Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 wady i zalety

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 23 luty 2010 - 22:12

MTZ 82 wady i zalety do murtek3 zgadzam się z Tobą w stu procentach jeśli się likwiduje na bieżąco to zaś jest wszystko w porządku i ciągniki są czyste... pozdro
KPK Kumurun Team...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 wady i zalety Dzisiaj, 07:41
  •  

#22 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 24 luty 2010 - 08:40

MTZ 82 wady i zalety

witam też miałem taki problem co wybrać MTZ, ZETOR czy URSUS mój znajomy ma Mtz-ta i pytam go się czy to dobry ciągnik, czy go warto kupić a on mi odpowiada że jak wyjeżdża z domu to żona nigdy się nie pyta gdzie jedzie bo po pośladach ojeju wszędzie go znajdzie, jedynie co chwali w nim to silnik i skrzynie, wałek wom to niewypał bo napędzane na jakiś pasek, części tanie i słabej jakości jak coś się naprawi to niedługo się rozsypie, obok mnie jest duże gospodarstwo mają w nim 2 Mtz-ty i 914 rozmawiając z kierowcami to bardzo krytykują Mtz-ty że to niewypał zamiast ciągnąć to podskakuje, i w takich samych maszynach na polu jak jest mokro Mtz siedzi a 914 idzie dalej i ma lepszy uciąg, w MTZ-tach przednie napędy się porozpieprzały, spalanie MTZ-cie i 914 jest porównywalne i mówią że to nie prawda że Mtz spali mniej, pojechałem do mechanika zasięgnąć opinii na temat Mtz i914 po rozmowie z nim stwierdził że Mtz ma jeden plus jest bardzo tani, części tanie made im China jeden dzień i niema, a do ZETORA części są dużo droższe ale jak coś się naprawi to idzie pojeździć. Mechanik obrabia pole oby dwoma ciągnikami które pożyczał do orki i sprawdzając w nich spalanie na letkiej ziemi w Mtz-cie i 914 w oby dwu wyszło po 10l.drugi znajomy kupił nowego MTZ pojeżdził kilka lat igo sprzedał bo miał go dosyć i kupił zetora rozmawiając z następnym posiadaczem MTZ-ta mówi że na inny traktor by się nie zamienił.I tak zrezygnowałem z MTZ-ta choć początkowo jeździłem je oglądać i byłem na niego napalony i dużo nie brakowało abym go kupił, ale w końcu kupiłem zetora mimo tego że tak bardzo bardzo dużo pali, czy był to dobry wybór nie wiem czas pokarze jak przyjdzie wiosna.

części made in china przecież nie opłaca sie chińczykom produkować skoro tanie i oryginalne części z białorusi polacy sprowadzają :P pfff
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#23 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2010 - 09:16

MTZ 82 wady i zalety @dominik1882 wszystkie te opienie co napisales to gdzies uslyszane, a z tymi czesciami to sie grubo mylisz, belarus jako jedna z nielicznych firm jak narazie sie z kitajcami nie zadaje tak jak np john deere teraz ostatnio, zobaczymy jak te chinskie deery beda sie dlugo sprawowac bezawarynie. A co do tego ze jak sie naprawi mtz i ze sie zaraz rozsypie to jest jeden wniosek, ze jak sie jest gównianym mechanikiem to i jak sie johna ,,uszykuje'' to tez sie rozpadnie za pare dni.

#24 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 24 luty 2010 - 16:54

MTZ 82 wady i zalety dominik1882 nie zgadzam się z Twoją opinią mtz-ty są oszczędne łatwe w obsłudze i naprawie i nie dużo palą a jeśli chodzi o części to jak załatwi sobie ktoś oryginalne to będzie długo jeździł po naprawie chyba że nie ma pojęcia co robi... a dla porównania chciałbym powiedzieć że znajomy ma zetora proxime i przy orce na lekkiej ziemi nie mógł zadążyć za mtz-tem spalił 2 razy więcej i dłużej mu to zajeło a pługi mamy identyczne... więc Twoja opinia na temat mtz-tów jest błędna a Ci którzy to mówili dużo pododawali... pozdro
KPK Kumurun Team...

#25 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 24 luty 2010 - 19:20

MTZ 82 wady i zalety to nie jest moja opinia o MTZ-cie tylko tych co z nimi rozmawiałem nigdy go nie posiadałem i nie wykluczam że go kiedyś nie kupie jak zetor się nie sprawdzi ;a co do części to belarus nie musi zadawać się z kitajcami tylko ci co robią interes na podróbach

#26 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 24 luty 2010 - 21:09

MTZ 82 wady i zalety to gdzie Ty mieszkasz że macie chińskie części do mtz :P przecierz białoruskie są tanie :) . Wom jest na taśmy i wystarczy je wymienić i ciągnik będzie dusić się a nie poslizgnie

Taże słabo słyszysz albo ten mechanik taki dobry :)
Tak samo jak ktoś piszę że mtz zostawia ślady oleju na drodze :) to co może z tyłu beczkę 200l ciągnie z olejem :)

#27 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 25 luty 2010 - 13:32

MTZ 82 wady i zalety W mtz jak wszyscy wiemy hydraulika jest na wierzchu i jak coś szwankuje to od razu widać. Największe problemy z hydrauliką to tak jak u mnie opaski zaciskowe na połączeniach przewód metalowy- gumowy. 80% wycieków jest z nich, trzeba wymienić na lepsze albo podokręcać i gra. Więc jak komuś się nie chce zrobić t tak jest
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#28 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 25 luty 2010 - 17:36

MTZ 82 wady i zalety Jeśli będzie się dbać i wszystko od razu robić to ruski będzie śmigał jak trzeba... jeśli miałbym kupić następny ciągnik to będzie to rusek... pozdro
KPK Kumurun Team...

#29 Share pawel2450

pawel2450

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 luty 2010 - 21:03

MTZ 82 wady i zalety koledzy ja wam napisze tak: nikt na świecie nie wymyślił, lepszych traktorów niż mtz mam belarusa 820, 2006 rok produkcji. Trzy i pół tyś mtg. i traktor jedynie co pochłonoł to czujnik aniku ciśnienia oleju za 5 złotych. wiem że pewnie wkrótce zacznie się sypać pompa hydrauliczna szkryznia biegów itp ale nie martwi się tym bo to wszystko jest tanie jak barscz. kompletna skrzynia biegów do mtzta kosztuje 4500 zł kupuje zakładam i jeżdzę. traktor nie dość ze jest tani to w dodatku ma tyle pary ze mozg staje. i w dodatku bardzo mało pali. 8 litrów oleju opałowego:)) na godzine w orce pługiem AB 100 kverneland. same zalety poprostu. komfort w pracy w tym traktorze jest okropny:)) jak w ruskim czołgu:)) ale jest tani i robi robote. Polecam go oszczednym rolnikom. I jescze jedno. za Case JX 80 mam dwa mtzty. więc te mtzy wiecej zrobią roboty i wiecej oba wytzrymają niż ten case jx 80. pozdro

#30 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 luty 2010 - 21:22

MTZ 82 wady i zalety Ja bym polecał MTZ-ta, podobają mi się te maszynki, koleś ma na wiosce to zapierdziela że aż głowa boli, prawie 50 to najbidniej, jeszcze nie widziałem takiego szybkiego ciągnika. Po za tym to poleca ten ciągnik. Lecz gadałem z moim sąsiadem i powiedział że ma jedną dużą wadę jak dla niego, jest za wysoki i jak kiedyś był podpity to orła niezłego wywiną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 26 luty 2010 - 22:10

MTZ 82 wady i zalety dołacze sie bo mam komunistyczna białoruś z ładowaczem zgadzam sie z innymi maszynka niedozdarcia i wszystko wyglada jak od śikiery ,zima pali na dotyk tylko ta hydraulika jest fantastyczna dokrece jeden przewód to cieknie inny ,fakt ona ma 27 lat .gdy jade gdzieś na dłuzej to biore 5 litrów oleju na dlewke

a co do czensci to niesa takie tanie w agromie wrocław orginalny rozrusznik kosztuje900 zł np.do c-385 płaciłem 620zł wiec kupiłem chiński na przekładni planetarnej za 350 zł i rusek smiga

#32 Share krzys79

krzys79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 15:29

MTZ 82 wady i zalety ja też się zdecydowałem na MTZ-a a wasze wypowiedzi mnie w tym utwierdziły tylko nie wiem czy z przodem kupić bo mi znajomy przedni napęd odradza mówi że przód się wysypuje co wy na to?? :)

#33 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 16:44

MTZ 82 wady i zalety jeśli kupujesz to bierz z przodem jeśli będzie mokro lub duży ciężar pociągniesz w polu to napęd jest idealny... a co do rodzaju napędu to jeśli będzie na nim ładowacz czołowy to napęd na krzyżakach a jeśli bez ladowacza to na stożkach i szerokie gumy siła uciągu się zwiększa i to o wiele bez porównania z wąskimi...
KPK Kumurun Team...

#34 Share krzys79

krzys79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 16:56

MTZ 82 wady i zalety no tak i ja myślę ale słyszałem że przedni napęd się często psuje a na równym terenie jak u mnie to jest mało potrzebne i gorzej się prowadzi na asfalcie i już sam się waham

#35 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 17:06

MTZ 82 wady i zalety napędu na asfalcie nie włączaj bo szkoda opon i przekładni napędu... a w każdym mtz-cie jest wspomaganie, które działa idealnie ja mam 2 mtz-ty jeden z 89r a drugi z 2007r i w żadnym nie robiłem napędu a większość pól i łąk mam w odległości od 12 do 25km a i dalsze trasy robiłem a ten starszy ma od 13 lat TUR-a i nic nie było robione z napędem a teren też mam równy a na polu świetnie się napęd spisuje...
KPK Kumurun Team...

#36 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 02 marzec 2010 - 17:11

MTZ 82 wady i zalety Kolego krzys79 to zależy z jakimi maszynami będzie współpracował bo jeśli np. zapniesz do mtz'ta bez przedniego napędu coś ciężkiego na podnośnik to będzie ci przód w ciągniku znosić a ciągnik z 4X4 jest sporo cięższy z przodu i to też jest argument przemawiający za przednim napędem :)
MTZ 80
URSUS C-330

#37 Share krzys79

krzys79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 19:11

MTZ 82 wady i zalety no to już mnie upewniliście w mojej decyzji za co dziękuje i teraz pozostaje mi znaleźć odpowiednią ofertę

#38 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 19:28

MTZ 82 wady i zalety Bierz tylko z przednim napędem. Ja ten ciągnik mam 10 lat (od nowości) i przednie opony mają 50- 60 % bieżnika- miałyby więcej gdyby nie wyleciała jedna popierdułka (główka) i mi się koła "rozkraczyły" w polu, a ja zrobiłem błąd ustawiając "na oko" sznurkiem zbieżność. Włączanie 4X4 w tym ciągniczku (zresztą we wszystkich z przednim napędem) można przyrównać do tego jak by ktoś dał mu "kopa".
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#39 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 21:08

MTZ 82 wady i zalety Fakt przedni napęd w tym ciągniku nie jest wcale taki zły jak to wszyscy posiadacze "Zachodzniaków" mówią. Fakt jak się mu w polu włączy 4x4 to jak dzik po lesie za***prza. Sam mam MTZ 52[60KM] i 4 skiby ciąga jak głupi. A tak swoją drogą do narzekaczy na te przednie napędy. To jestem ciekaw w której marce jeszcze marce traktorów w latach 70,80 montowali amortyzowany przód przy napędzie. Nie jest to może rewelacyjne aczkolwiek daje dużo na dziurach . Polecam MTZ bardzo twardy sprzęt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2012 - 12:27

MTZ 82 wady i zalety Witam mam taki dylemat zdecydowałem się na zakup MTZ-ta i tu pojawia się pytanie mam do wydania max 15.000zł i czy brać z dużą kabiną bez napędu czy z kabiną sport z 4x4 ciągnik będzie współpracował z kosiarką rotacyjną prasą zwijającą siewnikiem i może jakiś transport. Doradźcie mi co mam wybrać...

Dodaj odpowiedź