FARMER1313

Demofarma KWS Lochów

Polecane posty

FARMER1313    1

Witam

Firma KWS Lochów we współpracy z Vaderstad tworzyły Demofarmy były tak celowo popełniane błędy agrotechniczne, różne techniki siewu i różne nawożenie.Chciał bym poznać opinię tych którzy w tym uczestniczyli,czy duże są różnice i ogólnie jak zachowuje się to żyto przy tych systemach uprawy i nawożenia? jeśli ktoś był proszę o podzielenie się wiedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

A no są różnice.

Najbardziej widoczne przy opóźnionym siewie i przy zbyt głębokim siewie.

Fajnie wygląda żyto posiane zbyt rzadko, pół hektarowa dawka posiana na ha (podobno 39 kg/ha)

 

Jeżeli pytasz o różnice między pługiem a top down to prawie ich nie ma. Po pługu po prostu ładniej wygląda, ale rośliny rozwijały się łeb w łeb.

Na jesieni byłem pooglądać, na wiosnę pewnie też coś będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

No dzięki kolego czekałem aż ktoś mi trochę to przybliżył a co do tych upraw to największe różnice widać dopiero wiosną jak byś był to daj znać co tam się dzieje dzięki pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Pewnie jak się zacznie wiosenna susza to różnice się pojawią.

Jeździłem tam w zeszłym roku i różnice były spore, fajnie, że nie walą tam jakiejś wydziwionej ochrony za kosmiczne pieniądze.

 

Normalna ochrona - taka jaka stosowana jest w gospodarstwie które dało ziemię pod doświadczenie. To też jakiś plus bo ci co przyjadą mogą podpatrzeć technologię jednych z najmocniejszych gospodarstw w swoim regionie.

 

Ja byłem w Farm Frites (3300ha) i Agrowid (1400ha).

 

Każde z gospodarstw daje inne nawożenie w innych terminach, stosują różne nawozy (sypkie, rsm), stosują swoje technologie ochrony chemicznej i skracania. Robią to tak jak na swoich polach produkcyjnych. Jak pole jest celowo zepsute wszyscy stoją i radzą co zrobić w takiej sytuacji.

 

Sporo można podpytać bo zarządcy tych gospodarstw są na spotkaniach z rolnikami. Moim zdaniem najfajniejsze pokazy polowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Mi też się wydaje i zarazem pochwale firme KWS LOCHÓW bo wydaje mi się ze są to takie doświatczenia na których nie ma nic ukryte i można rzeczywiście stwierdzić i bazować na nich . I mają fajnych przedstawicieli kiedyś rozmawiałem są bardzo w pożadku daj znać jak tam wiosną :lol: pozdrawiam ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Pojedź np. na Polskie Zboża i spróbuj ocenić która z odmian jak się zachowuje w danych warunkach. Wszystko robione pod sznurek, podlewane, chronione itp.

Jak to się ma do pola?

 

 

A byłeś gdzieś na demo farmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

27 kwiecień 2010 - Farm Frites, Bobrowniki koło Słupska

28 kwiecień 2010 - Agrowid, Baniewice koło Pyrzyc

 

Ale nie pamiętam na którą godzinę.

Chyba na 11.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Na pewno na godzinę 11.00

 

Jest za późny siew, za rzadki, za gęsty, zbyt głęboki, optymalny

Połowa pola jest po pługu, połowa po Top Down z Vaderstad

Część pola nie dostała 1 dawki N na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

A nie wiesz jak to będzie na koniec ale na pewno podadzą wydajność każdego poletka ? A no i dzięki za wszystkie informacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Podobno jakiś doktorek z uczelni ma badać strukturę plonu itp.

Pewnie ktos na tym napisze pracę magisterską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Byłem dzisiaj.

Impreza kameralna, max 40 osób.

 

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Ciekawie mówił zarządca Farm Frites.

Jadę jutro do Baniewic pod Pyrzycami. Podobno wegetacja przebiega tam zupełnie inaczej. Ciekawe jaka będzie różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

No kurde nie dałem rady być ale daj coś więcej znać jak będziesz miał trochę czasu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Kurde panowie, przegapiłem termin , nic , trzeba będzie w przyszłym zasiewie na Demofarme jechać. Kiedy będzie następne spodkanie ??


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6
Napisano (edytowany)

Demo Farma w Farm Frites koło Słupska ma być 31 maja 2011

Agrowid pod Pyrzycami ma być chyba 10 czerwca 2011

Słyszałem, że ODR Koszalin organizuje wyjazd na to spotkanie.

Godziny jeszcze nie znam.

 

W zeszłym roku zrobili fajne opryski na żyto.

Dali np. Apyros, który nie ma rejestracji w życie, diflufenikan na prawie wykłoszone, IPU na wykłoszone, Fusilade na żyto, CCC na kłos, 2l Cerone/ha, Fox w fazzie 2 kolanka itp.

Generalnie różne dziwne mieszaniny.

Chłopaki z tej firmy dosyć mocno eksperymentują z chemią.

 

W tym roku pewnie też coś ciekawego będzie.

Edytowano przez NAMOOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Kolego NAMOR jaka według Ciebie technologia sprawdziła się najlepiej, jaka chemia wypała przyzwoicie i nie drogo ? pytam Ciebie bo widze że masz łepek do tego no i uczęszczasz na te DemoFarmy i wiedza od Ciebie jest dla mnie najbardziej wiarygodna :) Proszę o odpowiedz :) Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Witam. Jestem ciekawy czy da się zrobić swapa do Zetora 5011 a silnik z Zetora 5211, silnik 3 lub 4 cylindrowy bez kombinacji. W przyszłości gdybym musiał robić remont to poszedł bym w mocniejszy silnik o ile jeszcze będzie sens. 
    • Przez kuna9977
      witam chcę kupić folie ensinbal tylko teraz jest ona w innym opakowaniu jak kiedyś czy to jesty tylko zmiana opakowania czy jakaś podrób już ponad 10 lat jej nie używam tylko terza znalazłem ofertę 420 zł za 750 więc cena dobra tylko cy to ta sama co kiedyś  pierwsze zdjęcie w jakim jest teraz drugie zdjęcie w jakiej była kiedyś i w internecie na aukcjach występują w różnych opakowaniach więc czy to to samo 


    • Przez Anastasia09
      Warsaw Dental Center do miejsca, gdzie pasja i profesjonalne połączenie jest w trosce o naszych pacjentów. Nasza misja obejmuje zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz jakości usług stomatologicznych.
      Nasze kliniki, placówki na terenie warszawskim Powiślu, zachwycają nie tylko swoim designem, ale również wykwalifikowaną kadrą, która sprawia, że wizyta u stomatologa staje się doświadczeniem.
      Zapewniamy możliwość tworzenia kameralnej, przyjaznej i dyskiretnej zawartości, gdzie każdy pacjent jest dostępny indywidualnie oraz zapewnia zakres usług. Nasze zaangażowanie w pracę z pacjentami stawia ich w centrum naszego zainteresowania. Dokładne zastosowanie, aby zapewnić im pełen komfort, który jest w pełni funkcjonalny.
      Kontakt z Warszawskie Centrum Stomatologiczne

      Możesz zalogować się z nami w dowolny dogodny dla Ciebie sposób.
      Godziny pracy
      Pon. —Pt. 9.00 – 21.00
      Klinika e-mailowa
      kontakt@warsawdentalcenter.pl
      Numer telefonu do odbioru
      +48 22 542 18 04
      Adres naszej kliniki
      Topiel 11, 00-342 Warszawa
    • Przez Waga
      Witam ! jestem całkowicie nowy w temacie, odziedziczyłem gospodarstwo po rodzicach - nie całe 5 ha. Dogadałem się z sąsiadem, że będzie sobie to użytkował. Dopłaty wziołem na siebie. Jednak nadal nie jesteśmy dogadani co do kasy za to użytkowanie. Sąsiad mówi, że okoliczni rolnicy są tak dogadani, że dopłaty ze ziemię bierze ten co użytkuje. i co dalej ? co z podatkiem ? ziemia to piasek i glina mniej więcej po połowie, wielkopolska. Poradzicie coś ?
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj