Skocz do zawartości

Zdjęcie

mieszanie pasz

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share uefa

uefa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 11:44

mieszanie pasz witam wszystkich forumowiczów jaki mieszalnik i rozdrabniacz wybrać mrol dozamech czy zuptor proszę o poradę z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mieszanie pasz Dzisiaj, 09:18
  •  

#2 Share wama7552

wama7552

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 19:16

mieszanie pasz Ja mam Zuptora już 8 lat i rocznie przerobi około 150 - 170 ton rocznie i chodzi w oryginale. I dla tego bym Ci go proponował.

#3 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:02

mieszanie pasz U mnie jest "Zuptor", od ponad dwóch lat i jak do tej pory jestem zadowolony.
Rozdrabniacz 11kW + mieszalnik pionowy 1,5 tony z wagą elektroniczną typu KME.
Niezależnie od tego gdzie będziesz kupował, zwróc uwagę sprzedawcy na właściwy transport! Do mnie nowy mieszalnik przywieźli z pogiętym płaszczem ponieważ kierowca idiota wiózł go na leżąco bez żadnych zabezpieczeń.

Oprócz firmy, dobrze przemyśl parametry kupowanego sprzętu, tak aby go efektywnie wykorzystac, chodzi głównie o rozdrabniacz i mieszalnik.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 22 styczeń 2010 - 15:28

mieszanie pasz Witam - rocznie odstawiam ok.60-70 szt. Nie mam mieszalnika. Mam w planie jego kupno, ale to jeszcze długa droga - jest dość kosztowny jak dla mnie. Obecnie jestem w posiadaniu śrutownika bijakowego. Paszę mieszam w drewnianej skrzyni szuflą. Ostatnio zakupiłem małą betoniarkę 120 litrową - mam w planie ją wykorzystać do mieszania śruty z koncentratem. Czy ktoś taki system praktykuje? Może jakieś inne tanie rozwiązania - chętnie się z nimi zapoznam.

#5 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 22 styczeń 2010 - 18:03

mieszanie pasz

witam wszystkich forumowiczów jaki mieszalnik i rozdrabniacz wybrać mrol dozamech czy zuptor proszę o poradę z góry dziękuje

Ja bym polecił śrutownik bijakowy z BIN, jest niedrogi ale wydajnością grubo przewyższa z odolanowa czy to zielone czy niebieskie
Ja już mam 7 lat i chodzi przemielił około 400 ton

Kolego @mareczek betoniarka to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie bo raz że pyli a drugi co tam wejdzie? :rolleyes:

#6 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 22 styczeń 2010 - 20:10

mieszanie pasz Jasne że betoniarki nie kupiłem specjalnie do mieszania pasz-przydaje się do małej remontów murarskich w gospodarstwie. pomyślałem tylko,że do pasz można ją też zastosować. Przecież jak produkty ronicze np. piła spalinowa łańcuchowa kilka lat temu były na bodajże 0%vat. To samo było z betoniarkami. W sklepach rolniczych mała betoniarka nazywała się mieszalnikiem pasz i była tańsza jak ta w budowlanym sklepie, a wygląd ich był łudząco podobny.
Powiem tak - choćbym kupił mieszalnik to wydatek ok 3000. Dla mnie jet to trochę - 1/3 mojego czystego zysku z gospodarstwa - trochę mi szkoda bo w tej chwili inwestuję w takie maszyny, które na siebie zarabiają. Mam 6,5 ha natomiast sprzęt dałby radę spokojnie na 30. Remonty bieżące i paliwo spokojnie przykrywam pieniędzmi z usług - ale do rzeczy.
Do betoniarki nie wejdzie dużo, a że pyli - można pobawić się i dorobić jakiś dekiel. Czekam na wypowiedzi w tej sprawie i na inne opcje - byle tanie

#7 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 22 styczeń 2010 - 20:33

mieszanie pasz Dekla nie trzeba dorabiać bo pasuje od opryskiwacza, sam go używam bo w betoniarce zaprawiam zboże do siewu i bardzo ładnie się zaprawia 100kg na raz a co do mieszania pasz to ja nie widzę lepszego rozwiązania od mieszalnika lub "łopaty"
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#8 Share Ikula

Ikula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 17:26

mieszanie pasz @Mareczek78 my też mieszaliśmy najpierw łopatą, później betoniarka a że zwiększamy obsadę trzeba było zainwestować w mieszalnik. Betoniarka nie jest idealna ale na taką hodowle wystarczy, w końcu ręce ma się tylko jedne i trzeba je oszczędzać. :rolleyes: Pewnie że się pyli ale nie ma co przesadzać, gospodarstwo to nie profesjonalna wytwórnia pasz, jeśli pasza nie jest mieszana z premiksów tylko na koncentracie to jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:09

mieszanie pasz A jak to jest pod te całe crosscompiles, w jakim pomieszczeniu powien być mieszalnik no i pasza, czy taki mieszalnik mógłbym ustawić na toku w stodole pełnej bel? w końcu to magazyn pasz, o

Odnośnie działania mieszalnika interesuje mnie kwestia, jak mieli śrutownik to mieszalnik nie musi pracować? Bo to spaliło by mi instalację :unsure: oraz czy ten śrutownik bijakowy nie wytwarza zbyt wiele wibracji i drgań, bo umieścił bym to w starym budynku i chce wiedzieć czy bijakowy mniej drży niż zwykły "bąk"?

#10 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:26

mieszanie pasz Ja bym polecił zuptora nie jest tani ale naprawde konkretnie zrobiony
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#11 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:28

mieszanie pasz U nas jeździ taka przewoźna mieszalnie pasz i śrutownikiem. Zborze ssie wężem śrutuje i zaraz miesza. Cena ok 55 zł/tonę. może swoim sprzętem taniej ale to wygodniej bo 8 ton robi na dwa zbiorniki w 1,5 godziny

#12 Share Rav

Rav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:39

mieszanie pasz Ja mam z odolanowa m-rol dobrze chodzi

#13 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 13 luty 2010 - 20:25

mieszanie pasz Nie polecam m-rolu, mam i jest lipny, pasza się często lubi zawiesić, przy pełnym mieszalniku silnik ledwie się kreci, mam go już trzeci rok i wymieszał u mnie jakieś 450 ton paszy, jak będę wymieniał to na pewno będzie to zuptor, solidne wykonanie, nie jest najtańszy ale w końcu na tym sprzęcie pracuje się codziennie przez cały rok, wiec nie warto oszczędzać
maszeruj albo giń !!

#14 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 14 luty 2010 - 12:50

mieszanie pasz

Odnośnie działania mieszalnika interesuje mnie kwestia, jak mieli śrutownik to mieszalnik nie musi pracować? Bo to spaliło by mi instalację ^^ oraz czy ten śrutownik bijakowy nie wytwarza zbyt wiele wibracji i drgań, bo umieścił bym to w starym budynku i chce wiedzieć czy bijakowy mniej drży niż zwykły "bąk"?

Jeśli śrutownik jest włączony to mieszalnik włączony być nie musi. A nawet nie ma takiej potrzeby. :D

Każda maszyna która jest w ruchu wytwarza drgania. Zależnie od rodzaju urządzenia drgania mogą mieć różne częstotliwości i okresy. Trzeba uważać umieszczając śrutowniki na stropach, lub innych konstrukcjach wsporczych. W przypadku dużych silników wypadałoby zastosować tłumiki drgań, których parametry dostosowuje się do konkretnego urządzenia.
Usytuowanie śrutownika na posadzce wykonanie na gruncie nie będzie miało wielkiego wpływu na konstrukcję budynku i można to robić bez obaw. Gdybyś chciał to postawić na słabym stropie - wtedy może być różnie.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 14 luty 2010 - 14:08

mieszanie pasz Ja mam mrol i polecam mam go 5 lat rocznie to przerabia jakieś 100t śrutownik 11kw wagę elektryczną i na niej mieszalnik 1t potrzebuje rozdzielacza na dwa węże, dokładniej to chciałem podłączyć bina a wąż to żeby mi został w paszarni do pobierania ze wsypu i pryzmy, ma ktoś z was taki rozdzielacz? Widziałem takie w zuptorze, a czy zrobił ktoś z was sam taki rozdzielacz albo ma z jakiejś innej firmy