Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem?

213 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 22:52

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Ja mam silnik ustawiony na ok 2150obr/min a młocarnia kręci mi się od ok550-600do 1200obr/min, 2400obr/min powinno być na silniku w wersji sw-400turbo, a 2600 w wersji6ct107 czyli mocniejszych turbach montowanych w bizonach bs110, czy dynamicach, czyli za duże macie te obroty silnika , zwykły sw400 wolnossący traci moc powyżej 2200obr/min.Do ustawienia obrotów młocarni tak jak u mnie czyli od ok 600 do 1200 to podstawa dobry pas i sprawny mechanizm zmiany obrotów, warto się z tym pobawić

@szymek94 do rzepaku na młocarni wystarczy 700obr/min ,rzepak jest już wymłócony w podajniku pochyłym, po co młocarnia ma się męczyć z badylami??? opuść klepisko na sam dół i musi iść, tylko do rzepaku wg. mnie muszą być te właśnie 2200-2300obr/min na silniku bo sieczkarnia musi sobie jakoś radzić z badylami

Jeżeli macie naprawde wydajne zboża tzn powyżej 5t/ha to jednak warto podnieść obroty do tych 2300-2400, więcej spali paliwa, moc niezauważalnie mniejsza, ale kombajn sobie lepiej radzi na wyższych obrotach z taką masą słomy i ziarna

Edytowany przez bobytempelton, 05 lipiec 2011 - 23:36.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Dzisiaj, 11:29
  •  

#42 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:39

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Dokładnej charakterystyki silnika supra nie znam ale zakładając tak jak mówisz to jeżeli na pusto ustawimy 2400obr to gdy wjedziemy w zboże obroty nam spadną do 2200to moc wzrośnie do maksymalnej więc i tak git. Z tego co wiem nie było takiego silnika sw400turbo albo był sw400R3 dokładnie albo 6CT107R2 doR5 gdzie literka R oznacza odmianę rolniczą tego silnika a cyferka kolejną wersję które różniły się głównie mocą przy R5 ta moc wynosi np.150KM i była montowana głównie w wersjach eksportowych miałem okazję kiedyś pracować na takim recordzie jeden sezon sprowadzonym z ukrainy jako ciekawostkę powiem że facet na sąsiedniej wsi ma recorda sprowadzonego z czech który fabrycznie ma zamontowany silnik od zetora 12145 szóstka bez turba. Taka ja mam wiedzę ale oczywiście mogę się mylić

#43 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:15

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? @pamo84 no to masz racje ale to nie jest najmocniejsza wersja silnika 6CT107, było ich troche tylko wychodziła zwykła 103konna wersja wolnossąca jeszcze którą wszyscy znamy z kombajnu czyli w wikipedi nie piszą do końca prawdy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/SW-400
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#44 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 07 lipiec 2011 - 05:27

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Czy tam piszą prawdę to nie wiem ja też się nie zgadzam z tymi danymi ale tam nie jest napisane czy to są odmiany R czyli rolnicze czy zwykle bo jednak silnik w recordzie a w autosanie H9 to jest mała różnica. Tych odmian 6CT było więcej wiem o tym ja napisałem o tych co w recordach były według mojej wiedzy bo przecież w dynamicu chyba też był taki motor tylko 185KM a ten 150KM to w sieczkarni Z-350 się pocił przecież

#45 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 09:45

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Różnica to zazwyczaj osprzęt, i tak jak gdzieś tutaj pisałem pewne rzeczy wynikające z wzrostu mocy(mocniejsze korbowody, panewki, inne tłoki,turbina) czy samych ustawień silnika (inaczej ustawiony rozrząd, inny początek wtrysku, inne koła zamachowe, pompa wtryskowa) czy dodany intelcooler. Robie te silniki i widze między niektórymi pewne różnice na korzyść tych mocniejszych wersji, choć niektórzy mówia że bajki pisze. W dynamikach było montowanych kilka typów tych silników, najsłabszy był 138km, a w bs110 od142km do 206km, tych kombajnów mało się produkowało i wyposażenie i silnik było na indywidualne życzenie. Ale dobrze piszesz odmiana R nie miała sprężarki, miała staliwną obudowe koła zamachowego i była przystosowana do pracy na wysokich obrotach silnika czyli , tłoki 3pierścieniowe, początek wtrysku 29st, późniejsze fazy rozrządu, koło zamachowe z otworem na pt 29st przed gmp i oczywiście dwustopniowy system zasysania oleju, tylko dający coś przy dużych pochyłościach .

#46 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:37

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? U mnie w pracy jest 2100 na silniku i 900 na młocarni i spokojnie wystarczy,po co ma tak kombajn ryczeć,a jeśli zboże dobre to wystarczy zwolnić pośpieszacz.

#47 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 22:01

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Wszystko dobrze tylko gdzie wydajność kolego marek1977 u siebie na polu to rozumiem i w ładnym zbóż to wolniej oczywiście tak ale po ludziach to tak za bardzo się nie da przynajmniej ja tak mam tym bardziej że nieraz kosi się kawałki 2t/ha to tam aż prosi się przyspieszyć a różnica w głośności chyba jest minimalna i da się do tego przywyczaić

#48 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 07 lipiec 2011 - 22:10

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Ja daje obroty silnika na max czyli ponad 2400, na bębnie jest 850 obr.

#49 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 18:36

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? To masz już dobrze przytarty pas od młocarni skoro na max obrotach silnika masz tylko 850 obr/min na bębnie. Ja na maxa gazu nigdy nie dawałem, bo nie było takiej potrzeby.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#50 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 08 lipiec 2011 - 19:33

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Wiem dlatego w tym roku mam zamiar go wymienić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 20:11

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? witam kombajn ma 21 sezon pierwszy właściciel pierwszy pas nigdy nic nie regulowałem licznik obrotów bębna nie działa pas schowany w kole ok 2do 3 mm ,po wpisach na agro najlepiej powinien być równo z kołem albo lekko ponad koło wymienić pas czy regulacja czy może jeszcze być

#52 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 20:20

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Na maksymalnie przyspieszonym bębnie? Zależy od stanu zużycia, ale przez tyle lat i tym bardziej, że jest to oryginalny pas to ze względu na obroty pasowałoby wymienić.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#53 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 19:27

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem?

Wszystko dobrze tylko gdzie wydajność kolego marek1977 u siebie na polu to rozumiem i w ładnym zbóż to wolniej oczywiście tak ale po ludziach to tak za bardzo się nie da przynajmniej ja tak mam tym bardziej że nieraz kosi się kawałki 2t/ha to tam aż prosi się przyspieszyć a różnica w głośności chyba jest minimalna i da się do tego przywyczaić

Wiesz, na upartego mozna i 1,5ha w godzine łyknąć, tylko czy o to tu chodzi?

Wg mnie 2400 to za duzo na ten silnik, przy 2200 spokojnie sobie pyka i wszystko gra.
Co do bebna, to dla rzepaku rozkrecic do oporu, im mniejsze obroty tym lepiej bo mnie polowek bedzie.

Edytowany przez maks, 09 lipiec 2011 - 19:27.

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#54 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 06:27

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Ilu jest operatorów tyko jest pomysłów i sposobów na ustawienie swojego kombajnu i pracę nim a każdy z tych sposobów jest najlepszy. Nie ma się co przemawiać ani licytować ważne żeby było bezawaryjnie i w najlepszą pogodę jaką by każdy chciał mieć tego wszystkim kombajnistom życzę w te żniwa! Aha i samych wypłacalnych klientów!

#55 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 17 lipiec 2011 - 11:56

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Witam.
Zakupiłem kombajn Bizon ZO56. Chciałbym sie dowiedzieć jak sie go ustawia do jęczmienia jarego i pszenżyta ozimego. Co trzeba ustawić ? Czy chodzi tylko o ustawienie wiatru ? Jak dokładnie go ustawić ? Prosze o szczerą rade...

#56 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 14:35

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Ustaw wiatr na około 1,5 sita góra 3 dół na 1 i próbuj .Jakby gubił zboże to możesz zmniejszyć wiatr lub zwiększyć gdy jest bardzo brudne.Tak samo sita

#57 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 17 lipiec 2011 - 15:11

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Dzieki,a to jest ustawienie do jeczmienia czy pszenżyta ?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 19 lipiec 2011 - 22:46.

#58 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 18:12

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? W sumie do tego i do tego.Na jęczmień daj więcej wiatru żeby wygnało ości

#59 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 19:06

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Koledzy jak u was jest z wytrzymałością sit zaginają się zawsze z tyłu kombajnu i jak nie zauważysz to rozwalają się są za delikatne akurat dzisiaj rozmawiałem z gościem że jak dwa lata wytrzymią u niego to sukces ,u mnie dolne zagieło się w zeszłym roku daliśmy kątownik na kilka śróbek 6 i jazda spokojna tylko dzisiaj zagieło się górne jeszcze chciał trochę młócić zobaczymy czy wytrzymało i jutro wyjąć i wstawić kątownik ale mogli by to wzmocnić według mnie ,a tak co trzy cztery lata robota ,najlepiej od razu w nowe sita wzmocnić tymi kątownikami z tyłu ,mam Z-056

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 12:34

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Cześć. Jaka może być przyczyna wyrzucania niewymłóconych kłosów pszenicy razem ze słomą.Młocarnia dokręcona tak że jak dokręce jeszcze jeden obrót to przetrąca.