Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem?

213 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 10:43

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Czasami najprostsze porady są najbardziej trafne :)
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Dzisiaj, 21:45
  •  

#122 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 27 czerwiec 2013 - 12:20

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Inna opcja to zbyt mała szczelina omłotowa lub zbyt duże obroty bębna co powoduje, że słoma jest "mielona" przez młocarnie i bardzo obciąża sita słomą - zwiększ szczelinę lub zmniejsz obroty ale tak aby kombajn wymłacał.

#123 Share szymko_87

szymko_87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 19:18

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Witam
Mam problem z poprawnym ustawieniem nowego klepiska, mechanicy u których zostawiłem kombajn wymienili cepy i klepisko z tym ze włożyli je na wieszaki bez regulowanie śrub. nie dało sie kosic wiec ustawiłem książkowo prześwit 5cm na wejsciu i 2cm na wyjsciu. kombajn wymłaca książkowo w słomie zdarzy sie sporadyczne ziarno.
Problem tkwi w tym ze cala masa idzie na osiewacz, nastepmnie spada na sita i je zapycha. znajdują sie tam przede wszytkim cale nie wymłócone kłosy zboza. (poluzowanie klepiska nie dalo widocznych rezultatów)
Pytanie czy ktoś wie co zrobić. Proszę o pomoc pozdrawiam.

#124 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 19:36

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Na wlocie 16-+1,5mm
na wylocie 3-+1mm przy skręconym pokrędle na pomoście

Edytowany przez krzysztofz14, 04 lipiec 2013 - 19:39.

#125 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 20:19

Witam
Mam problem z poprawnym ustawieniem nowego klepiska, mechanicy u których zostawiłem kombajn wymienili cepy i klepisko z tym ze włożyli je na wieszaki bez regulowanie śrub. nie dało sie kosic wiec ustawiłem książkowo prześwit 5cm na wejsciu i 2cm na wyjsciu. kombajn wymłaca książkowo w słomie zdarzy sie sporadyczne ziarno.
Problem tkwi w tym ze cala masa idzie na osiewacz, nastepmnie spada na sita i je zapycha. znajdują sie tam przede wszytkim cale nie wymłócone kłosy zboza. (poluzowanie klepiska nie dalo widocznych rezultatów)
Pytanie czy ktoś wie co zrobić. Proszę o pomoc pozdrawiam.

To że idą kłosy na sita to dobrze a co do zapychania sit to zwiększ powietrze i lekko popuść sito.

#126 Share szymko_87

szymko_87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 20:20

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? To może załatwić sprawę nie wymłóconych kłosów na sitach ?( wieksza szczelina na wejsciu ? ) dziś młóciłem na klepisku 20 do 5 [cm] i to samo niby wszytko nowe a chodzi gorzej niż przed wymianą :| ... juz sam nie wiem czy obroty młockarni za duze

#127 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:20

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Piszesz cały czas cm a tam są milimetry.To już u was żniwa się rozpoczęły?Może to jeszcze nie dojrzałe co młócisz.

Edytowany przez krzysztofz14, 04 lipiec 2013 - 21:27.

#128 Share Deutz130

Deutz130

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 17:06

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Witam. Podepnę się pod temat. A mianowicie mam problem z kłosami nie mymłaca i idą całe do zbiornika? może ktoś pomoże rozwiązać problem?

#129 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 18:01

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Klepisko nie jest dziurawe?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#130 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 18:23

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Krzywe cepy, krzywe klepiska - to najczęściej powoduje wszelkie "niedoskonałości" w omłocie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 08:11

niedomłócone kłosy z tyłu wylatują ( w słomie są) prędkość to 950.
Jak zabrać się do regulacji odległości klepiska od bębna i jakie wy macie odległości bo różnie to podają...

Może i różnie podają ale instrukcja podaje najprawdziwszą prawdę.
Dokręć klepisko do samej góry korbą w kabinie, później odkręć aby jeden obrót aby nie było dokręcone na chama, naszykuj sobie coś o grubości 16mm i 3 mm jako szczelinomierze (suwmiarka nie podejdzie), kręć śrubami po bokach klepiska tak aby uzyskać większą wartość na wlocie, pomagając sobie naszykowanymi szczelinomierzami.
ed:literówki

Edytowany przez Junkers, 06 lipiec 2013 - 10:42.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#132 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2013 - 09:37

Witam. Podepnę się pod temat. A mianowicie mam problem z kłosami nie mymłaca i idą całe do zbiornika? może ktoś pomoże rozwiązać problem?

Sprawdź dobrze dolne sito, czy nie brakuje któregoś pióra, może jakiś fartuch gumowy uszkodzony. Nie piszcie bzdur typu dziurawe klepisko, czy nie domłaca ;[ choć by było nowe, to część kłosów zawsze jest na sitach, tylko powinny wracać podajnikiem kłosowym z powrotem na bęben młócący, a nie do zbiornika.

#133 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 10:36

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? A co mam zrobić gdy ziarko zostaje w łuskwach ?

#134 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 22:12

Sprawdź dobrze dolne sito, czy nie brakuje któregoś pióra, może jakiś fartuch gumowy uszkodzony. Nie piszcie bzdur typu dziurawe klepisko, czy nie domłaca ;[ choć by było nowe, to część kłosów zawsze jest na sitach, tylko powinny wracać podajnikiem kłosowym z powrotem na bęben młócący, a nie do zbiornika.

A ja bym powiedział górne sito jest za mocno otwarte i za mały wiatr albo luźne nie dokręcone sita i sito podskakuję i i przebija kłosie przez sito.

#135 Share Deutz130

Deutz130

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 10:59

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? To tak: kleisko wymienione w tamtym roku na nowe i było ustawiane i dolne sito też nowe więc to można wykluczyć...

MAT912 właśnie już ktoś mi mówił że to któryś fartuch może być dziurawy, to trzeba będzie sprawdzić...

Jak znajdę przyczynę to zdam relację :P
Dzięki wszystkim za pomoc ;)

#136 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 15:30

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Tematy połączone

Witam.
W zeszłym roku paskudnie czyścił mi zboże. Ustawiłem sita na górne jakieś 60% otwarcia, dolne 40% i wialnie na 2 i potem przenżyto czyścił super, dosłownie idealnie, żadnych plew nic. Ale z jęczmieniem do doszedłem do ładu, cały czas ości, dużo kłosek i wql syf, Żadne ustawienie mi nie pasowało, a jak dałem większy wiatr niż 1,5 to wydmuchiwał ziarno na ziemie. Proszę o pomoc. Doradźcie mi jak ustawić kombajn aby dobrze czyścił.

P.S. Jestem początkującym kombajnistą teraz będzie mój 3 sezon, ale wszystko mi tłumaczył kombajnista z 30 letnim stażem, jednak nie czyści za dobrze:(

Edytowany przez KRISTOFORn, 22 lipiec 2013 - 11:03.

#137 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 12:05

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? wieksze obroty mlocarni na jeczmien wtedy odpadaja wasy.
znajde gdzies instrukcje jak ustawic to Ci podesle.

Moze nie dostane procentow :) http://www.bizon.agr...ml<br /><br />Ja jak kupilem bizona to sie na tym sugerowalem :)
A reszta to praktyka :)

Edytowany przez kombinator18, 20 lipiec 2013 - 12:24.

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#138 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:18

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? dokrec nakretki od regulacji sita bo przy pracy cały czas sito minimalnie sie otwiera i zamyka łapie słome pod zaluzje i sie w koncu zapycha no i wiatr troche wiekszy w pszenicy nie zaszkodzi tylko pomoze. w ładnej pszenicy zbiornik powinienes kosić 12-15 minut i za kombajnem powinno być czysto i sita, podziewacz tez.

#139 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 22 lipiec 2013 - 07:52

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? do jeczmienia sie jeszcze przysłone opuszcza , a reszte to dojdziesz z praktyki ,bo nie wszystkie kombajny jednakowo ustawione jednakowo czyszcza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 10:02

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Dolne sito zamknij jak tylko się da, górne ma być zamknięte na 70% inaczej nie doczyści jęczmienia nigdy, w sumie nigdy niczego nie doczyści jak masz choć trochę otwarte dolne sito!!! otwiera się go np. do grochu lub dużych ziaren by przeleciały. Górne ma być otwarte na tyle by przeleciały niedomłócone kłoski na dół, gdy zbytnio go otworzysz sito zabije się.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.