Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z krową po ciężkiej chorobie ...

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 15:56

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... Witam. Moja krowa w lecie miała bardzo ciężką biegunkę była już nawet odwodniona ale udało się i przeżyła. Podczas leczenia miała podane wiele antybiotyków i innych leków... w chwili obecnej krowa jest bardzo chuda i nie może się poprawić mimo tego że je dużo i ma apetyt. Wydaję mi się że podczas leczenia antybiotykami zniszczyliśmy jej florę w jelitach. Kupa tej krowy nadal nie jest taka jak być powinna ... I interesują mnie środki i inne lekarstwa które mogą pomóc w odbudowaniu prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Jeśli wiecie co może pomóc itp. proszę pisać .

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z krową po ciężkiej chorobie ... Dzisiaj, 19:05
  •  

#2 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 07 styczeń 2010 - 16:42

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... Jeśli jest to krowa o wysokiej wydajności to normalne że jest chuda i ma apetyt ona musi produkować mleko i dużo składników pobiera z własnej masy ... A lekarz nie doradził ci aby zwiększyć jej dawkę energii lub białka w paszy?

#3 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 16:44

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... To jest 100% limousine czyli mięsna ...

#4 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 16:47

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... Daj jej kilka razy jakiś preparat ziołowy np: Propiosan lub coś podobnego. A jeśli ma dalej biegunkę to kup STOP+ to jest kora dębu na biegunkę

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:25

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... a jak myślicie co z moją krową stara już jest i to mój błąd że jeszcze ją trzymałem poród byś rednio ciężki ale słabe parcie 6 godz po porodzie położyła się 3x kroplówka wapno itd i leży od niedzieli, próby wydźwignięcia jej na kleszczach bez powodzenia, od wczoraj ruszyło trochę ją i zaczęła jeść i wydala kał ale lekarz podejrzewa że jest lekko zalana i dostała antybiotyk jak myślcie jest jakaś szansa że wyjdzie słyszałem o przypadkach że i po 10 dniach krowa wtarła narazie jest tylko obracana żeby nie ścierpła za 100zł nie oddam jej handlarzom puki żyje to żyje jak myślicie ma jakieś szanse?

#6 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:48

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... Co do biegunki to bardzo dobre jest podać otręby lub bardzo dobrze się sprawdza u mnie sianokiszonka w większości przypadków, mam krowę która dwa lata miała lakse, weterynarz stwierdził że nic jej nie pomorze a po siano kiszonce sra jaj koza bobkami i teraz daje kiszonkę z podsuszonego żyta, przygotowana jaj siano kiszonka z trawy efekt jeszcze lepszy

#7 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:51

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... Ale ta krowa nie ma już biegunki tylko ma coś z trawieniem ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 19:39

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... Na trawienie to drożdże rozrobić i wlać butelką do pyska, soda tak samo i nawet trochę spirytusu można dać

#9 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 21:13

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... http://www.polnet-we...od/2514/veromin A co sądzicie o tym środku bo chyba go kupię...

#10 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 14:14

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... Można sprawdzić

#11 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:48

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... A jakie zborze jest najlepsze do karmienia w takiej sytuacji ??

#12 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:04

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... dawac siano trzeba, dobre siano musi miec zeby odbudowac flore bakteryjna w zwaczu i w innych czesciach zoladka. zadna pasza tresciwa nie pomoze jak nie ma flory a flora wymaga dobrych pasz objetosciowych. a co do tej krowy ktora nie wstaje po porodzie to musze Cie zmartwic kolego. marne szanse powodzenia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share NasDwoje

NasDwoje

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 18:55

Problem z krową po ciężkiej chorobie ... Może to głupie co napiszę ale można podawać krowie jogurty pitne owocowe takie jak dla człowieka.. ? Słyszeliście kiedyś o tym ? :lol:
Ursus jest bogiem, orka nałogiem,sienie zabawą,a ropa podstawą !!! ;D
Czy na górze ,czy na szczycie Bizon Super ponad życie !!! ;D
Czy świeci słońce,czy leje deszcz, Ursus moją maszyną jest !!! ;D