dapan123

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy?

Polecane posty

gregory7    1

Święte słowa nie zarobisz na paliwo do agregatu.

dapan taka brykieciarka co podałeś należny do brykieciarek ślimakowych które są ogólnie wielkim nieporozumieniem to porostu trochę mocniej zwinięta słoma i gwarantuje ze stałego odbiorcy na to nie znajdziesz

są jeszcze brykieciarki hydrauliczne dość skomplikowana hydraulika + elektronika sprawiają ze są dość awaryjne ale brykiet robią dobry

No i 3 grupa brykieciarki najbardziej uniwersalne korowodowo tłokowe.prosta budowa nie ma co się psuć ale jakość wykonania tych nowych na rynku jest słabiutka, ja mam używkę wamaga i to jest optimum na takie ilości o jakich tu mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wektor    0

Moim zdaniem

nie rzucaj się na hydrauliczną wysoka cena mała wydajność, mechaniczne przy tej samej cenie mają większą wydajność i są dużo mniej problemowe (mowa o nowej maszynce), a co do jakości brykietu to bym polemizował. Napisz na maila wektor@wektortorun.com lub podaj swojego zrobisz sobie wycieczkę obejrzysz maszyny w pracy i podejmiesz decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1

A co niby w brykieciarce hydraulicznej jest takie skomplikowane??

@wektor jaką wytrzymałość w waszych maszynach mają poszczególne, najbardziej zużywające się elementy (tuleja, tłok, ogólnie cały mechanizm korbowodowy w jaki sposób jest smarowany i co ile czasu, itp.)??

Moim zdaniem sama brykieciarka to jest pikuś w porównaniu z resztą linii... Słomę trzeba rozdrobnić i z tym jest najwięcej problemu, trzeba ją jakoś podać do dobrego zbiornika, bardzo ważne jest odseparowanie kurzu, co jest najważniejsze w produkcji. To nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Jeszcze mam pytanie o @wektora jak wasze maszyny radzą sobie z sieczką po samym Tomahawku z sitem 15mm, czy wogóle sobie poradzą i w jakim stopniu spadnie wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek2711    0

Też się zastanawiam o kupnie brykieciarki...i na Agro-Tech widziałem ślimakową brykieciarke Biomassera... moje pytanie czy te brykieciarki są mało awaryjne i czy opłaca się ją kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Koledzy ja pracuję w zakładzie energetycznym i wiem dużo na temat warunków przyłączeniowych. Kolego dawid2g powiem Ci że Tobie takie koszty wyszły postawienia własnej stacji transformatorowej ponieważ Ty we firmie masz już prąd i byś chciał zwiększyć mocy a jeżeli zwiększasz moc to praktycznie wszystkie koszty Ty Kryjesz. A kolega dapan123 jeżeli nie ma jeszcze prąd na firmę i jeżeli wystąpi do zakładu energetycznego o warunki przyłączeniowe i określi moc w granicach 200-400kW to stację transformatorową i wszystkie koszty ponosi energetyka a Kolega dapan płaci tylko za kupiona moc czyli np za 400kW. Jest jeszcze druga strona medalu prąd w taryfie przemysłowej jest max drogi ponieważ płaci się za moc. Mój znajomy ma młyn i średnio płaci 15 tyś miesięcznie za prąd. Także uważajcie i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Tomek a dlaczego takie problemy robicie tzn energetyka, jak klient chce postawić sobie trafo i płacić za większą moc co za tym idzie zaraz by wzrosło zużycie? Chyba powinno zależeć na kliencie. Jak tak pójdzie to sobie postawie własną wytwórnie prądu hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

A pod jaki zakład energetyczny należysz dawid? U mnie nie ma żadnych przeszkód na zwiększenie mocy i postawienie sobie trafa. A po drugie postawienie własnej wytwórni prądu nie jest takie proste ale o już dłuższy temat i nie na forum. Wiem coś o tym jestem inż. elektrykiem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja pod Enee Wielkopolską. U mnie też nie ma przeszkód można postawić ale mam ciągnąć 400m lini może więcej wyjdzie jak praktycznie tą linie mam na terenie firmy nawet jest w jednym miejscu łuk bo kabel omijał drzewo ale już tego drzewa nie ma bo się podczas wichury obaliło i wystarczy zrobić złącze i postawić mały słup z transformatorem albo szafke. Zresztą równolegle do tego kabla idzie kabel z wysokim napięciem (4 żyły dokładnie) a tu leci średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj