Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prowadzenie równoległe

176 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 14:01

Prowadzenie równoległe

Dla korzystających z poprawek korekcyjnych generowanych przez ASG-EUPOS dobra wiadomość:

http://www.asgeupos....ow&news_id=214

Dostęp do poprawki RTN na tydzień to 54 zł i można go rzekomo uaktywnić w ciągu kilku minut /wcześniej to była katorga z wysyłaniem wniosku pocztą itd./.

Dzięki modernizacji stacji referencyjnych do odbioru sygnału z Glonassa może to całkiem fajnie działać.

Ktoś testuje?

Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prowadzenie równoległe Dzisiaj, 00:54
  •  

#162 Share JaKub2090

JaKub2090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 09:34

Prowadzenie równoległe

jeśli chodzi o   prowadzenie równoległe  i GPS to  spory wybór tego rodzaju sprzętu ma  firma Polski Farmer. Mają tez profesjonalne oprogramowanie, niekoniecznie tylko dla dużych gospodarstw. 

#163 Share Przepiorek

Przepiorek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 20:54

Prowadzenie równoległe

Jeden z tańszych zestawów nawigacji może być RAVEN Cruizer II z systemem SmarTrax MD za około 8000 $ netto plus montaż, albo Trimble CFX-750 z EZ-Pilot za około 7600 Euro netto.

#164 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 12:01

Prowadzenie równoległe Witam, mam pytanie do osób które mają doczynienia z prowadzeniem równoległym, chodzi i o nawigacje track guide 2 i track guide 3 od muller elektronik gdzie w polsce to dostanę. Prosił bym o namiar na firmy handlujące takimi zestawami.

#165 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3633 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 12:37

Prowadzenie równoległe

http://ekotronic.pl/

https://www.granit-p...LLER-Elektronik

Wiem, że Bury(ten od opryskiwaczy) też handluje Mullerem.

#166 Share szy1993

szy1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 luty 2017 - 11:26

Prowadzenie równoległe

Witam, 

Czy ktoś testował, użytkował, wie coś o nawigacji AGROPILOT ? http://agropilot.pl/

nie kosztuje to majątku, ma zewnętrzną antenę, myślicie że uda się z tym utrzymać dokładność do 30-50cm ? 

Edytowany przez szy1993, 06 luty 2017 - 11:26.

#167 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 luty 2017 - 12:48

Prowadzenie równoległe

Nie kosztuje majątku ale też za bardzo niema możliwości rozbudowy i pytanie jaka do tego jest antena. Ja na dniach bede kupował na modernizacje GPSa Track Guide III + antena Smart 6L. Wybór padł na to urządzenie ze względu właśnie na możliwości. Jest to urządzenie modułowe i można z niego zrobić w pełni funkcjonalny ISBUS. Można również dokupić moduł GSM i po wykupieniu abonamentu dokładność wzrasta do 3-4 cm. W dodatku w większości maszyn jest stosowana elektronika Mullera. Ja np kupuje również na modernizacje opryskiwacz i rozsiewacz które mają komputery sterowania dawką tej samej firmy i bez problemu można to spiąć żeby automatycznie od sygnału GPS zamykały się sekcje. A jak już pisałem jak w przyszłości pojawił by się siewnik z ISOBUSem to też można to podłączyć i z modułem GSM uzyskać odpowiednią dokładność do siewu. A jak tego jest mało to można jeszcze podłączyć automatyczne kierowanie. Więc myślę że jest to urządzenie przyszłościowe. Fakt że moduły nie są tanie ale stopniowo można sobie doinwestowywać. Fajna strona z elektroniką MULLERA: http://ekotronic.pl, Koszt Track Guide III z anteną Smart 6L około 2750euro netto

TRACK – Guide III TRACK – Guide III TRACK – Guide III

#168 Share szy1993

szy1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 luty 2017 - 10:28

Prowadzenie równoległe niestety cena robi swoje. zestaw o którym pisałem kosztuje ok 5 razy taniej a ma to dla mnie ogromne znaczenie. A może ktoś polecilby jakaś lepsza (nie wiem jaka tam jest) antenę do takiego zestawu ?

#169 Share Kustosz

Kustosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 luty 2017 - 20:26

Prowadzenie równoległe

Nie kosztuje majątku ale też za bardzo niema możliwości rozbudowy i pytanie jaka do tego jest antena. Ja na dniach bede kupował na modernizacje GPSa Track Guide III + antena Smart 6L. Wybór padł na to urządzenie ze względu właśnie na możliwości. Jest to urządzenie modułowe i można z niego zrobić w pełni funkcjonalny ISBUS. Można również dokupić moduł GSM i po wykupieniu abonamentu dokładność wzrasta do 3-4 cm. W dodatku w większości maszyn jest stosowana elektronika Mullera. Ja np kupuje również na modernizacje opryskiwacz i rozsiewacz które mają komputery sterowania dawką tej samej firmy i bez problemu można to spiąć żeby automatycznie od sygnału GPS zamykały się sekcje. A jak już pisałem jak w przyszłości pojawił by się siewnik z ISOBUSem to też można to podłączyć i z modułem GSM uzyskać odpowiednią dokładność do siewu. A jak tego jest mało to można jeszcze podłączyć automatyczne kierowanie. Więc myślę że jest to urządzenie przyszłościowe. Fakt że moduły nie są tanie ale stopniowo można sobie doinwestowywać. Fajna strona z elektroniką MULLERA: http://ekotronic.pl, Koszt Track Guide III z anteną Smart 6L około 2750euro netto

TRACK – Guide III TRACK – Guide III TRACK – Guide III

Chcesz powiedzieć, że za takie pieniądze i nie ma automatycznego kierowania? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#170 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 07 luty 2017 - 20:46

Prowadzenie równoległe Za 15 tys zł miało by być kierowanie ? Nieźle...

#171 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8030 postów

Napisany 07 luty 2017 - 21:22

Prowadzenie równoległe

MI za kierowane powiedzieli 24 netto.

#172 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3633 postów

Napisany 07 luty 2017 - 22:20

Prowadzenie równoległe

Kierowanie czyli instalacje na ciągniku + terminal z antena dodatkowe 10 tyś ?

#173 Share hpx

hpx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 luty 2017 - 09:58

Prowadzenie równoległe

Witam

Koledzy jak Wam się chce wypisywać te brednie cenowe od 7-dmiu lat używam jazdy automatycznej nie spotkałem niczego tańszego

od 60 tyś zł z korekcją RTK gdzie dało by się prowadzić maszyny z dokładnością  2 cm .

#174 Share Kustosz

Kustosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 luty 2017 - 17:58

Prowadzenie równoległe

... Ja na dniach bede kupował na modernizacje GPSa Track Guide III + antena Smart 6L. ... A jak tego jest mało to można jeszcze podłączyć automatyczne kierowanie. ... Koszt Track Guide III z anteną Smart 6L około 2750euro netto

Ja z tej wypowiedzi zrozumiałem, że te 27k euro to jest bez kierowania, więc to nie jest wcale mało.

#175 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8030 postów

Napisany 08 luty 2017 - 20:29

Prowadzenie równoległe

Kierowanie czyli instalacje na ciągniku + terminal z antena dodatkowe 10 tyś ?

Trimble 750 z antenę  i silnik  pod kierownicę. 12 tyś  za silnik i 12 tys  Trimble 750..Nie rolka.

Jest to silnik montowany między kierownicą a wałkiem orbitrola.

Nie ciagłem dalej tematu więc tylko tyle wiem.

Podobnie powiedzieli mi na Bednarach,moją 250 chcieli odkupić.

#176 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 08 luty 2017 - 20:48

Prowadzenie równoległe

Ja z tej wypowiedzi zrozumiałem, że te 27k euro to jest bez kierowania, więc to nie jest wcale mało.

A gdzie Ty tam widzisz 27k bo ja widzę 2,75k , stąd mój ironiczny poprzedni komentarz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#177 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 08 luty 2017 - 22:05

Prowadzenie równoległe

może to i nie jest mało ale tak jak kolega wyżej pisze to podobne systemy renomowanych firm kosztują podobnie, ale wg mnie zaletą mullera jest właśnie budowa modułowa i standard ISOBUS co zwróci się przy zakupie maszyn w tym standardzie np opryskiwacz czy rozsiewacz kupuje wtedy bez terminala i a obsługuje je terminalem który już posiadam.

Dodaj odpowiedź