Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prowadzenie równoległe

164 odpowiedzi na ten temat

#1 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:14

Prowadzenie równoległe Zastanawiam się nad kupnem zestawu do prowadzenia równoległego ręcznego.

Wybieram pomiedzy tymi zestawami:
-TRIMBLE EZ guide 500 http://www.precyzyjn....php?section=18 około 11000zł
-TEEJET CL 230 http://home.agrojet..../centerline-230 z lepszą anteną ok 7000zł
-MULLER Track guide http://www.ekotronic...Track Guide.pdf około 8000zł
-TOPCON system 110 http://agrogps.webd....?article_id=102 z jakąs porządniejszą anteną ok 11000zł

Wszystkie ceny netto.
Może ktoś zna ceny innych zestawów ? Mile widziane jakieś przemyslenia spotrzeżenia, a najbardziej doświadczenia ;).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prowadzenie równoległe Dzisiaj, 03:24
  •  

#2 Share Karols21

Karols21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, nowoczesny chów zwierząt

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:04

Prowadzenie równoległe Kolega mojego ojca ma w JD orginalną z JD za 40tys i sobie to bardzo chwali ma gospodarstwo o powierzchni 1200h i wogóle nie robi ścieżek technologicznych.

#3 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:57

Prowadzenie równoległe nie wniose nic do tego tematu bo jeszcze nie mialem czasu zglebic sie w sprawie prowadzenia ;)
mam za to pytanie: do czego chcesz to wykorzystac? bierzesz za gotowke czy moze w ramach prow? posiadasz rozsiewacz ktory w przyszlosci moglby wspolpracowac z tym systemem? masz dokladne mapki zasobnosci gleby?
bo myslalem aby na nowy nabor zlozyc wnisek na jedno z ww urzadzen (zawsze po glowie chodzilo mi TRIMBLE EZ guide 500) oraz nowy rozsiewacz aby moc precyzyjniej dawkowac nawozy. tylko jeszcze nie wiem jak na taka nawigacje patrzy agencja... :P

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 22:35

Prowadzenie równoległe ja ojcu wrzucilem trimble ez guide 500 do prowu, niedlugo chyba bedzie decyzja to bedziemy wiedziec co agencja na to ;)
poczatkowo zlozylem na trimble bo do tej pory widzialem, ze ludzie tylko ten system ogarniaja.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share Janosik

Janosik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 22:44

Prowadzenie równoległe Stosuję najprostszego Outback S Lite Agrocomu. Do nawożenia mineralnego, oprysków ścierniskowych, przedwschodowych oraz gruberowania. Cena netto z jesieni 2009 była poniżej 5000 zł. Tymczasem dla mnie wystarczy. Może kiedyś szarpnę się na automat np. z Outback S2 lub S3. Zobaczymy co przyniesie 2010 rok.

#6 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 22:47

Prowadzenie równoległe u mnie w okolicy raczej nie ma nikt takich rzeczy wiec nie mam z kim sie skonslutowac ;)
mi zalezy glownie na sianiu nawozu pod korzen bez zadnych omijakow ani nakladek, a w przyszlosci moglibysmy wprowadzic zmienne dawkowanie...

#7 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 09:19

Prowadzenie równoległe nie mam doświadczenia w tym temacie, z prowadzeniem równoległym spotkałem sie tylko w akademi JD w zdunach. testowaliśmy różne podstawowe i mocno rozbudowane i powiem że mnie to nie powaliło na kolana ponieważ sami kolesie z JD mowili że zbyt duży jest błąd na każdym przejeździe, fakt fajnie było jak się słup omikało i ciągnik automatycznie wracał do obranego kierunku, natomiast mój kolego co był ze mną był wniebowzięty i stwierdził że to najlepsza rzecz z tej akademi
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#8 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 10:22

Prowadzenie równoległe @Janosik
w jaki sposob uzywaz prowadzenia przy gruberowaniu? jezdzisz co drugi przejazd czy obok siebie, tak zeby nie robic zakladek badz omijakow?

#9 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 13:33

Prowadzenie równoległe A jakie bedzie przeznaczenie zestawu? Tylko prowadzenie, czy może w przyszłości także mapy zasobności,do nawożenia, elektroniczne karty pol?
DEZERTER

#10 Share Janosik

Janosik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 22:50

Prowadzenie równoległe

@Janosik
w jaki sposob uzywaz prowadzenia przy gruberowaniu? jezdzisz co drugi przejazd czy obok siebie, tak zeby nie robic zakladek badz omijakow?

Po pewnym czasie nabralem wprawy z gruberem 4m, ze juz nie jezdze slad przy sladzie (za duzo krecenia), tylko bzycze sobie na luzie co 3 przejazd. Szerokosc zadalem 3,86m z Egnos - spoko, ew. jest na zapasie modul Edif - jakas taka samodzielna poprawka (ale ok. 9 min 59 sek trzeba czekac), gdyby ten Egnos uciekal. Gdybym przypadkiem wjechal juz w uprawione, to zapala mi sie dioda, ze tu juz niby bylem. Sprytne. Aha, przejazdy sa ponumerowane na wyswietlaczu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 151e

151e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 00:41

Prowadzenie równoległe Witam

Jest jeszcze jedno urządzenie na rynku które ma o woele więcej możliwości niż jazda równoległa.

Pozdrawiam

bisti

farmnavigator flyer_pl_Page_1.jpg
farmnavigator flyer_pl_Page_2.jpg

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 09:38

Prowadzenie równoległe Na początek chcę to wykorzystać do prowadzenia równoległego ręcznego (jazda agregatem uprawowym, talerzówką np: co 3 przejazd). W dalszej przyszłości mysle o stacji RTK no i automatycznym sterowaniu ciągnikiem.
Na razie za gotówkę.
Mam rozsiewacz, opryskiwacz, siewnik (nasiona i nawóz), które teoretycznie powinny współpracować z GPS :P, no ale tu się pojawiają schody ;) .
Mapki to jest najmniejszy problem jak się wykonuje badania gleb.
Jeśli nawigacja jest ujęta jako część składowa jakiejś maszyny, to na PROW nie ma problemu.
Outback dla mnie odpada bo nie ma ekranu tylko dwu wierszowy wyświetlacz i diody, z monitorkiem są dodatkowe możliwości jak np: wirtualne wyłanczanie sekcji opryskiwacza, czy podłączenie kamerki. No i dużo za niego chcą :D.
Ten farmnavigator to ciekawa propozycja 1200 euro + 245 euro kamerka z anteną 4hz także jako początkowy zestaw za te pieniądze trzeba rozważyć. Ma możliwość wirtualnego wyłączania sekcji opryskiwacza, obmiaru pola, przenoszenia pomiarów do google map, standardowo ma nawigację samochodową :D. Przy dopłacie 200 euro można zamontować kartę sim i korzystać z tego jako telefonu i funkcji z tym związanych.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#13 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 10:34

Prowadzenie równoległe patrzac na zdjecia ten farmnavigator wyglada jak marnej jakosci nawigacja do auta w ktorej ktos zainstalowal oprogramowanie do jazdy rownoleglej...
poza tym cena wydaja sie zaskakujaco niska jak za takie multifunkcyjne urzadzenie ;)
przyznam ze zasmuciles mnie piszac, ze nie mozna zlozyc na prow oddzielnego systemu do prowadzenia rownoleglego :P w takim razie pozostaje kupno odpowiedniego rozsiewacza i dogadania sie ze sprzedajacym ze nawigacje doklada mi gratis tworzac caly zestaw :D

#14 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 21:31

Prowadzenie równoległe Podpisuje się pod tym urządzeniem niemiecka firma, to chyba nie jest to jakiś szajs.
Co do ceny, to właśnie cena tego urządzenia zbliża się do normalności, przecież większość z tych terminali mam moce obliczeniowe i wyposażenie jak przestarzałe kompy, tylko obudowa trochę lepsza i specjalna ;). Przecież za 3 tys to kupujesz wypasionego laptopa do tego antena i oprogramowanie :P.

#15 Share DURAS

DURAS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 00:20

Prowadzenie równoległe Jak potrzebujesz tylko do prostych zadan typu wysiew nawozów, opryski itp proponuje teejet'a centerline 220 bardzo dokładne urządzenie. Pokazuje ilość przejazdów, prędkość, można ustawić jazdę po prostej lub zygzakiem, zapamiętuje gdzie skończyłeś pracę, dokładność 30 cm. Mają to w promocji w granicie coś około 3800 brutto(tyle płaciłem we wrześniu 2009)

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 00:28

Prowadzenie równoległe ale zes powiedzial, wszystkie zalety maja tez inne zestawy, a cene @deer napisal w pierwszym poscie ;)
tak to wlasnie wyglada poki co rozmowa o gps u nas :P :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 00:42

Prowadzenie równoległe @brzozak2 tak ogólnie wyglądają rozmowy w Polsce Ty o chlebie a gościu o niebie ;). Zero stres :P .
A w pierwszym poście zaszła pomyłka bo EZ guide 500 kosztuje ok 11tys netto.

@DURAS za te cenę masz z anteną typu patch, a takie na allegro są po 20 zł http://www.allegro.p...uide_ak153.html czyli niezbyt dokładne, za dobrą antenę trzeba dopłacić ok 1500zł netto.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2010 - 09:51

Prowadzenie równoległe Przeglądałem wytyczne IBMiER dla programu Modernizacja Gospodarstw Rolnych i systemy GPS były tam uwzględnione. Generalnie to próg dla systemu nawożenia precyzyjnego wynosi 90ha, jednak samo prowadzenie równoległe przejdzie już od 70ha. Jak widać ARiMR uwzględnia te urządzenia jako oddzielną grupę, czyli teoretycznie można ubiegać się o dofinansowanie GPS jako oddzielnej inwestycji ujętej w zestawieniu RF.

#19 Share Przepiorek

Przepiorek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:37

Prowadzenie równoległe Z Trimble masz kolego jeszcze EZG 250 Mój odnośnik troche mniejszy wyswietlacz dwie dokładności 40-90 cm i 15-20 cm z lepszą anteną. Może być doposażony w EZ Steer do jazdy bez trzymanki.
I jest najnowszy kombajn FMx Mój odnośnik, który potrafi naprawdę bardzo dużo. Wszystkie te modele mają możliwość upgrade oprogramowania i przy korekcji bezpłatnej bardzo ważne: możliwość przesunięcia lini nawigacyjnych do miejsca w którym stoimy.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share 151e

151e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 21:58

Prowadzenie równoległe Co do Farmnavigatora to okaże się jakie to urządzenie i co potrafi na Polagrze Premiery, bo się tam wystawiają.

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź