Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy?

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dapan123

dapan123

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze, hodowla bydła

Napisany 09 styczeń 2010 - 17:46

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? a co jest bardziej opłacalne brykiet czy usługi rolnicze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? Dzisiaj, 07:27
  •  

#22 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:43

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? kolego inwestując w brykiet nie patrz 1 rok do przodu tylko co najmniej 5.
wujek da ci słomę rok max 2 dopóki nie kapnie się co traci w polu a ty zostajesz z maszynami(odnośnie dofinansowania na taka inwestycje wymagane okazanie kontraktu na dostawę słomy min 3 lata a w mniejszym stopniu kontrakt z odbiorca surowca bo tych jest dość dużo)
trafo stacja?strzelam ze 100tys braknie bo ja za zwiększenie przyłącza o 15 kW miałem dać 12 tys.
jak ktoś chce to znajomy ma na sprzedaż brykieciarkę bardzo dobrą sam taką posiadam.

#23 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:54

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? Co do trafa to zależy jak daleko masz do lini średniego napięcia lub tam wyższych. Sam mam firme i planuje postawić trafo i tak nie zawesoło z Energetyką bo takie warunki stawiają że szok tzn oni chcą inaczej linie poprowadzić i ja też bo akurat u mnie przez działke na której mam firme leci średnie ziemią a oni nie chcą się w to wpiąć, tylko każą mi pare słupów na pobliskich polach postawić a potem pobliskiej firmie 2 wjazdy i parking rozkopać by kabel poprowadzić. A koszty są nie małe sam transformator troche kosztuje.

#24 Share dapan123

dapan123

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:32

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? To może agregat prądotwórczy? Mniej jaj z tym będzie i może taniej wyjdzie?
Znalazłem kilka:
http://www.allegro.p...taz_gratis.html
Mógłbym też go wykorzystać do innych sprzętów.

#25 Share dapan123

dapan123

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 21:26

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? Co powiecie o takiej brykieciarce?
http://www.allegro.p...ania_slomy.html

#26 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 22:12

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? Na agregacie to na paliwo nie zarobisz

#27 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 22:41

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? Święte słowa nie zarobisz na paliwo do agregatu.
dapan taka brykieciarka co podałeś należny do brykieciarek ślimakowych które są ogólnie wielkim nieporozumieniem to porostu trochę mocniej zwinięta słoma i gwarantuje ze stałego odbiorcy na to nie znajdziesz
są jeszcze brykieciarki hydrauliczne dość skomplikowana hydraulika + elektronika sprawiają ze są dość awaryjne ale brykiet robią dobry
No i 3 grupa brykieciarki najbardziej uniwersalne korowodowo tłokowe.prosta budowa nie ma co się psuć ale jakość wykonania tych nowych na rynku jest słabiutka, ja mam używkę wamaga i to jest optimum na takie ilości o jakich tu mowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share wektor

wektor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 14:41

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? Moim zdaniem
nie rzucaj się na hydrauliczną wysoka cena mała wydajność, mechaniczne przy tej samej cenie mają większą wydajność i są dużo mniej problemowe (mowa o nowej maszynce), a co do jakości brykietu to bym polemizował. Napisz na maila wektor@wektortorun.com lub podaj swojego zrobisz sobie wycieczkę obejrzysz maszyny w pracy i podejmiesz decyzje

#29 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 23 luty 2010 - 09:21

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? A co niby w brykieciarce hydraulicznej jest takie skomplikowane??
@wektor jaką wytrzymałość w waszych maszynach mają poszczególne, najbardziej zużywające się elementy (tuleja, tłok, ogólnie cały mechanizm korbowodowy w jaki sposób jest smarowany i co ile czasu, itp.)??
Moim zdaniem sama brykieciarka to jest pikuś w porównaniu z resztą linii... Słomę trzeba rozdrobnić i z tym jest najwięcej problemu, trzeba ją jakoś podać do dobrego zbiornika, bardzo ważne jest odseparowanie kurzu, co jest najważniejsze w produkcji. To nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać.
Jeszcze mam pytanie o @wektora jak wasze maszyny radzą sobie z sieczką po samym Tomahawku z sitem 15mm, czy wogóle sobie poradzą i w jakim stopniu spadnie wydajność?

#30 Share radek2711

radek2711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 17:27

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? Też się zastanawiam o kupnie brykieciarki...i na Agro-Tech widziałem ślimakową brykieciarke Biomassera... moje pytanie czy te brykieciarki są mało awaryjne i czy opłaca się ją kupić?

#31 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 19:33

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? Koledzy ja pracuję w zakładzie energetycznym i wiem dużo na temat warunków przyłączeniowych. Kolego dawid2g powiem Ci że Tobie takie koszty wyszły postawienia własnej stacji transformatorowej ponieważ Ty we firmie masz już prąd i byś chciał zwiększyć mocy a jeżeli zwiększasz moc to praktycznie wszystkie koszty Ty Kryjesz. A kolega dapan123 jeżeli nie ma jeszcze prąd na firmę i jeżeli wystąpi do zakładu energetycznego o warunki przyłączeniowe i określi moc w granicach 200-400kW to stację transformatorową i wszystkie koszty ponosi energetyka a Kolega dapan płaci tylko za kupiona moc czyli np za 400kW. Jest jeszcze druga strona medalu prąd w taryfie przemysłowej jest max drogi ponieważ płaci się za moc. Mój znajomy ma młyn i średnio płaci 15 tyś miesięcznie za prąd. Także uważajcie i powodzenia

#32 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 21:35

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? @Tomek a dlaczego takie problemy robicie tzn energetyka, jak klient chce postawić sobie trafo i płacić za większą moc co za tym idzie zaraz by wzrosło zużycie? Chyba powinno zależeć na kliencie. Jak tak pójdzie to sobie postawie własną wytwórnie prądu hehe.

#33 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 20:26

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? A pod jaki zakład energetyczny należysz dawid? U mnie nie ma żadnych przeszkód na zwiększenie mocy i postawienie sobie trafa. A po drugie postawienie własnej wytwórni prądu nie jest takie proste ale o już dłuższy temat i nie na forum. Wiem coś o tym jestem inż. elektrykiem. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:01

Jaka Brykieciarka na 350-450 ha słomy? Ja pod Enee Wielkopolską. U mnie też nie ma przeszkód można postawić ale mam ciągnąć 400m lini może więcej wyjdzie jak praktycznie tą linie mam na terenie firmy nawet jest w jednym miejscu łuk bo kabel omijał drzewo ale już tego drzewa nie ma bo się podczas wichury obaliło i wystarczy zrobić złącze i postawić mały słup z transformatorem albo szafke. Zresztą równolegle do tego kabla idzie kabel z wysokim napięciem (4 żyły dokładnie) a tu leci średnie.

Dodaj odpowiedź