Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem?

213 odpowiedzi na ten temat

#21 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 28 lipiec 2010 - 18:40

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Jeszcze nie dojrzało. No i zwiększ wiatr. Ja takim to sam owies koszę.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Dzisiaj, 14:27
  •  

#22 Share mlodyKombajnista

mlodyKombajnista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 20:33

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Obroty młocarni 1050, no fakt mogło być nie dojrzałe bo wczoraj to było a po tych deszczach jeszcze nie było super, bo nikt nie chciał młucić a ja jako mam swój kombajn pojechałem zobaczyć jeden pokos i właśnie te wąsy:/ a mieszanka nie była za sucha w zbiorniku, więc stąd te wąsy.
Ale bardzo dziękuję za odpowiedzi :D dużo mi wyjaśniły. Pozdrawiam wszystkich kombajnistów :D Temat do zamknięcia.

#23 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 21:13

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? to obroty dobre miałeś. Jak dalej będą te wąsy to złóż lepiej młocarnie :D
red power

#24 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 28 lipiec 2010 - 21:33

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? I jeszcze jedno ,jak omłot jęczmienia to tak koło 14-tej w pełnym słoneczku, taki już urok tego zboża .Nie raz wystarczy poczekać ze dwa dni i wąsy już się tak nie trzymaja.

#25 Share mlodyKombajnista

mlodyKombajnista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 17:57

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Witam,
Jako kombajnista zaczynam niedawno więc moje doświadczenie nie jest duże. Mam pytanie czy górne sito powinno byc tak otwarte aby kłosy przez nie przelatywały czy raczej bardziej przymknięte? Wczoraj gdy młóciłem żyto to troszke kłosów sie dostawało do zbiornika ale na mieszance czy pszenicy było czyste. Sito dolne było troszke uchylone ale widziałem że kłosy są powciskane w te sito, lecz z drugiej strony dużo ziarna szło do podajnika kłosowego. Wiatr był ok. 2 według skali. Jak ustawić prawidłowo sita aby było ziarno czyste ale mało ziarna szło do podajnika kłosowego?
Pozdrawiam

#26 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 03 sierpień 2010 - 18:40

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Ja do żyta sita ustawiam na drugim wcięciu. Masz za mały wiatr jak do zyta. U mnie jest ok.3-3,5. A konczyłeś jakieś kursy na Kombajnistę? Wiesz co, najlepiej to uczyć się w praktyce. Ja sobie wyjeżdżam za pole ze swoim kombajnistą i go obserwuje jak co i kiedy robi. To najlepszy sposób na naukę. Teoria to nie jest to samo co praktyka.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#27 Share mlodyKombajnista

mlodyKombajnista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 20:17

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? kończyłem kurs ale jak każdy wie tam żadnej praktyki nie ma. no troche juz pojeździłem ale się pytam bo nie wiem jak dokładnie te sita ustawiać, bo z jednej strony troche kłusek leci do zbiornika a z drugiej zboże przelatuje przez dolne sito i leci do podajnika kłosowego a chyba nie powinno. A wiatr jak bedzie wiekszy to nie pozwoli się wciskać kłosom w dolne sito?

#28 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 08:39

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Ja w tym roku też kończyłem kurs, ale to co tam powiedzieli to dla mnie żadna nowość niestety, jak się nie nauczy człowiek w praktyce to teoria nic nie pomoże. Co do ustawienia to spróbuj wiatr dać większy, może coś pomoże.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#29 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 10:51

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Wiatr tak jak pisałem musi być większy. Nawet 3-3,5 według skali.

#30 Share mlodyKombajnista

mlodyKombajnista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 17:33

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? no teraz kilka dni pomłóciłem i zboże w miare czyste jest(mieszanka super a żyto i pszenżyto nieraz sie trafi jakaś kłuska) przy wiaterku średnio 2.5-3 ale dużo idzie ziarna do podajnika kłosowego i pytam się czy może tak iść? Czy nie bardzo? Ale zboże malina i nie wyrzuca na ściernisko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share prezes893

prezes893

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 18:09

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? no to kombinuj z ustawieniami troszkę szerzej ustaw sita zobaczysz co się wtedy będzie działo. inaczej jest gdy się kosi w południe inaczej wieczorem. dojdziesz do wprawy z tymi ustawieniami niedługo.

#32 Share mlodyKombajnista

mlodyKombajnista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 18:34

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? no jak troszke szerzej uchyle dolne sito to od razu kłosy sie wciskają, ale przy mocniejszym przymknięciu (ok 5mm) jest zboże w miare czyste ale zarazem dużo ziarna idzie na podajnik kłosowy. I tu się pytam jak jest u was? Czy też dużo ziarna idzie wam podajnikiem kłosowym na młocarnie?

#33 Share prezes893

prezes893

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 18:57

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? u mnie są tak przymknięte ze raczej się dolne nie zapycha kłosami. jakieś kłosy zawsze się zdarzają. najgorzej po jęczmieniu trzeba czyścić sita bo trochę zbiera się wąsów. wiatr ustalam do życzeń klienta. jak ktoś chce to mu skręcam trochę ma "niby" więcej ale brudniejsze. standardowo ustalam pośrodku żeby było w miarę czysto.

sita tak mocno nie przymykam raczej jest około 7-8 mm. jak chce wyczyścić to podkręcam wiatr na maksa i wylatuje te syfy (pasek mam konkretnie napięty bo jęczmień koszę na 1,5-2 a pszenicę na 3-3,5 w skali).

#34 Share Fendt309ls

Fendt309ls

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 25 sierpień 2010 - 21:55

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Ja posiadam claas columbus 1962 rok swoje lata ma ale zato w fasoli spisuje się świetnie fasola idzie do zbiornika i nic jej nie niszczy nie ma połówek obiecnie przymierzamsiędo młocki z pokosów i założenia sieczkarni ale najgorsza sprawa z czego podbieracz. Pozdrawiam

#35 Share pigmej3

pigmej3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 31 październik 2010 - 08:54

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? a czu młoci ktoś fasole kombajnem volvo 830. wie ktoś jakie przeróbki trzeba dokonac w tym celu?

#36 Share vw1994

vw1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 22:11

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Witam, mam takie pytanie. Jakie macie obroty bębna i silnika podczas młócenia??

#37 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 22:18

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? o jaką maszynę ci chodzi ??
z056 motor 2400rpm młocarnia 1000 rpm

#38 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 22:19

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Obroty bębna nie pamiętam ale silnika jakieś 2300 troche dużo ale jakoś tak lepiej szybciej wszystko chodzi i omłaca dobrze.Przy rzepaku to chyba 2000 starczy.Dodam że te obroty to przy rekordzie
pozdrowienia

#39 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 05 lipiec 2011 - 05:23

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? Obroty silnika z załączona młocarnią i sieczkarnią na pusto 2400-2450 a w zbóżu popycham na tyle żeby nie spadło poniżej 2200 wtedy szybciej się wszystko kręci a bęben zależy co się kosi zboża to 900 max do 1000 rzepak jak najmniej da się ustawić łubiny gryka i inne wynalazki to też raczej delikatnie pisze wszystko dla bizona supra bo w rekordzie to te obroty już fabrycznie są zwiększone to więc tam spokojnie można podkręcić do 2500 - 2600 na pusto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share vw1994

vw1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 22:36

Co myślicie o młóceniu fasoli Bizonem? mi chodzi o Z056 super... bo ja mam 950 na bębnie i 2500 na silniku i wydaje mi się ze to trochę za dużo na silnik, ale jak zmniejszę na silniku to na bębnie będą za małe...