Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 22:37

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Też mam rozrusznik szybkoobrotowy już 2 lata w c335 i jak ktos nie umie urzywac tego to i ze specjalnego stopu B) rozleci się mu nie tylko ten szybkoobrotowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Dzisiaj, 01:37
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 22:54

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 mam magnetron w MTZ82 z dwa lata wyskoczyło mi zabezpieczenie na zembatce dwa razy to pospawałem ciągnik ciężko pali zwłaszcza zimą odpalam na dużym prostowniku żadnych problemów

#23 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 23:06

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 patrząc na ceny i zalety chyba zdecyduje się na szybkoobrotowy litewski rozrusznik bo gdyby nawet dwa kupić to i tak taniej jak jeden orginał który i tak gorzej będzie kręcił. Stan silnika określam na dobry stosunkowo dużo nim nie jeżdzę tym bardziej zimą sporadycznie coś przywieź no i wjazd turem odśnieżyć wiec prawdopodobnie wkrótce zakupię nowy rozrusznik. pozdrawiam

#24 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 10 styczeń 2010 - 07:56

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 TYLKO MAGNETRON -montowałem w C-330 ... zadne podróby ...

#25 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 10 styczeń 2010 - 10:44

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Jak już coś to MAGNETON, a nie MAGNETRON. B)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#26 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 22:42

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 zamówiłem już coś takiego http://allegro.pl/it..._gwarancji.html gdy przyjdzie i go zamontuje podziele się uwagami i czy lepiej kręci pozdrawiam
Po zamontowaniu stwierdzam że ma dużo większego kopa i szybciej obróci silnikiem co za tym idzie lepiej c330 pali. Na dzień dzisiejszy polecam

#27 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 31 styczeń 2010 - 17:20

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Ja również polecam - mrozy duże a żwawo kręci - szczególnie gdy ma się jeden aku 12 Vw c-360
Mam rozrusznik dwa lata (firmu nie pamiętam), niezbyt często używam ale jak na razie bezproblemowo działa. Oczywiście kwestia jakości = żywotności. Dlo kogoś, kto żadko używa ciągnika polecam jak najbardziej - kto często - nie wiem - niech się ten wypowie kto ma w tym temacie praktykę. Ja mam ok 2 lat i dobrze kręci - lepiej niż stary Boscha -puki co.
Porównanie w samochodach - weźmy niemieckie np audi czy vw - ropzruszniki przeważnie bez przekładni i odpal diesla - przy kiepskim silniku prawie nierealne przy dużych mrozach. Kilka prób i po baterii.
Porównując japońca np.mazda, no ale po co daleko szukać - Lublin z silnikiem andoria II - również rozrusznik ma z przekładnią. Zawszwe aku ma lżej - takie moje zdanie podparte praktyką (choć nie zawsze odnosi sie do 100% przypadków)

#28 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 23:49

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Sorry za odkop ale moje pytanie wg mnie idealnie pasuje do tego tematu ..

Dziś założyłem nowy rozrusznik z przekładnia MAGNETON do C-330 z 85r. i rozrusznik przy rozruchu wydaje głośny szum - dosłownie głośniejszy od odpalanego silnika . Wasze rozruszniki z przekładnia też tak maja ?

Rozruch jest bajeczny, nie ma zadnych problemów, tylko ten szum - to normalne ? Stary orginalny rozrusznik był praktycznie bezgłośny.

pozdrawiam
Piotr

#29 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 04:20

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 tak -piszczy

#30 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 13:45

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 tak te rozruszniki mają taki odgłos jakby chciały odlecieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 12 sierpień 2013 - 20:24

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Długo Ci nie pochodzi ten szybkoobrotowy.Trzeba było zregenerować stary ;)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#32 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 sierpień 2013 - 17:22

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Nie panikuj. Przy odpowiednim serwisowaniu min. 5 lat podziała.

#33 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 00:03

Długo Ci nie pochodzi ten szybkoobrotowy.Trzeba było zregenerować stary ;)

Różnica w jakości rozruchu w C330 jest kolosalna wiec nawet nie mysle juz o jakimkolwiek R11 ;).

Zreszta nie po to kupiłem Magnetona żeby miał padać za rok ;).

#34 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 00:41

TYLKO MAGNETRON -montowałem w C-330 ... zadne podróby ...

Niekoniecznie, ja mam litewski firmy Jubana i niczym nie odstaje od czeskiego magnetona.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#35 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 18 sierpień 2013 - 05:30

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Największą wadą rozruszników szybkoobrotowych jest to że kaleczą wieniec (np nowy ursus 5314), w najtańszych wydaniach tych rozruszników często palą się wirniki, szczotki pękają lub się rozpuszczają :blink: oraz urywa się zespół sprzęgający. Ostatnio z 5 szt składałem 3 :D dlatego w swojej C-360 pozostanie nieśmiertelny R11, przy prawidłowym serwisowaniu rozrusznika wytrzymuje lata

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 05:35

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Sam wymieniłem już 4 bendixy a nowy zawsze jest w domu. W trzech rozleciało się sprzęgło a w czwartym urwało ośkę, gładką część na której jest osadzona sprężyna. Tyk wygląda jak by kręcił zanim zaskoczy zębatka za wieniec. Podgiąłem trochę blachę która go wypycha. Na razie chodzi ciekawe jak długo.
KPK Kumurun Team

#37 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 07:39

Największą wadą rozruszników szybkoobrotowych jest to że kaleczą wieniec (np nowy ursus 5314), w najtańszych wydaniach tych rozruszników często palą się wirniki, szczotki pękają lub się rozpuszczają :blink: oraz urywa się zespół sprzęgający. Ostatnio z 5 szt składałem 3 :D dlatego w swojej C-360 pozostanie nieśmiertelny R11, przy prawidłowym serwisowaniu rozrusznika wytrzymuje lata

To się dotyczy tanich Chińskich rozruszników czy też Magneton i Litewskich?

#38 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 18 sierpień 2013 - 09:07

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Magnetony te ori w pudełkach są od niedawna więc na ich temat się nie wypowiem bo jeszcze żadnego nie dłubałem bo z naklejką magneton już miałem na stole, co do litewskich to chyba są tylko z nazwy jak sprzedawcy się powie

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 11:45

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Magnetona też się to tyczy. Mam magneton i wieniec niszczy. Trudno powiedzieć czy w każdym ciągniku ale w mtz-cie na pewno.

Edytowany przez seweryn20, 18 sierpień 2013 - 11:46.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Mortiis

Mortiis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 07:59

Rozrusznik szybkoobrotowy do C330 Witam
Też posiadam taki rozrusznik szybkoobrotowy ( produkcji made in china).Kupiłem na allegro za 50zł dałem go do elektromechanika i tak zrobiony działa już z rok czasu. Mogę potwierdzić opinię co do niszczenia wieńca. Ja musiałem dorobić przystawkę bo raz że za "głęboko" wchodził to jeszcze trzeba było go odsunąć od obudowy silnika. Pali znacznie lepiej i łatwiej nawet przy większych mrozach ( a mam go zalanego płynem).