Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem?

213 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 14:45

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Jeżeli wywala Ci kłosy, a po dokręceniu o obrót ziarno jest poszczepane to rozkręć o pół obrotu :) Jak skręcisz o obrót to nie wywala kłosów?
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Dzisiaj, 21:49
  •  

#62 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 15:16

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? A może sprawdz czy masz klepisko równolegle ustawione do cepów

#63 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 21:35

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Panowie jak powinny być ustawione kierownice wiatru te 2 skrzydełka za wentylatorem, bo mam taki problem że kawałki kłosków i kilku centymetrowe kawałki słomy wali mi do zbiornika, górne sito mam prawie domknięte , a dolne otwarte na 3/4, co jest źle, od zeszłego roku nie grzebałem w wialni, a rok temu czyścił że można było od razu w worki sypać :mellow:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#64 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 00:26

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Dzisiaj też to przerabiałem, przyszedł koleś co ma dominatora to powiedział że górne sito ustawia na 3/4 pełnego uchylenia a dolne jest prawie na "blachę" tak powiedział czyli tyle co aby ziarko się zmieści i ciut luzu jeszcze, jak pod słomą będą ziarka to mniejszy wiater, jak brudne to większy i ustawiasz do momentu aż zachowasz równowagę. Z tego co piszesz to masz na odwót...

A co do kierownic się nie wypowiem, ale ja mam obie ustawione trochę wyżej jak po środku.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 sierpień 2011 - 22:36

Panowie jak powinny być ustawione kierownice wiatru te 2 skrzydełka za wentylatorem, bo mam taki problem że kawałki kłosków i kilku centymetrowe kawałki słomy wali mi do zbiornika, górne sito mam prawie domknięte , a dolne otwarte na 3/4, co jest źle, od zeszłego roku nie grzebałem w wialni, a rok temu czyścił że można było od razu w worki sypać :mellow:

Odwrotnie sita - dolne przymknij a górne uchyl, na 3/4 to może przesada, no zależy jaszcze do czego.

#66 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 09:03

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Wczoraj rano przestawiłem, i wywaliłem te laski do regulacji , rafy same się przestawiały pod wpływem obrotów :lol: polski bizon-norma :lol: , także górna kierownica wiatru odkręciła sie i spadła na dół
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#67 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 07 sierpień 2011 - 20:44

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Jak poprawnie ustawić kosę? Czy położenie mimośrodu ma jakieś znaczenie przy ustawianiu?

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:14

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Ma, ustaw mimośród wykorbieniem do tyłu nożyki muszą być na środku bagnetów - po przekręceniu mimośrodem o 180 stopni czyli do przodu muszą być na środku następnego bagnetu.

#69 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 08:16

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Dokładnie tak musi być jak napisał kolega wyżej, jeżeli tak nie będzie to kosa nie będzie Ci ścinać na całej szerokości hedera zboża.

#70 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 17:56

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Wielkie dzięki! Jeszcze jedno pytanko wczoraj jak kończyłem kosić to zaczęło trząś całym hederem ale tylko wtedy jak jechałem szybciej i wtedy nie kosiło dobrze tylko tak poszarpało. Musiałem jechać bardzo powoli i wtedy było ok ale jak tylko trochę przyśpieszyłem to wszystko zaczęło się trząś i tłuc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2011 - 21:07

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? A kosa nie ma czasem za dużego luzu?

#72 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 21:14

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Tzn gdzie, na przegubie? Nie wiem czy przyczyną nie będzie luźny łańcuch ten od targańca do podajnika ślimakowego? Napinacz na samym dole a on luźny... Może tak być, że pod obciążeniem przeskakuje?

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2011 - 21:25

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? No to trzeba skrócić łańcuch, ale chodziło mi o luz kosy na prowadnicach, poruszaj kosą góra - dół to zaraz wyczujesz czy nie jest za duży luz, wtedy jak za szybko jedziesz zwłaszcza przy wilgotnym lub zachwaszczonym zbożu kosa będzie "walić"

#74 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 09:35

Wczoraj rano przestawiłem, i wywaliłem te laski do regulacji , rafy same się przestawiały pod wpływem obrotów :lol: polski bizon-norma :lol: , także górna kierownica wiatru odkręciła sie i spadła na dół

Co do tego: Ja zawsze miałem dorobione kliny do tego żeby zablokować rączki od sit, bo też tak latały, ustawiałem, potem zabijałem klin i rączka siedziała jak trzeba, nic się nie przestawiało :) Polecam, bo czasami trzeba sita przestawić, a bez rączki to trochę kiepsko :)

#75 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 13:43

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Kiedys jak ojciec jeszcze nim jeździl też kijki tam wpychał, później mocniej poskręcał śruby na rafach i przestawiał lekko stukając w dźwigienke, ja założyłem bo cały czas reguluje przejeżdzając z pola na pole, ale założyłem nowe sprężyny i jest git majonez B) ciekawe na jak długo...

#76 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 14:15

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Życzę Ci żeby sprężyny działały jak najdłużej. :) Ja kiedyś założyłem nowe to jedna przepuszczała, a druga pękła - chodzi mi o te oryginalne sprężyny, zawleczki co dociskają rączkę. Więc patyczki sprawdziły się idealnie :P

#77 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 10 sierpień 2011 - 19:57

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? witam kolegów w tym roku muszę pierwszy raz kosić sam i proszę o pomoc w doradzeniu jak ustawić Bizona począwszy od sit, obrotów, klepiska i wiatru. Będę kosił żyto, pszenżyto,pszenicę i mieszankę proszę was pilnie o pomoc na każde z tych zbóż z góry dzięki;)

Edytowany przez hubert9595, 10 sierpień 2011 - 20:01.

#78 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 08:10

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? TUTAJ masz link do posta w którym jest tabelka i wszystko opisane co po kolei trzeba zrobić, jak ustawić, a potem w zależności co Ci będzie się w zbiorniku pokazywać bądź z tyłu wylatywać korygujesz wiatrem, sitami, klepiskiem. Powodzenia. Ja też koszę pierwszy rok i powiem szczerze, że jest bardzo dobrze, w sumie żadna filozofia.

#79 Share marek12345

marek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 maj 2012 - 14:40

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? cz młócił ktos fasole kombajnem deutz fahr m 750/770? ciekawi mnie czy groch byłby uszkodzony jesli szedł by bezposrednio do zbiornika a nie do skrzynki( dodam ze jest w nim podajnik pionowy)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 10 czerwiec 2012 - 12:06

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Ja kosze jakieś pięć lat regularnie i zawsze mi się rafy dolne troszeczkę domykają :)
Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !