Zaloguj się, aby obserwować  
damjan15

Jako współwłaściciel

Polecane posty

damjan15    0

Może ktoś się orientuję czy jeśli kupując ciągnik to czy mogę być współwłaścicielem nie tylko na umowie ale także w dowodzie rejestracyjnym podkreślę że we wrześniu stuknie mi 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Jezeli bedziesz na umowie to w dowodzie terz bedziesz wpisany bo dane w wydziale spisuja z umowy ja tak samo miałem rodzice jak kupowali przyczepe wpisali mnie jako współwłasciciela nie było problemu


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd5820    0

ja mam 15lat, i co prawda nie ciągnik ale motor kupowałem i jestem właścicielem , więc wydaje mi się że ciagnik raczej też można na ciebie zarejestrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

No pewnie że możesz być współwłaścicielem .A nawet powiem więcej , powinieneś być ,jeśli masz zamiar gospodarzyć ,kupić kiedyś ciągnik lub auto to od momentu kiedy stajesz się współwłaścicielem zaczyna się liczyć okres posiadania ubezpieczenia a to liczy się do zniżek.Jest tylko taki problem że dopisując młodego współwłaściciela ubezpieczalnia może podnieść wysokość składki ale w przypadku ciągników to chyba nie.Najlepiej spytać w "pzu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

To właśnie głównie chodzi o ubezpieczenie ojciec mówi żeby mnie dopisać żeby oc leciało a że składki więcej będą kosztować to się za bardzo nie przejmuję bo i tak oc za ciągnik to nie tak dużo stoi. Gospodarzyć to ja nie będę lecz aktualnie mam zamiar kupić ciągnik i ja mam być współwaścicielem. A nie orientujecie się czy się da samochód na mnie jako współwłaściciel zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można... Mój brat był współwłaścicielem samochodu...

To nawet dobre rozwiązanie, ponieważ zniżki już lecą. Tak mi się, ale nie jestem pewien.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

W ubezpieczalni najlepiej się zapytać bo jeszcze nie tak dawno było że jak stukniesz gdzieś to zniżki lecą i jednemu i drugiemu ze współwłaścicieli, jak oczywiście mają je. A najlepiej, to jak masz kilka pojazdów w domu to w różnych firmach ubezpieczeniowych. Jak masz w jednej i polecą zniżki, to na wszystkie pojazdy.


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A co ten temat ma współczulnego ze świnkami?? przenoszę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ale mi stuknie we wrześniu 16 to czy na pewno można ponieważ zamierzam kupić ciągnik to by było już jedno oc i zamierzamy zmienić samochód to jakby się dało to już by było drugie oc. A ty andrzej się nie czepiaj bo ja tu nowy jestem i chyba mam prawo do błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jak ja zaczełem opłacać oc za ciągnik też tak myslałem (ale byłem właścicelem). Współwłaścicielowi nie lecą zniżki- przyke ale prawdziwe, jedynie co może byc pociągnięty do odpowiedzialności. Jeżeli jestes właścicielem to zniżki lecą ale dopiero po 3 latach (nie jestem pewien)- jeżeli w tym czasie nie doszlo do wypadku.

Jeżeli jestes właścicielem minął okres np. tych 3 lat to lecą ci zniszki ALE TYLKO NA SPZRĘT ROLNICZY- lepiej zarejestrowac komara na siebie a wtedy zniżka leci i na samochód B)

Tekst powyżej dodtyczy grupy ubezpieczeniowej warta (warta jest tańsza od pzu. przykład ojciec w pzu płacił ok.50zł za u3512 teraz w warcie placi ok.30zł- wszystkie zniżki w obu grupach ubezpieczeniowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

To znaczy że za ciągnik to tylko żeby być na papierze opyla się być współwłaścicielem chyba że się będzie gospodarzyć to inna bajka. A może ktoś wie czy da radę na mnie samochód zarejestrować oczywiście jako współwłaściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Przeciez Ci napisali ze tak. Mozesz byc współwłaścicielem nawet na samolot czy inny statek. Co do tego co pisze macin87 to nie wiem ale moze tak byc ze wspolwlascicielowi nie leca znizki


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

ta B) , a poszukajcie innego agenta tej samej firmy i powie Wam co innego, ja miałem fiaciora z ojcem na współwłasność ok 4 lata w pzu i w 2002 poszedłem ubezpieczyć inne auto tylko na siebie to w pzu powiedzieli mi że ja tylko korzystałem ze zniżki ojca i nie należą mi się zniżki i chcieli za oc od pojemności 1600cm3 1900zł. Powiedziałem im fu.. .. i poszedłem do warty.Po kilku latach w warcie na współwłasności z ojcem mogłem ubezpieczyć ciągnik i inny samochód z pełnymi zniżkami tylko na siebie B) Z doświadczenia wiem że kilku agentów może wyliczyć różne stawki dla tego samego kierowcy i pojazdu w tej samej firmie B)


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Wiec ubezpieczajac w warcie wspolwlasciciel ma naliczane znizki?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

mtz_820 najlepiej dowiedz sie na miejscu, bo wszystko zależy od agenta ubezpieczającego, wiem z doświadczenia że różnie to traktują. Na początku w pzu powiedziano nam że zniżki też będą lecieć B) a potem się wypieli . Dochodzi jeszcze kwestia stłuczki jak pisałem wcześniej. Jak z Twojej winy to leci znizka Twoja i współwłaściciela czyli np: ojca. Przy ubezpieczeniu odejmą zniżki ojca, ale doliczą Twoją zwyżkę za wiek, to może się nie opylać. W warcie to cos do ok 30 roku życia doliczają zwyżki B)


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

są również firmy ubezpieczeniowe, które nie respektują współwłaścicieli z ciągników rolniczych. Wiem to po bracie, który też był współwłaścicielem ciągnika i później w kilku firmach powiedziano mu, że ciągnik się nie liczy. Ale są również firmy które te lata i zniżki naliczają. Warto popytać w kilku firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj