Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330

42 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 29 sierpień 2013 - 09:43

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Czytam sobie ten temat i naszły mnie takie oto przemyślenia. Otóż potwierdza się moja teoria (nie pierwszy raz zresztą), że sprzęty się psują tylko i wyłącznie z braku lub niewłaściwego serwisowania. Natomiast tam, gdzie sprzęt użytkuje profesjonalista to wszystko działa bezawaryjnie.

dlatego w swojej C-360 pozostanie nieśmiertelny R11, przy prawidłowym serwisowaniu rozrusznika wytrzymuje lata

Powyżej macie przykład. U mnie jest tak samo. Nie zdarzyło mi się, żeby cokolwiek odmówiło posłuszeństwa w trakcie pracy. Podchodzę do ciągnika, odpalam i jadę. Nie ma znaczenia czy jest 30 stopni czy -30. A wielu użytkowników podchodzi do sprawy tak, że sprzęt ma tylko pracować i nie trzeba do niego zaglądać. Jednak gwarantuję, że zepsuje się właśnie wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny. Nie da się opisać ile przy tym jest nerwów. Dlatego coraz więcej moich klientów przekonuje się coraz bardziej do przed i posezonowych przeglądów. Niby to kosztuje, ale w ogólnym rozrachunku wychodzi taniej. A ja jako serwisant też mam większy spokój bo mogę zaplanować pracę, a w sezonie każdy chce mieć wszystko od razu. A w kilku miejscach jednocześnie być nie mogę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Dzisiaj, 19:47
  •  

#42 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 luty 2014 - 16:26

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 tak sobie patrzę tutaj:
http://jubana.eu/sta...manufacturer=17

i do ursusa 902-1634 idzie rozrusznik o numerze 123708009 bez względu na rodzaj silnika.
natomiast do C-330m/335 idzie albo 123708103 lub 123708124.
Testował ktoś z was ten nowszy? Co to jest za rozrusznik?

Zaczynam się rozglądać bo ciapek rzadziej używany ale ostatnio coś czasem ma ciężej przy paleniu. Założyliśmy rozrusznik od Zetorka 10145 i kręci jak szalony (przy okazji wyszło że muszę chyba nowe tulejki kupić do tego z zetora bo jedna słabo wygląda). Obstawiam bendix czy jak to zwał.

Co sądzicie o produktach jubana takich jak alternatory? Testował ktoś? Patrząc po allegro wychodzi 170 za nówkę minus VAT daje 140zł. Nowy rozrusznik Jubana to jakieś 270 zł (235 netto). W sumie za ~380netto wychodzi mi z przesyłką nowy rozrusznik i alternator.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 23 luty 2014 - 10:14

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Tandeta i nic więcej. A najgorsze jest to, że ludzie nie zapłacą 150zł za regenerowany alternator dobrej firmy, bo mogą mieć za to nowy. Tyle, że po pół roku i tak przychodzą po ten regenerowany, bo tamten już nie działa.