Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka kategoria

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 17:35

jaka kategoria http://www.naukajazd....html#rozdzial1 kodeks drogowy dział IV "kierujący" rozdział pierwszy art.88 punkt 3, podpunkt 4:"kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami)." także ma nadzieje, że wszystko jest jasne:) a tak dodając to przeczytajcie z tego punkt 2 podpunkt 3: kategorii B:

1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

2. pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

3. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

ja interpretuje to że kategoria B uprawnia nas do kierowania ciągnikiem bez żadnego ograniczenia co do masy bo ciągnik rolniczy nie jest pojazdem samochodowym:) bynajmniej tak mi się wydaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka kategoria Dzisiaj, 18:38
  •  

#22 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 18:53

jaka kategoria Czemu wszyscy upierają sie żeby robić B+E??? Wystarczy zrobić kat.T i można sobie śmigać traktorkiem z przyczepami ;) Co do prędkości to przepisy wyraźnie mówią, że w Polsce ciągnikiem rolniczym można się poruszać z prędkością max.30km/h a kto się do tego nie stosuje może skończyć jak pewien traktorzysta z mojej okolicy http://panorama.medi.../view/272275/9/

#23 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 19:23

jaka kategoria Czyli trzba mieć C ?? Bo C+E to chyab już nei jesli ma się T.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 20:02

jaka kategoria Tyle ze o wiele łatwiej jest zrobić B+E niż T ;)
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#25 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 20:02

jaka kategoria

Ciągniki które jada szybciej niż nakazane 30 km/h i maja to napisane w dokumentach tak jak JCB potrzebne jest prawko kat C, a jesli chcemy z przyczepami to C+E. Tyle ze ciagnik nie podlega opłatom i podatkom jak cieżarówki

A co mamy wbite w dowodzie w takim wypadku:ciągnik rolniczy czy samochód ciężarowy? Jeżeli jest wbite że ciągnik to nie ma takiego przepisu że trzeba mieć kat.C- mogę sie mylić ale jakoś w kodeksie tego nie ma (mam go właśnie przed soba czerwiec 2009r.)

Czemu wszyscy upierają sie żeby robić B+E??? Wystarczy zrobić kat.T i można sobie śmigać traktorkiem z przyczepami :D Co do prędkości to przepisy wyraźnie mówią, że w Polsce ciągnikiem rolniczym można się poruszać z prędkością max.30km/h a kto się do tego nie stosuje może skończyć jak pewien traktorzysta z mojej okolicy http://panorama.medi.../view/272275/9/

Kolego u mnie cięzko zrobic kat.T- porostu nie ma ciągnika na szkoleniu, ale w reklamie juz ma że można u niego T zrobić :P - tylko warunek własny ciągnik, ale nie widzi mi się zdawanie egzaminu na zetorze a uczyć się na ursusie (nie mówie tu o nowszych i lepszych technologicznie markach ;))

Wpadłem na pomysł. Zwróce się do redakcji "Poradnika Rolniczego" o napisanie jakiegoś artykułu w tej sprawie. Może macie jakieś specjalne pytania związane z tym temate: czyli "Jakie prwko zezwala na jazde ciągnikiem rolniczym"- czekam na propozycje :D

#26 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 20:27

jaka kategoria Może i łatwiej zrobić B+E ale robiąc kat.T napewno opanujesz do perfekcji cofanie z przyczepą dwuosiową ;) a to się przydaje na codzień.

#27 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 08 styczeń 2010 - 21:17

jaka kategoria

pleban1330 a jaka kat masz? jesli mozna wiedziec

można można B+E mam.Wolałem zrobic na lawete i miec większą korzyść niż z samej kat. T, też nie bylem pewien czy laweta to tez na ciągnik, wiec instruktor pokazal mi kodeks i wszystko było jasne ;)

#28 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 21:21

jaka kategoria ja pede zdawal we wroclawiu chyba pbo tam jezt przyczepa an tandemie ;) a w wałbrzychu zwykla

#29 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 21:35

jaka kategoria Żeby nauczyć się cofac do perfekcji wystarczy przez wakacje pocofac np. przyczepa pod dmuchawę ;) po paru razach nie bedzie robilo to dla ciebie problemu i za pierwszym się bedzie udawało. A co do tego dowodu to nie mam pojęcia nigdy takiego nie widziałem, ale gadałem z Panem co rozwozi żwir po budowach i narzekał ze na ciężarowy przypada ok 13 podatków do opłacenia i tak kombinował jakby miec JCB i duża przyczepę hehe prędkośc ta sama co i ciężarowym a zero kosztów drogowych bo zarejestrowany jako ciagnik rolniczy. Na zachodzie aby poruszać sie takim czyms potrzeba C+E, w Polsce powinno byc tak samo ale tutaj wszystko jest mozliwe :P
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 09 styczeń 2010 - 00:34

jaka kategoria

Czemu wszyscy upierają sie żeby robić B+E??? Wystarczy zrobić kat.T i można sobie śmigać traktorkiem z przyczepami ;) Co do prędkości to przepisy wyraźnie mówią, że w Polsce ciągnikiem rolniczym można się poruszać z prędkością max.30km/h a kto się do tego nie stosuje może skończyć jak pewien traktorzysta z mojej okolicy http://panorama.medi.../view/272275/9/

ja mam zetora 12145 z szybką skrzynią.pewnie też tyle pójdzie

a na egzaminie na T, sie cofa z jedną czy z dwoma przyczepami???

#31 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 09 styczeń 2010 - 00:44

jaka kategoria z jedną

#32 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 16:40

jaka kategoria konia z rzędem temu co zrobi łuk do tyłu z dwoma przyczepami ;) jak ja robiłem to T kosztowało 600zł a B+E tyle samo więc lepiej się opłacało zrobić B+E bo możesz jeździć i ciągnikiem z przyczepami i samochodem z lawetą a wiadomo kiedyś może się przydać.

#33 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:04

jaka kategoria po co wogle jest ten temat, robi się bałagan, wszystko co jest tu napisane było juz 43 razy napisane w temacie o prawo jazdy. Mogłeś tam zadać swoje pytanie odnośnie ograniczenia prędkości.
http://www.agrofoto....y/page__st__500

Autorze tematu, trzeba patrzeć co jest na dalszych stronach forum a nie tylko tematy które są na wierzchu

#34 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 22:00

jaka kategoria

paranoja B)
jakieś 5 lat jeździłem z 2 przyczepami na karcie rowerowej

jasne, a po tych 5 latach powinni z automata Ci przyznać wszystkie kategorie
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#35 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 09:58

jaka kategoria a co ty gelo przed 18 rokiem życia miałeś zakaz wsiadania na traktor?? B)
a jak skończyłem 18 to zacząłem robić prawka...po 3 latach brakuje mi tylko na autobus...

#36 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 18:18

jaka kategoria Miałem B), unikałem jazdy szosami dopóki nie zrobiłem prawka. Moi kumple dosyć często przekonywali się o konsekwencjach jazdy bez prawka. I nie chodzi o mandaty czy kolegia dawniej
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 19:28

jaka kategoria no i tu cie rozumiem B)
do 18 jeździłem bez problemu po okolicy i zawsze mi się udawało.jak zrobiłem B+E to robiłem u gościa w transporcie słomy(ciągnik z turem + 2 przyczepy wchodziło 46 bali a długość to 21,5 metra) no i złapali do kontroli i mnie wyśmiali ze jeżdżę na B+E a ja trochę pyszczyłem wtedy do nich i pozamiatane tak się uwzięli ze plandekami musieliśmy wszystko okrywać...dlatego poszedłem na C+E bo tak doradził pewien pies