Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Tani opryskiwacz

26 odpowiedzi na ten temat

#1 wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 16:26

Witam
Mam pytanko,poszukuje nowego opryskiwacza ,dobrze by było gdyby miał zbiornik 600l,ogólnie jak najtańszy,nie bede go używał do oprysków,może ktos mi poda namiary do jakiegoś rzemieślnika który takie robi,z góry dzięki.
  • 0

#2 Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • 17952685
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 08 styczeń 2010 - 17:17

Na co drugim targu jest koleś co handluje drobnymi maszynami... Kupisz u niego taki opryskiwacz za 1000 zł...
  • 0

#3 Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 19:35

hmm.. to do czego będziesz go używał skoro piszesz że "nie bede go używał do oprysków" ?? ;)
  • 0

#4 wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 23:36

może nie wyraziłem sie precyzyjnie,nie będe go używał do oprysków środkami chemicznymi,
  • 0

#5 damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 09:21

za Tysiaka to nie wiem czy znajdziesz nowego a jak nie do oprysków to do czego do podlewania??
  • 0

#6 wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:02

Trudno coś nabyć za 1000zł,już myśle by samemu coś złożyć,może wyjdzie taniej,a potrzebuje taki do oprysków EM,polecam wszystkim,stosuje od 2 lat w ogrodzie,sprawdza sie.
  • 0

#7 ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • 10600603

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:08

nawet jak kupisz coś taniego to pompę będziesz zmieniał co 50 ha oprysków-rynkowe podrabiance mają plastikowe głowice i po prostu rozrywa je;d
  • 0
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#8 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 luty 2010 - 08:34

Jak to jest z tym atestem, kończy mi się atest, i nie wiem, czy kupić nowy atest na straganie ( bo u nas można tylko boje się co na to agencja, niby wszystko jest OK z tym atestem) czy kupić nowy opryskiwacz, ale teraz pytanko, czy z tym atestem to musi być ciągłość, czy jeśli nie wykonuje w tym czasie oprysków to mogę nie mieć atestu, jeśli opryskiwacz mam już stary i do niczego to mam go zdemontować, zutylizować, czy może sobie taki stać za stodołą? No i co ze szkoleniem bo też mi się kończy, a narazie nikt nowego nie organizuje, czy na ten czas wystarczy ściema że sąsiad mi pryska moim ciągnikiem? Bo straszycie karami za brak tych świstków, więc co tu zrobić?
  • 0

#9 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 25 luty 2010 - 09:24

Zasada prosta brak atestu nie można pryskać, możesz wtedy wykorzystać opryskiwacz do bielenia. Lepiej zrobić to fachowo moim zdaniem, przynajmniej wiesz co masz z opryskiwaczem nie tak. :P Powinno przejść, jeżeli sąsiad ma opryskiwacz z atestem, może przecież Ci pryskać, a Ty mu pomagasz w polu. :) W między czasie zorientować się kiedy będzie najbliższe szkolenie.
  • 0

#10 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 luty 2010 - 10:10

No dobra, to skończy mi się atest i szkolenie, to agencja nie może nałożyć za to żadnych sankcji pod warunkiem że nie będę wykonywał zabiegów tak?
  • 0

#11 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 25 luty 2010 - 11:28

Tak.
  • 0

#12 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 luty 2010 - 11:52

Ale i tak ktoś tam może przyjechać i kontrolować opryskiwacz? kilka lat temu była taka sytuacja że ktoś jeździł i sprawdzał czy są opryskiwacze, a miał listę wszystkich we wsi kto miał opryskiwacze nawet tych nieżyjących od kilku lat

a jak już w temacie to opryskiwacze jarmet i tym podobne straganowe sprzęty to dobra inwestycja?
  • 0

#13 jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 25 luty 2010 - 12:13

lepszą inwestycją jest używany zachodni tylko ten PRZEGLĄD !!!
  • 0

#14 xemit

xemit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów
  • Zainteresowania:opilstwo i obżarstwo

Napisany 25 luty 2010 - 18:34

Ale i tak ktoś tam może przyjechać i kontrolować opryskiwacz? kilka lat temu była taka sytuacja że ktoś jeździł i sprawdzał czy są opryskiwacze, a miał listę wszystkich we wsi kto miał opryskiwacze nawet tych nieżyjących od kilku lat

a jak już w temacie to opryskiwacze jarmet i tym podobne straganowe sprzęty to dobra inwestycja?

Ferdek,kiedyś parę lat temu,doznałem "pomroczności jasnej :P " i kupiłem rozsiewacz dwu tarczowy firmy Jarmet.Jak bym pieniądze na ten rozsiewacz przepił,roztrwonił w domu publicznym lub dał inwalidzie,który inwalidę udaje,wierz mi, mniej bym żałował :) Tyle na temat firm straganowych.
  • 0

#15 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:53

@Xemit z całym szacunkiem, ale czytałem Twoje posty w innym temacie i bardzo tam chwaliłeś ten rozsiewacz, ba postanowiłem sobie że za następne dopłaty też muszę sobie taki kupić a tu wyjeżdżasz że to gó*no no to już tracę wiarę w ludzi!! :P
  • 0

#16 xemit

xemit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:55

Do czasu aż się rozleciał.
A gdzie napisałem że to gówno? A że kiedyś go chwaliłem.Owszem, każdy towar powinno się chwalić do śmierci, właściciela lub towaru.Ja żyję, a towar nie,więc niejako zwolniony jestem z dalszego opiewania zalet rzeczonego sprzętu.
A jeśli chcesz mieć dalej wiarę w ludzi to polecam ci rozsiewacz dwu tarczowy firmy Jarmet.Będziesz bardzo zadowolony z jego trwałości i będą to jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy w twoim gospodarstwie. ;)
  • 0

#17 Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów

Napisany 25 luty 2010 - 21:20

nwy opryskiwacz 600l to trzeba dac ok 4000 zl . sprawdz sobie na allegro tegojest pełno ja kupilem taki za 5000zl ale mam duza pompe stbilizacje belki 15m i obrotowe glowiczki
  • 0

#18 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2010 - 08:34

Do czasu aż się rozleciał.
A gdzie napisałem że to gówno? A że kiedyś go chwaliłem.Owszem, każdy towar powinno się chwalić do śmierci, właściciela lub towaru.Ja żyję, a towar nie,więc niejako zwolniony jestem z dalszego opiewania zalet rzeczonego sprzętu.
A jeśli chcesz mieć dalej wiarę w ludzi to polecam ci rozsiewacz dwu tarczowy firmy Jarmet.Będziesz bardzo zadowolony z jego trwałości i będą to jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy w twoim gospodarstwie. ;)

A tak poważnie to co się rozleciało? To nie ma co przeinwestowywać się i kupić ocynkwany lejek i jeździć raz przy razu ładnie c 330 :P
  • 0

#19 xemit

xemit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 26 luty 2010 - 12:27

Radze poszukać jakiejś firmowej używki.Za 2-3 tyś można kupić zupełnie przyzwoity sprzęt,który posłuży jeszcze ładnych parę lat.Rozleciała się przekładnia,łapki i talerze.Ale rama i skrzynia jest O.K. ;) więc chyba niepotrzebnie się czepiam.
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 luty 2010 - 13:11

My kiedys tez kupilismy "tani opryskiwacz" i juz nigdy wiecej takiego bledu nie popełnimy. Wole kupic jakis używany dobrej firmy i miec spokoj na dlugie lata. Kupilismy Hardiego i dopiero teraz poznałem co znaczy miec porządny opryskiwacz a nie "polskie nowki z allegro po 2000pln.
  • 0

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s