majsterbizon

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To w końcu masz niedomłócone kłosy czy ziarno w plewkach/ łuskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Cepy na złom,zle ustawiona mlocarnia za małą szczelina i za duze obroty.|

Powodow moze byc jeszcze kilka.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zidane105    0

niedomłócone kłosy z tyłu wylatują ( w słomie są) prędkość to 950.

Jak zabrać się do regulacji odległości klepiska od bębna i jakie wy macie odległości bo różnie to podają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Panowie... jak ustawić rekorda do rzepaku? Mam założony już stół do rzepaku i sieczkarnię. Teraz potrzebuję dane do ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Młocarnia 600obr, klepisko na sam dół ile się da, rzepak jest już wymłócony w podajniku pochyłym, po co klepać badyle, aba sita zamknięte, wiatr malutki, praktycznie jak najmniejszy, lub lekki, zależy czy gruby rzepak.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Jeśli chodzi o wiatr to ja skręcam do zera tyle ile się da na skali... sita zamykam obroty minimalne klepisko na sam dół.... Musi iść!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

bęben obroty na 700, szczelina przód 4mm tył 8-9mm, wiatr tak do połowy (zobaczysz co do zbiornika poleci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tabela ustawień Bizona, dokładne ustawienie to w polu, bo to zależy od wielu czynników, tak samo z wiatrem, ale to są orientacyjne nastawy, od czego zacząć.

large_927679679.jpg

large_396052804.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Podłacze się do tematu otóż co może być przyczyną że w górnym sicie w bizonie 56 podczas omłotu utyka słoma a zwłaszcza w przenicy w innych zbozach jest ok

sito jest otwarte prawidlowo obr bebna tez sa zboze domłacane tylko ta słoma,ma ktos na to jakis patent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może Masz wiatrownicę źle ustawioną, trochę słomy do zawsze się dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

a jak wy macie kierownice wiatru poustawiane ja mialem gorna i dolna do samej gory podciagnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam obie tak w połowie i jest dobrze, być może właśnie górną Masz za wysoko, to trzeba samemu wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

własnie tak sprobuje przestawic obie na srodek badz gorna na srodek a dolna jak byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Czasami najprostsze porady są najbardziej trafne :)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Inna opcja to zbyt mała szczelina omłotowa lub zbyt duże obroty bębna co powoduje, że słoma jest "mielona" przez młocarnie i bardzo obciąża sita słomą - zwiększ szczelinę lub zmniejsz obroty ale tak aby kombajn wymłacał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymko_87    0

Witam

Mam problem z poprawnym ustawieniem nowego klepiska, mechanicy u których zostawiłem kombajn wymienili cepy i klepisko z tym ze włożyli je na wieszaki bez regulowanie śrub. nie dało sie kosic wiec ustawiłem książkowo prześwit 5cm na wejsciu i 2cm na wyjsciu. kombajn wymłaca książkowo w słomie zdarzy sie sporadyczne ziarno.

Problem tkwi w tym ze cala masa idzie na osiewacz, nastepmnie spada na sita i je zapycha. znajdują sie tam przede wszytkim cale nie wymłócone kłosy zboza. (poluzowanie klepiska nie dalo widocznych rezultatów)

Pytanie czy ktoś wie co zrobić. Proszę o pomoc pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Na wlocie 16-+1,5mm

na wylocie 3-+1mm przy skręconym pokrędle na pomoście

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Witam

Mam problem z poprawnym ustawieniem nowego klepiska, mechanicy u których zostawiłem kombajn wymienili cepy i klepisko z tym ze włożyli je na wieszaki bez regulowanie śrub. nie dało sie kosic wiec ustawiłem książkowo prześwit 5cm na wejsciu i 2cm na wyjsciu. kombajn wymłaca książkowo w słomie zdarzy sie sporadyczne ziarno.

Problem tkwi w tym ze cala masa idzie na osiewacz, nastepmnie spada na sita i je zapycha. znajdują sie tam przede wszytkim cale nie wymłócone kłosy zboza. (poluzowanie klepiska nie dalo widocznych rezultatów)

Pytanie czy ktoś wie co zrobić. Proszę o pomoc pozdrawiam.

To że idą kłosy na sita to dobrze a co do zapychania sit to zwiększ powietrze i lekko popuść sito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj