Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup Gospodarstwa

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 10:22

Zakup Gospodarstwa Chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto kupował ziemie rolna jakie formalności mnie czekają przy zakupie ziemi i na co muszę uważać.

Mam szansę na zakup 17 ha, ja nie miałem wcześniej gospodarstwa ale rodzice posiadają i chce kupić to na siebie, mam wykształcenie rolnicze ale obecnie pracuję na umowę, jestem zameldowany w gminie gdzie te grunty są, chcę się ubiegać o kredyt nGR.

Głównie chodzi mi o to jakie umowy (wstępna, notarialne...) powinienem sporządzić żeby wszystko było ok, jakie instytucje powiadomić (ANR, US...), jakie są opłaty dodatkowe jaki będę musiał ponieść (podatek, opłata notarialna, w sądzie...)? Ogólnie jeśli ktoś kupował ziemię w ostatnim czasie to będzie potrafił mi odpowiedzieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup Gospodarstwa Dzisiaj, 08:14
  •  

#2 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 11:51

Zakup Gospodarstwa kolego poczekaj na nabór wniosków na młodego rolnika,złóż wniosek o premię bezzwrotną 50tyś i dopiero kup użytki rolne, bo tak przejdzie ci koło nosa premia

#3 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 08 styczeń 2010 - 12:24

Zakup Gospodarstwa po umowie wstępnej Notariusz powiadamia ARR i mają miesiąc na rozpatrzenie tego czy kupuja czy nie. od nieruchomości rolnych(które ida na powiekszenie bądź utworzenie gosp. rol.) chyba nawet nie płaci się podatku.

wszystkie formalności w sumie spadają na sprzedajacego(wypisy, wyrysy, zaświadczenia itp itd)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 14:52

Zakup Gospodarstwa Jak sprzedający się zgodzą to poczekam na nabór Młodego Rolnika, jak nie to trudno załatwiam jak najszybciej.
Wysłałem zapytanie wczoraj do agencji kiedy planują rozpocząć nabór i na razie cisza.

Nie jestem pewien czy jest konieczność zgłaszania do ANR w moim przypadku.
Wydaje mi się że to jednak na kupującego spada więcej formalności (mapki i wypisy może i owszem sprzedający ale notariusz, przepis, wpisy do ksiąg to chyba jednak kupujący załatwia)

Proszę o konkretne informacje osób które kupowały grunty (Jeśli ktoś coś wie, a nie jest pewien to niech to zaznaczy w wypowiedzi).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 09 styczeń 2010 - 00:23

Zakup Gospodarstwa kupujący musi załatwić kase a resztą zajmuje się sprzedajacy i notariusz. mówie ci

zadzwoń sobie do jakiegoś notariusza to ci wszystko powie.jakie dokumenty, kto, co...