wiesio

Tani opryskiwacz

Polecane posty

wiesio    10

Witam

Mam pytanko,poszukuje nowego opryskiwacza ,dobrze by było gdyby miał zbiornik 600l,ogólnie jak najtańszy,nie bede go używał do oprysków,może ktos mi poda namiary do jakiegoś rzemieślnika który takie robi,z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Na co drugim targu jest koleś co handluje drobnymi maszynami... Kupisz u niego taki opryskiwacz za 1000 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

może nie wyraziłem sie precyzyjnie,nie będe go używał do oprysków środkami chemicznymi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

za Tysiaka to nie wiem czy znajdziesz nowego a jak nie do oprysków to do czego do podlewania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Trudno coś nabyć za 1000zł,już myśle by samemu coś złożyć,może wyjdzie taniej,a potrzebuje taki do oprysków EM,polecam wszystkim,stosuje od 2 lat w ogrodzie,sprawdza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

nawet jak kupisz coś taniego to pompę będziesz zmieniał co 50 ha oprysków-rynkowe podrabiance mają plastikowe głowice i po prostu rozrywa je;d


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak to jest z tym atestem, kończy mi się atest, i nie wiem, czy kupić nowy atest na straganie ( bo u nas można tylko boje się co na to agencja, niby wszystko jest OK z tym atestem) czy kupić nowy opryskiwacz, ale teraz pytanko, czy z tym atestem to musi być ciągłość, czy jeśli nie wykonuje w tym czasie oprysków to mogę nie mieć atestu, jeśli opryskiwacz mam już stary i do niczego to mam go zdemontować, zutylizować, czy może sobie taki stać za stodołą? No i co ze szkoleniem bo też mi się kończy, a narazie nikt nowego nie organizuje, czy na ten czas wystarczy ściema że sąsiad mi pryska moim ciągnikiem? Bo straszycie karami za brak tych świstków, więc co tu zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zasada prosta brak atestu nie można pryskać, możesz wtedy wykorzystać opryskiwacz do bielenia. Lepiej zrobić to fachowo moim zdaniem, przynajmniej wiesz co masz z opryskiwaczem nie tak. :P Powinno przejść, jeżeli sąsiad ma opryskiwacz z atestem, może przecież Ci pryskać, a Ty mu pomagasz w polu. :) W między czasie zorientować się kiedy będzie najbliższe szkolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No dobra, to skończy mi się atest i szkolenie, to agencja nie może nałożyć za to żadnych sankcji pod warunkiem że nie będę wykonywał zabiegów tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ale i tak ktoś tam może przyjechać i kontrolować opryskiwacz? kilka lat temu była taka sytuacja że ktoś jeździł i sprawdzał czy są opryskiwacze, a miał listę wszystkich we wsi kto miał opryskiwacze nawet tych nieżyjących od kilku lat

 

a jak już w temacie to opryskiwacze jarmet i tym podobne straganowe sprzęty to dobra inwestycja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

lepszą inwestycją jest używany zachodni tylko ten PRZEGLĄD !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale i tak ktoś tam może przyjechać i kontrolować opryskiwacz? kilka lat temu była taka sytuacja że ktoś jeździł i sprawdzał czy są opryskiwacze, a miał listę wszystkich we wsi kto miał opryskiwacze nawet tych nieżyjących od kilku lat

 

a jak już w temacie to opryskiwacze jarmet i tym podobne straganowe sprzęty to dobra inwestycja?

Ferdek,kiedyś parę lat temu,doznałem "pomroczności jasnej :P " i kupiłem rozsiewacz dwu tarczowy firmy Jarmet.Jak bym pieniądze na ten rozsiewacz przepił,roztrwonił w domu publicznym lub dał inwalidzie,który inwalidę udaje,wierz mi, mniej bym żałował :) Tyle na temat firm straganowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Xemit z całym szacunkiem, ale czytałem Twoje posty w innym temacie i bardzo tam chwaliłeś ten rozsiewacz, ba postanowiłem sobie że za następne dopłaty też muszę sobie taki kupić a tu wyjeżdżasz że to gó*no no to już tracę wiarę w ludzi!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do czasu aż się rozleciał.

A gdzie napisałem że to gówno? A że kiedyś go chwaliłem.Owszem, każdy towar powinno się chwalić do śmierci, właściciela lub towaru.Ja żyję, a towar nie,więc niejako zwolniony jestem z dalszego opiewania zalet rzeczonego sprzętu.

A jeśli chcesz mieć dalej wiarę w ludzi to polecam ci rozsiewacz dwu tarczowy firmy Jarmet.Będziesz bardzo zadowolony z jego trwałości i będą to jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy w twoim gospodarstwie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

nwy opryskiwacz 600l to trzeba dac ok 4000 zl . sprawdz sobie na allegro tegojest pełno ja kupilem taki za 5000zl ale mam duza pompe stbilizacje belki 15m i obrotowe glowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Do czasu aż się rozleciał.

A gdzie napisałem że to gówno? A że kiedyś go chwaliłem.Owszem, każdy towar powinno się chwalić do śmierci, właściciela lub towaru.Ja żyję, a towar nie,więc niejako zwolniony jestem z dalszego opiewania zalet rzeczonego sprzętu.

A jeśli chcesz mieć dalej wiarę w ludzi to polecam ci rozsiewacz dwu tarczowy firmy Jarmet.Będziesz bardzo zadowolony z jego trwałości i będą to jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy w twoim gospodarstwie. ;)

A tak poważnie to co się rozleciało? To nie ma co przeinwestowywać się i kupić ocynkwany lejek i jeździć raz przy razu ładnie c 330 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Radze poszukać jakiejś firmowej używki.Za 2-3 tyś można kupić zupełnie przyzwoity sprzęt,który posłuży jeszcze ładnych parę lat.Rozleciała się przekładnia,łapki i talerze.Ale rama i skrzynia jest O.K. ;) więc chyba niepotrzebnie się czepiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My kiedys tez kupilismy "tani opryskiwacz" i juz nigdy wiecej takiego bledu nie popełnimy. Wole kupic jakis używany dobrej firmy i miec spokoj na dlugie lata. Kupilismy Hardiego i dopiero teraz poznałem co znaczy miec porządny opryskiwacz a nie "polskie nowki z allegro po 2000pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@szczewko a co dokładnie się stało bo sam się czaje na taki sprzęt z allegro. Ile nim pryskałeś w roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

wiesio

Proponuję ci kupić używany opryskiwacz, a jeśli chodzi o taką pojemność najlepiej Pilmet te starsze Pilmety były bardzo dobre). Ja do swojego nigdy nie zaglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

opryskiwacz wspołpracował z 3p na 40 ha wiec jakies 120-160ha rocznie.Opryskiwacz wytrzymal 4 lata przy czym rama pekla juz w pierwszym roku na pierwszej wiekszej dziurze na drodze.Potem zaczał rdzewec chyba we wszystkich miejscach,uchwyty trzymajace koncowki zgniły i zaczelo sie wszystko rozczepiac.Lance same zaczeły sie skladac i nie pomagała zadna regulacja sprezyny.Zbiornik sie zdeformował ale dlatego ze "rama" pekła i musiałem ja pospawac kilkoma starymi lemieszami dopiero bylo w miare sztywne.Pompa ciekla po jakis 2 latach,weze murszały i trzba bylo wymieniac bo pekały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radki1    0

ja kupiłem 800l za 3100 potrójne końcówki a RSM i paroma pierdołami. Znajomy ma podobny od 7 lat pompe robił rok temu, ramiona zardzewiały z deka ale cały czas stał na dworzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj