Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf255 malowanie

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:02

Mf255 malowanie Witam chce z tatą w ferie pomalować mojego MFa ale niewiem jaki kolor ?? pomuszcie:) I niewiem gdzie kupić naklejki szukałem na allegro i nie mogłem znaleść i jeszcze chce go uszczelnić i niewiem czym i wstawie morze radio:)

Ferdek255
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf255 malowanie Dzisiaj, 05:24
  •  

#2 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:05

Mf255 malowanie Po naklejki do agromy , co do farby to popularną i zachwalaną jest autorenolak 30-40zł za litr, chyba ,że szukasz jakiejś naprawdę porządnej . Co do kolorów to chyba tylko i wyłącznie twój wybór.
Ja na wiosnę, maskę i błotniki pomaluje na meksykańską czerwień , felgi na srebrno , kabina na czarno, a pozostałe elementy nie maluje bo nie ma potrzeby ;)
Wieczny kawaler ;)

#3 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:31

Mf255 malowanie Z renolakiem to daj sobie spokój, bo słabo kryje, cieknie i jest mało wydajna.Najlepiej kup poliuretan ,taki akryl na żywicy syntetycznej w mieszalni lakierów samochodowych koszt ok 70zł/l.Mi starcza ok 1,3l na traktor (maska +błotniki prz.i tył),ale maluję codziennie, jak kupisz 2l na pewno starczy.Przed tym podkład akrylowy biały i będzie jak nowy.Renowacją trudno malować i idzie jej drugie tyle, więc koszty są podobne, a różnicę nawet babcia zauważy.

#4 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:31

Mf255 malowanie Moj kuzyn malowal lakierem samochodwym czerwonym efekt widac na zdjeciach u mnie w glerii a co do uszczelaniania to nie mam pojecia

#5 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:32

Mf255 malowanie kolor według gustu idź do sklepu z farbami, weź RALownik i na pewno coś sobie wybierzesz tylko jakąś dwuskładnikową może być Autorenolak lub jakaś inna akrylowa lub inna. Na maskę i błotniki dużo farby nie potrzeba, więc nie warto szukać pozornych oszczędności ! Pozdrawiam

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#6 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:35

Mf255 malowanie

Z renolakiem to daj sobie spokój, bo słabo kryje, cieknie i jest mało wydajna.Najlepiej kup poliuretan ,taki akryl na żywicy syntetycznej w mieszalni lakierów samochodowych koszt ok 70zł/l.Mi starcza ok 1,3l na traktor (maska +błotniki prz.i tył),ale maluję codziennie, jak kupisz 2l na pewno starczy.Przed tym podkład akrylowy biały i będzie jak nowy.Renowacją trudno malować i idzie jej drugie tyle, więc koszty są podobne, a różnicę nawet babcia zauważy.

Jak ona się fachowo nazywa , żebym wiedział czego szukać? ;)
Poprzednio ojciec kupując farbę patrzył głównie na cenę, po 3 latach znów przydało by się malowanko :P
Wieczny kawaler ;)

#7 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:38

Mf255 malowanie Ja kupuje NOVOLa ale może kolega Darpol jeszcze jakąś inną !

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#8 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:46

Mf255 malowanie pomalować najlepiej czerwonym lakierem samochodowym blachy, czarną farbą silnik ponieważ na czarnym nie widać wycieków oleju

#9 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 22:03

Mf255 malowanie Ja kupuję lakier akrylowy na bazie żywicy syntetycznej tzw. POLIURETAN to jest lakier 4do1 czyli,1litr farby+0,25l utwardzacz kupuję w STANDOX w każdej mieszalni powinien być .Koloru nie pamiętam bo często kupuję i mówię że kolor ferguson starszy albo nowszy i już wiedzą.Najlepiej wziąć kawałek blachy z kolorem i klient dobierze.Naprawdę opłaca się bo wygląd będzie super w porównaniu do renowacji.NOVOLem nie malowałem, ale firma też nie zła.I jeszcze jedno, nie pokuście się na te farby z allegro to już zupełna hała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 13:20

Mf255 malowanie Acha dzięki z allegro napewno nie będę kupywał a podkład pod farbe to kupić??
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255

#11 Share mario666

mario666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 14:49

Mf255 malowanie jak chcesz fachowo zrobić to musisz kupić papier scierny i zmatować stary lakier albo papier na wiertarkę lub szlifierke i zedrzeć go Bo kto wie jak to wsześniej pomalowałeś Podkład kup pod lakier najlepiej tam gdzie lakier (w sklepie z lakierami samochodowymi) Lakier to od ciebie zalerzy Jak chcesz aby ci lsnił tak jak moja 330 kup nobilesu c-290 czerwień meksykańską ciemną i dodaj do niej jedną trzecią L-614 meksykańską jasną Efekt zaj.... jak dobrze pomalujesz Ale lepiej nie maluj na mrozie ;)

#12 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 15:11

Mf255 malowanie Ja będe malował w garażu:)
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255

#13 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 15:20

Mf255 malowanie Malowanie powinno wykonywać się w cieple (najlepiej latem). Najpierw malujesz w budynku a następnie jak farba wyschnie to wyprowadzasz na dwór na słońce żeby utwardzić farbę- ekpertem nie jestem ale tak słyszałem

#14 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:35

Mf255 malowanie mozezs kolego napisac czego te farby z allegro sa do du ...?? o jakich konkretnie piszesz o tych wilckensa z granitu ?? Co z nimi nie tak ??

Podpowiedzm ijedna sprawe czy bedzie problem jesli pomalowałem juz podkładem unikor a teraz chce malowac farba na bazie zywicy syntetecznej ?? wyjdzie cos z tego ??

#15 Share jamakazi

jamakazi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 20:47

Mf255 malowanie Czy wie ktoś może jak były te ciągniki seryjnie malowane jak z fabryki wychodziły?
ja np. mam jakąś srebrną farbę na silniku ale skrzynia i cała reszta już szare.
co prawda mam silnik z tarpana i pewnie były inaczej malowane

a co do wycieków oleju to najlepiej je zlikwidować a nie ukrywać

#16 Share kubaaa123

kubaaa123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:24

Mf255 malowanie a czym malować silnik? chodzi jakiej firmy farbę polecacie i jaki podkład pod to żeby zaraz po pierwszym myciu farba nie odeszła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 13 styczeń 2013 - 16:43

Mf255 malowanie 'kubaaa123'
Chlorokałczukiem najlepiej silnik malować (tylko musisz go rozcieńczyć do konsystencji oleju roślinnego) bo innaczej tzw pajęczyna będzie leciała z dyszy pistoletu :) podkład najlepiej to akrylowy...
Porządnie wyczyścić, odtłuścić...

Dodaj odpowiedź