08:37

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? Sam mam ciężarówki to wiem o co biega :D :D
Co do mrozów to przy takiej temperaturze to dziwne rzeczy się dzieją

Edit 500 post, ale ze Mnie gaduła :D

#57 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 11:09

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? Te starsze ciężarówki lepiej palą przy dużych mrozach,z resztą tak samo jest z nowymi traktorami na CR.Wlejesz słabe paliwo np.rzepaczane ono przy ok.-25 zgęstnieje,komputer wykryje niskie ciśnienie paliwa i koniec zabawy :D

#58 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 14:05

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? no coz mi latwiej jest odpalic CRe niz ursusa 16'tke, ale najwazniejsze miec wlasne doswiadczenia :D :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#59 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 10:40

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? Dziwne, żeby coś chodziło na paliwie do którego nie zostało przystosowane i to jeszcze w nie korzystnych warunkach atmosferycznych. Odpowiednia liczba cetanowa w silnikach ZS to podstawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 luty 2010 - 10:38

Jaki cianik do transportu ciężkiego sprzętu? wszystkie fendt'y od 1995roku produkcji są przystosowane do jazdy z paliwem RME i zastosowanie estru metylowego z rzepaku.To wszystko zależy od jakości paliwa :) Dobre paliwo nie powinno skisnąć,a z niektórymi tak się dzieje

Dodaj odpowiedź