deer

Prowadzenie równoległe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DURAS    0

ale zes powiedzial, wszystkie zalety maja tez inne zestawy, a cene @deer napisal w pierwszym poscie ;)

tak to wlasnie wyglada poki co rozmowa o gps u nas ;):(

 

Zasadnicza różnica polega na tym,że deer w pierwszym poście pisał o teejet 230 za 7000 zł, a ja mówie o teejet 220 za 3800 zł (różnica 3200 zł). Poza tym opisuje własne doświadczenia z użytkowania. Wszystko zależy do czego potrzebujesz takiego urządzenia. Z własnego doświadczenia wiem, że do rozsiewu nawozu, oprysku czy też podorywki nie jest potrzebne dokładniejsze urządzenie ani kupowanie anten za tysiące bo to tak ci nic nie pomoże chyba, że na polu masz tak idealne warunki jak na autostradzie. Czyli idealnie prosto w każdym miejścu tą samą twardośc podłoża :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

W Top Agrar Polska 3/2010 na stronie 156 jest test 7 zestawów do prowadzenia równoległego.

 

O dziwo w samej dokładności nawigacji tani centerline 220 (ok 4tys) wypadł lepiej niż Ez 250 (ok 8 tys.).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kurcze mi gazete dopiero w polowie miesiaca przynosza :)

 

@deer wybrales juz cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Wysłałem dziś maile do dealerów: trimbla, topcona, mullera, farmnavigatora i outbacka. Czekam na oferty cenowe. Wtedy zobaczymy :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

radze popatrzec na ebayu zestawow, naprawde sa zdecydowanie tansze:) taki trimble 250 kosztuje 1300$


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

radze popatrzec na ebayu zestawow, naprawde sa zdecydowanie tansze:) taki trimble 250 kosztuje 1300$

 

 

Tylko musisz wiedzieć, że wersje najnowsze mają zabezpieczenie w postaci stref. Na rynek amerykański idą urządzenia z innymi parametrami współrzędnych, a w EU też są inne. I może się przytrafić, że kupisz za 1300 $ i nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Witam, koledzy - właśnie kończę tłumaczenie menu dla angielskiego systemu do jazdy równoległej - w sumie ciekawe urządzenie - ceny podobno konkurencyjne. Zobaczymy jak wyjdzie w testach dostanę w przyszłym tygodniu . W sumie ma bardzo dużo funkcji - wszelkie typy prowadzenia i pomiary pól. Dodatkowo wyjście na sterowanie sekcjami opryskiwacza i dawka nawozu. Co ciekawe udostępniają dwie wersje - jedna to typowy zestaw z anteną i żyroskopem cena coś koło 1350 funtów - a drugi jako oprogramowanie pod winde - można zainstalować na wszystkim co ma Xp. Z anteną/odbiornikiem 5hz ma kosztować coś ponad 600 plus vat funtów więc dość tanio. Biorąc pod uwagę jakie ceny mają netbooki - to chyba ciekawe rozwiązanie. Jak sądzicie ?? Aha i

angielskie ulotki w linku: http://rapidshare.com/files/363159829/acclaimd.rar.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Deer zdecydowałeś się już na coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALberto13    0

Jak się zastanawiałeś nad późniejszą rozbudowa to spójrz też na AgLeader EDGE http://kamrol.pl/edge-p-62.html

Po wiosennych pracach z tym panelem jestem wciąż nim zachwycony. Cena ok 16tys, ale posiada możliwości o wiele większe niż te nawigacje, które wymieniałeś na początku postu. Sam na wiosnę rozważałem zakup Trimble lub Topcon ale na szczęście przed zakupem znalazłem też rozwiązanie AgLeader i powiem Ci, że nie żałuje ani grosza, który wydałem tym bardziej, że gościu przed zakupem dokładnie wyjaśnił mi wszystkie zagubostki i dobrał najlepszy zestaw na moje gospodarstwo. W rozmowie z nim natychmiast da się wyczuć, że gościu zna temat, a nie jak większość próbował zamydlać oczy jakimiś zbędnymi bajerami i marketingowa gatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Hmm przyszlo mi do głowy cos takiego czy dało by zrobić z zwyklego GPS cos w w/w stylu GPS musi miec jaką tam pamiec wiec chyba da sie cos zrobic na podstawach GPS ;) jak sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

janczar810 masz na myśli żeby z GPS zrobić prowadzenie równoległe? więc musi pewnie być to pocket pc u siebie instalowałem program ze stronki którą ma w swoim profilu jaro w komentarzach ale zawiesza mi się w czasie łączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Potrzebuję coś koniecznie do prowdzenia równoległego do siewu kukurydzy. Zestaw zapewne z rolką. Co byście zaproponowali? Jakie pieniądze trzeba zapłacić za taki zestaw? Jakie rzeczywiste dokładności można osiągnąć i przy jakim sygnale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Proponuję Ci CFX-750, ma bardzo duże możliwości rozbudowy pod względem dokładności i funkcjonalności.

 

Albo mogę Ci sprzedać swoją EZG-500 OmniStar + VRA (opcja zmiennego wysiewu nawozów)+ EZ-Steer ( z roczną gwarancją).

Pozdrawiam,

Przepiórek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jmyung    0

Witam,

chciałbym podłączyć się pod temat. Znajomy prosił mnie abym dowiedział się na temat urządzeń do prowadzenia równoległego.

Obecnie posada urządzenie Garmin GPSMAP 76, którego używa głównie do mierzenia pola. Interesował się czy można dokupić do Garmina coś co pozwali na nawigację równoległa. Wiem, że Garmin jest już starym urządzeniem, znajomy używa go już dobre kilka lat ale moze uda się coś jeszcze z niego wycisnąć.

Innym rozwiązaniem jest zakup GPS do wyżej wspomnianej nawigacji. Podane wyżej systemy są dość zaawansowane. Potrzebowałbym coś prostszego. GPS który będzie automatycznie wyznaczał "prowadzenie równoległe", a kierowca na podstawie trasy będzie mógł kierować pojazdem. Prosiłbym o wszelką pomoc i sugestie.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bertold13    1

wczoraj byl test 3 urzadzen naprowadzajacych w programie agromachina w tvn turbo o 19.15. Na chwile obecna nie ma jeszcze na yt ale daje sobie reke uciac ze ktos dzis wrzuci :D


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Panowie jaki jest najtańszy zestaw do prowadzenia równoległego wraz z automatycznym kierowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Zależy jaką masz maszynę.

Chodzi o producenta, model, rok?

Jak masz nowego JD z "ATR" to można kupić bardzo tanio antenę i komputer tyle, że w USA <_<

Ale bez problemu przyślą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale GPS amerykański różni się od europejskiego.

Chodzi tutaj o system który wspomaga GPS - WAAS w USA a EGNOS w Europie. Bez tych wspomagaczy dokładność GPS bardzo maleje, tzn GPS jest nie dokładny.

 

Juz kiedyś miałem kupować system do jazdy równoległej - wersja amerykańska na ebayu była duuuzo tańsza od europejskiej ale jak się okazało byłbym u nas kompletnie bezużyteczny


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

No właśnie, bo ponoć to są dwa systemy ale działające w identyczny sposób i przez to kompatybilne.

W końcu to amerykańce sobie stworzyli GPS, dorzucili do niego korektę coby można było tym fajnie handlować.

 

I chwała im za to :lol:

 

 

W europie cena zestawu (antena + komputer) to teraz jakieś 2,5 + 4,5= 7tyś. ojro.

Nowe od dilera oczywiście, antena SF3000 i komp. GS2630.

U amerykańców zestaw używany ale nie zmaltretowany to ok 1000 $ za antenę iTC SF + komp. GS2600 za 3500$, daje nam 4,5 tyś. dolarów.

Niech to będzie nawet 5000$ to i tak się opłaca jak ktoś ma trochę odwagi ;)

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

teoretycznie - powtarzam teoretycznie

Waas i egnos to dodatkowy sygnał który jest rozprowadzany odpowiednio nad US i nad europa.

 

to ze one beda działać to ok, pytanie jest tylko takie - jaka dokładność osiagamy używając Waasa w Polsce a jaka egnosa w us?

 

brzozak jak to jest u ciebie skoro masz jakies doswiadczenia praktyczne?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

System jest jeden tylko ma dwie różne nazwy.

Nie może być to diametralnie inny sygnał korekcyjny bo baza jest jedna.

 

Amerykańce mają dwa satelity podobnie jak my i jedne i drugie robią dokładnie to samo. Jeszcze jest jeden system takiej korekcji dedykowany australii.

 

Kwestia może być tego typu, że urządzenia dedykowane na rynek amerykański będą miały opcję korekcji WAAS ( bo innego nie ma w ameryce) a europejska wersja będzie maiła EGNOS (co go sobie sami wystrzeliliśmy).

 

Jeszcze jedna sprawa przemawia za tym, ze jest to jeden system, mianowicie płatny system JD SF2.

Wtedy maszyna ciągnie sygnał GPS + EGNOS (WAAS) + SF2.

A na koniec to jeszcze można RTK można dokoptować i mamy "czad komando" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czyli w jednym zdaniu bamse - wg ciebie waas=egnos i urządzenia z us działają w europie z taką samą dokładnościa?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Nie dam sobie nic za to obciąć ale wydaje mi się, że TAK.

Wypadało by zapytać się eksperta, ale nie handlarza, co on na to bo różnice między rynkiem amerykańskim a europejskim to są na pewno.

W niemczech chociażby można stosować taki substytut RTK w postaci nadajników telefonii komórkowej ale szczegółów nie znam.JD Polska nie ma takiej oferty jak na razie ale chyba coś kombinują w tym temacie.

W polsce z kolei RTK będzie miało mniejszy zasięg niż w stanach z powodu rezerwacji pewnych częstotliwości na potrzeby wojska (zasłyszane, nie bić jak nieprawda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

brzozak jak to jest u ciebie skoro masz jakies doswiadczenia praktyczne?

jak nie ma chmur to nawet w 30 cm sie miescil, jak jezdze z agregatami to od razu pol metra ustawiam i z bani, czasem jest tak, ze cos sciagnie i w tej polmetrowej zakladce sie nie zmiesci.

 

natomiast generalnie mozna przyjac ta polmetrowa dokladnosc z korekcja WAAS.

z platna korekcja w 15 cm sie miesci, a wiekszosc pracy z dokladnoscia 10 cm wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj