tasior3211

gorczyca - siew rozsiewaczem typu lejek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tasior3211    0

witam wszystkich użytkowników forum.

mam problem z ustawieniem rozsiewacza typu lejek

w tym roku siałem gorczycę lejkiem i źle rozsiałem

po prostu gorczyca zasiała się tylko na szerokość ciągnika

a nie na większej powierzchni, prosił bym o porady jak ustawić ten rozsiewacz

miło widziałbym moze jakieś rysunki bo trochę jestem laikiem

Ps. za wszelkie błędy na forum z góry przepraszam jestem tu nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie wiem jakim códem udalo Ci się posiac tylko za ciągnikiem, a dawales obroty tak na 1600.??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

to chyba gazu nie dawales jak jechales?


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

jak masz mieszadlo w lejku to je zdemontuj bo ci duzo ziarna zmieli i mniej wzejdzie, a i mozesz zmienic ustawienie lopatek rozsiewajacych zeby szerzej wysiewalo , na poplon to max 20kg na hektar i niektorzy co sieja na poplon lejkami to mieszaja ziarno np. z ziemia hehe w rozsiewacczu:P zawsze to dluzej sie wysiewa , bo w popularnym lejku to ciezko ustawic taki wysiew .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Albo kolega womu zapomnial wlanczyc.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc kosem lub lejkiem to mniej wiecej ustawi tylko trzeba sie przygladac jak sie sieje a na poplon to do 20 kg a na ziarno to od 6 do16 zalezy od ziemi i gorczycy pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

czy wyzej czy nizej duzej róznicy nie maszm raczej po ziemi tego nie ciągnał, nie bylo poprostu oborotów zeby mieszadło krecilo sie z odpowiednia predkoscia i nie rozrzucało


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasior3211    0

lejek ma do ustawiania dwie wajchy,

jedna do nawozów pylistych druga do granulowanych,

nie wiem która jest do czego i którą najlepiej ustawiać

otwór do siewu gorczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

oj chyba podział tych wajch jest troszkę inny-dzięki regulacji wzajemnego położenia zmieniasz dawkę i szerokość wysiewu, a trzecią (jak jest) zamykasz na uwrociach.

tak mi sie przynajmniej wydaje, może się mylę;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Dziwię sie że naprawdę nikt niewie jak sie siej gorczycę 10-15kg/ha rozsiewaczem do nawozów.

Ludzie, gorczycę (ilosć na ha) 15kg miesza sie na np klepisku z 50kg saletry i potem to wsypuje do rozsiewacza i ustala dawkę 65kg/ha i spokojnie sie sieje jak nawóz i idealnie wychodzi.

Niewiem jak można posiać lekkie ziarna gorczycy przy dawce 15kg/ha rozsiewaczem?

Albo komu przyszło do głowy sypać ziemie do rozsiewacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Popieram kolegę powyżej. Ja sieję tak już parę lat i zawsze wychodzi dobrze, ponieważ nasiona gorczycy mają podobną wielkość do granulek saletry amonowej. A ilość wysiewu saletry to chyba każdy na swoim rozsiewaczu powinien umieć ustawić bo to przecież najczęściej wysiewany nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

posty 15 i 16 zamykają chyba temat hehe wszystko jasne a azocik nie zaszkodzi chyba co nie? a propos znam gościa co próbował ustawić lejka do wysiewu facelii chyba 6kg na ha no i uparł sie że sie da, efekt mizerny był niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

witam chcialbym posiac gorczyce jako popnon ale nie wiem ile na ha i nie wiem czy siac kosem czy poznaniakiem???

moze ktos cos doradzic??:)

pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zdecydowanie wolałbym kosem, poznaniakiem to będziesz jeździć jeździć i jeździć a kosem parę przejazdów i gotowe. Ja siałem 15kg/ha i w moim wypadku wystarczyło, dałem jeszcze 50kg mocznika, to wymieszałem i wysiałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

yhym tylko jak ustawic do siania tego kosa...bo ja nie mam pojcia..

do siania niby nie duzo jakies 3 moze 4 ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli kiedyś siałeś kosem to z pewnością sobie poradzisz, ziarno gorczycy ma wielkość mocznika czy saletry i łatwo wysiać ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Wiele razy siałem gorczycę lejkiem,bez domieszywania nawozów,czy tam piachu.Mam małą nieszczelność przy ośce ,więc całkowicie zamykam zasuwy i pieknie wychodzi 20kg/ha.Próbowalem też na 750obr.wom,ale wtedy jest gorzej siać od miedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj