Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prowadzenie równoległe

164 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2012 - 23:22

Prowadzenie równoległe zagadaj do użytkownika @brzozak2 on bodajże posiada Trimble z rolką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prowadzenie równoległe Dzisiaj, 01:13
  •  

#62 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 01 luty 2012 - 23:28

Prowadzenie równoległe Dzięki, napiszę do niego.

#63 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 01 luty 2012 - 23:56

Prowadzenie równoległe No teraz Cie po części rozumiem, bo napisałeś, że w przyszłości chcesz zastosować w opryskiwaczu, co mnie zdziwiło. Choć ja bym Ci radził wżiąć od razu zamykanie sekcji - ten zakup zwróci się najszybciej.
Ze swojej strony powiem tylko tyle, że też ,po przestudiowaniu rożnych opcji, wybrałem Trimble (już wpłaciłem zaliczkę), ale jak to w praniu bedzie wyglądać.....pewnie inaczej jak u @brzozak2, nie wiem czy już ma tego GPSa, ale na pewno ma opryskiwacz Hardi, a je fabrycznie obsługuje sprzęt Trimble, więc domniemam, że podpięcie odbywa się bez przekażników.

#64 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2012 - 00:14

Prowadzenie równoległe trimble jest ok tylko moj fmx jest cholernie skomplikowany. nie dostalem instrukcji po polsku. niby menu jest polskie, ale jest tak kulawo przetlumaczone,ze ciezko sie polapac o co chodzi.
mysle, ze soft powinien to naprawic, juz dawno nie wgrywalem zadnego nowego.

podstawowa korekcja to przede wszystkim zastosowanie dla wspomnianego opryskiwacza, rozsiewacza nawozow, wapna czy zmienne dawkowanie nawozu.
hardi hc 5500 gada z trimblem,

ja mam zamiar juz w ta wiosne z korekcja robic redliny i sadzenie selera.

sam sprzet trimbla jest bardzo wysokiej jakosci, rolka spisuje sie dobrze, a kompensacja przechylow dziala wysmienicie (po orany polu wysiewalem nawoz z predkoscia 10 km/h i linia idealnie prosta caly czas byla, a z siodla malo nie wypadlem tak rzucalo).

chetnie podziele sie dalszymi informacjami.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 02 luty 2012 - 00:24

Prowadzenie równoległe Dzięki za szybką odpowiedź :)
Też mam opryskiwacz Hardiego, co nim steruje u Ciebie - EZ Boom czy jakoś inaczej ?

#66 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 luty 2012 - 00:26

Prowadzenie równoległe wow Fmx wząłeś nieżle, bo coś tam kiedyś pisałeś o 500, a powiedz jak pod opryskiwacz masz połączone? Na przekażnikach? Bezpośrednio po kablu? Bo z tego co tam słyszałem, to hardi ma komp robiony przez Trimble, choć nie jestem pewien.
Z drugiej strony też lipa, że wywalasz kupę siana a instrukcji po polsku nie ma!

#67 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 04 luty 2012 - 19:35

Prowadzenie równoległe Mógłby ktoś mi opisać jak programujecie gps? Mapy jakoś wgrywacie czy objeżdżacie ciągnikiem czy kombajnem dookoła pola?

#68 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 luty 2012 - 22:45

Prowadzenie równoległe hardi po kablu gada z trimblem, nic wiecej nie potrzeba. EZ booma nie mam, bo wlasnie dla hardiego i amazone nie jest potrzebny.

gps to zalezy co chcesz robic. map jeszcze nie wgrywalem to nie wiem.

pola najlepiej zapamietac po sciezkach technologicznych. mozna sobie zapisac kazde pole do kazdej operacji osobno tylko to sensownie pogrupowac, bo miejsca na dysku jest sporo :) .

@darolee wzialem fmx, tak wybiegajac w przyszlosc troche. ma wszystkie funkcje jakie mozna sobie tylko wymyslec. w przyszlosci chcialbym go wykorzystywac do niwelacji terenu, ma od razu VRA i wiele innych, czego 500 nie oferuje, badz trzeba ja rozbudowywac.

jesli chodzi o wykorzystanie w uprawie, to tak srednio sie u mnie sprawdza, kawalki male i wiecej klikania niz roboty :P

duzo bede go wykorzystywal w produkcji warzyw, w normalnym gospodarstwie to raczej sie nigdy nie zwroci, chyba ze hektarow jest 500+.

VRA fajne w teorii i jak ktos sypie nawoz zgodnie z wymaganiami roslin, a nie zgodnie z wymaganiami portfela.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#69 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 luty 2012 - 22:18

Prowadzenie równoległe Hej a co tam teraz polecacie do prowadzenia równoległego bo już od kilku lat się przymierzałem ale trochę budżet mnie trzymał. Teraz już chyba coś potaniało?? czy nie ?? Chodzi mi o coś najprostszego samo prowadzenie,bo maszyny stare to i tak się do niczego nie podłączy.

#70 Share rolmik

rolmik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 18:57

Prowadzenie równoległe

Jproponuje teejet'a centerline 220 bardzo dokładne urządzenie. , dokładność 30 cm. Mają to w promocji w granicie coś około 3800 brutto(tyle płaciłem we wrześniu 2009)

też polecam tylko że dokładność ok 10cm (30cm są diody a jak masz pokazany licznik to do 0,1m pokazuje) koszty ok 1000 euro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 07 marzec 2012 - 18:59

Prowadzenie równoległe Chodzi ci o wykup abonamentu czy co?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#72 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 12:08

Prowadzenie równoległe e tam kolega nie mial jeszcze widac przyjemnosci z zadnym prowadzeniem pracowac i mysli, ze jak mu komputerek linie narysuje to poprowadzi reka z dokladnoscia do 10 cm :D .

#73 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 12:08

Prowadzenie równoległe No ręką to właśnie będzie ciężko :D
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#74 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:18

Prowadzenie równoległe A wjeżdżam pierwszy raz na pole z gps i nie będę pracował po ścieżkach tylko np. kombajnem lub jakimś agregatem to jak mam wprowadzić mapę pola do kompa? Objeżdżam je do okoła by zaznaczyć kontury czy jak?

#75 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 22:10

Prowadzenie równoległe jak agregatem czy kombajnem to normalnie zaznaczasz linię a-b zapisujesz ją a komputer tworzy do tej pierwszej linii linie równoległe i po nich sobie jeździsz.
Możesz sobie w komputerze zapisać to co zrobiłes i potem wrócić ale nie w każdym poziomie dokładności można wrócić dokładnie w to samo miejsce po jakimś czasie

#76 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:08

Prowadzenie równoległe To np. kombajnem zaczynając dane pole objeżdżam sam kilka razy pole do okoła, a następnie robię przejazd ab i dopiero lecę na gps? Tak to mniej więcej wygląda? Da radę programować gps traktora/kombajnu poprzez mapy sporządzone prze przenośny gps- taki mały? Kiedyś coś takiego widziałem tylko nie wiem jak to dokładnie wyglądało.

#77 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 22:21

Prowadzenie równoległe da rady, ale rownie dobrze mozna to zrobic po sciezkach.

#78 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:59

Prowadzenie równoległe @brzozak a liczyłeś może opłacalność takiej nawigacji przed bądź chociaż po kupnie?

#79 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 08:28

Prowadzenie równoległe Ja jeszcze ze swoim GPS nie jeździłem, ale ralf powiem Ci tak, że jak przesiadłem się z opryskiwacza 15 na 27 m, to w najbardziej nieproporcjonalnym polu o powierzchni 5ha wyszło mi 1,5ha nadoprysku, dlatego szybko zacząłem się rozglądać za gps. mam nadzieję (bo nie może być innej opcji), że wszystko wróci do realiów. Przy takiej szerokości nie masz szans dobrze wyczuć start bez wysiadania, a po drugie na tym polu co pisałem startuję z ukosa, to weź włączaj ręcznie sekwencyjnie sekcje :) Na tym kawałku mam rzepak i strata około 1060 PLN za wszystkie zabiegi na uprawie.
A gdzie reszta areału? ;)

Edytowany przez darolee, 03 kwiecień 2012 - 08:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 15:16

Prowadzenie równoległe Pamiętaj że nawet jak będziesz miał belkę na GPS to i tak będa nakładki - sekcja ma swoją szerokość - oczywiście nakładki będą mniejsze. Gdyby każdy rozpylacz był oddzielną sekscją to byłoby optymalnie.

Dodaj odpowiedź