deer

Prowadzenie równoległe

Polecane posty

apkus    0

Na tej lepszej antenie, za coś ponad 1 może 1,5 tyś zł.

Dzięki za odpowiedź. Bardzo mnie interesuje ta nawigacja bo latam po polu z chorągiewkami i długo mi to zajmuje. Możesz jeszcze trochę opisać wrażenia z użytkowania? Np. jeżeli zjedziesz z pola napełnić rozsiewacz nawozów i wrócisz, to ciężko potem trafić w tą samą ścieżkę? No i jaka dokładność przy jeździe po łuku i innych nieregularnych kształtach pola? Może jeszcze jakieś inne ciekawe spostrzeżenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie zjeżdżałem  w czasie  roboty z pola, ale raczej by trza było jeszcze raz robić punktu, czyli drugi trza przejechać się śieżką i od nowa punkty ustalać.Może jakby nie resetował to ścieżki by zostały i potem z  powrotem normalnie w to wjechał. Ale jest problem, bo jak ciągnik zgaśnie to przy zapalaniu nawi ma za mało prądu i sama się resetuję.

Przy 6 km spokojnie daje rady  utrzymać do 20 cm, podstawa delikatnie kręcić kierownicą i czekać aż sam najdzie na linię.

jest kilka opcji jechania, prosta A i B sam robi prostą linię, nie ważne że nie jechało się prosto, czy po łuku, on wyprostuję i ma się prosto jechać.

Po łuku, jak zaznaczy się łuk, nierówności to tak samo kopiuję każdą następną ścieżkę,

albo po łuku z korekcją, jak w czasie łuku trza ominąć przeszkodę to zaznaczy ją i w następnej ścieżce będzie ona nanoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

 

Witam planuje zakup rozsiewacza na modernizacje i chciałem tez jakis prosty system do jazdy równoległej i właśnie znalazłem rozsiewacz rauch mds 19.1 Q ktory mozna wyposażyć  w QUANTRON A który dawkuje nawóz w zależności od predkości jazdy a do niego jest kompatybilny komputer QUANTRON Guide produkowany chyba przez Muller i w związku z tym mam pytania czy bedzie on miał wszystkie funkcje które ma Muller track-guide, czy będę mógł wykorzystać tego quantrona do opryskiwacza i innych maszyn tak jak Muller track-guide czy oprogramowanie w tym urządzeniu jest okrojone i można go zastosować tylko do rozsiewacza.

Fajnie jak by oprogramowanie było uniwersalne bo wtedy za taki rozsiewacz dostaje sie dodatkowe punkty a do tego mamy urzadzenie do zastosowania w innych pracach.

 

Edytowano przez patfilmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Quantron A i E2 chyba nie są w isobus więc domyślam się, że muszą mieć dedykowanego quantrona guide ale ten jest w isobus więc bez problemu powinien współpracować z innymi sterownikami isobus np. opryskiwacza amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Nie zjeżdżałem  w czasie  roboty z pola, ale raczej by trza było jeszcze raz robić punktu, czyli drugi trza przejechać się śieżką i od nowa punkty ustalać.Może jakby nie resetował to ścieżki by zostały i potem z  powrotem normalnie w to wjechał. Ale jest problem, bo jak ciągnik zgaśnie to przy zapalaniu nawi ma za mało prądu i sama się resetuję.

Przy 6 km spokojnie daje rady  utrzymać do 20 cm, podstawa delikatnie kręcić kierownicą i czekać aż sam najdzie na linię.

jest kilka opcji jechania, prosta A i B sam robi prostą linię, nie ważne że nie jechało się prosto, czy po łuku, on wyprostuję i ma się prosto jechać.

Po łuku, jak zaznaczy się łuk, nierówności to tak samo kopiuję każdą następną ścieżkę,

albo po łuku z korekcją, jak w czasie łuku trza ominąć przeszkodę to zaznaczy ją i w następnej ścieżce będzie ona nanoszona.

 

Czy w tej nawigacji jest opcja tzw wirtualnego opryskiwacza tzn czy na klinach pokazuje kiedy zamykać sekcje (farmnavigator chyba tak ma) i czy doszedłeś czy jak zjeżdżasz z pola to zapamiętuje punkt w którym skończyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

U mnie w Amazonce z kompem Amatron 3 jak zjeżdżam z pola zaznaczam punkt referencyjny. Wracając dojeżdżam do tego punktu zatwierdzam w kompie, on robi korektę z racji przesuniecia satelit i jazda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jest opcja że jak pryskam to mam tryb praca i zaznacza mi pole robocze na żółto a cała mapa pola jest na zielono. Wtedy pięknie widać ile się opryskało i w klinach kiedy wyłączyć lub włączyć opryskiwacz.Nawet jak odjedzie się 30 cm to między żółtymi polami  jest pasek zielony, pole nie opryskane. Jak nałoży się cześć robocza, to pasek robi się brązowy.

Jeszcze nie wiem jak to zrobić e jak braknie oprysku to zablokować i żeby potem wjechać w to samo miejsce. Najgorsze to że jak ciągnik zgaśnie to nawigacja się resetuję, brak zasilania,i wszystko  od nowa trza  ustawiać, chodzi mi o  punkty A i B czyli ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

to może trzeba gniazdo podłączyć bezpośrednio do akumulatora

 

Jeszcze pytanie do znawców tematu, tzn kolega z tej samej miejscowości (duże gospodarstwo) stosuje nawigacje m.in. do siewu pasowego zbóż i rzepaku, do siewu kukurydzy, ma dokładność do 2cm. Żeby osiągnąć taką dokładność musi mieć stację RTK? Jeżeli ma to może udostępnić taki sygnał? Jak tak to jaką nawigacje bez sterowania byście polecili i z jaką anteną?

Edytowano przez patfilmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

A co myślicie o urządzeniu TeeJet  MATRIX 430, podobno ma dokładność do 30cm, może ktoś pracuje z takim sprzętem?, jakieś opinie. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Dla korzystających z poprawek korekcyjnych generowanych przez ASG-EUPOS dobra wiadomość:

http://www.asgeupos.pl/index.php?wpg_type=news_show&news_id=214

Dostęp do poprawki RTN na tydzień to 54 zł i można go rzekomo uaktywnić w ciągu kilku minut /wcześniej to była katorga z wysyłaniem wniosku pocztą itd./.

Dzięki modernizacji stacji referencyjnych do odbioru sygnału z Glonassa może to całkiem fajnie działać.

Ktoś testuje?

 


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaKub2090    10

jeśli chodzi o   prowadzenie równoległe  i GPS to  spory wybór tego rodzaju sprzętu ma  firma Polski Farmer. Mają tez profesjonalne oprogramowanie, niekoniecznie tylko dla dużych gospodarstw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Jeden z tańszych zestawów nawigacji może być RAVEN Cruizer II z systemem SmarTrax MD za około 8000 $ netto plus montaż, albo Trimble CFX-750 z EZ-Pilot za około 7600 Euro netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Witam, mam pytanie do osób które mają doczynienia z prowadzeniem równoległym, chodzi i o nawigacje track guide 2 i track guide 3 od muller elektronik gdzie w polsce to dostanę. Prosił bym o namiar na firmy handlujące takimi zestawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szy1993    6
Napisano (edytowany)

Witam, 

Czy ktoś testował, użytkował, wie coś o nawigacji AGROPILOT ? http://agropilot.pl/

nie kosztuje to majątku, ma zewnętrzną antenę, myślicie że uda się z tym utrzymać dokładność do 30-50cm ? 

 

Edytowano przez szy1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Nie kosztuje majątku ale też za bardzo niema możliwości rozbudowy i pytanie jaka do tego jest antena. Ja na dniach bede kupował na modernizacje GPSa Track Guide III + antena Smart 6L. Wybór padł na to urządzenie ze względu właśnie na możliwości. Jest to urządzenie modułowe i można z niego zrobić w pełni funkcjonalny ISBUS. Można również dokupić moduł GSM i po wykupieniu abonamentu dokładność wzrasta do 3-4 cm. W dodatku w większości maszyn jest stosowana elektronika Mullera. Ja np kupuje również na modernizacje opryskiwacz i rozsiewacz które mają komputery sterowania dawką tej samej firmy i bez problemu można to spiąć żeby automatycznie od sygnału GPS zamykały się sekcje. A jak już pisałem jak w przyszłości pojawił by się siewnik z ISOBUSem to też można to podłączyć i z modułem GSM uzyskać odpowiednią dokładność do siewu. A jak tego jest mało to można jeszcze podłączyć automatyczne kierowanie. Więc myślę że jest to urządzenie przyszłościowe. Fakt że moduły nie są tanie ale stopniowo można sobie doinwestowywać. Fajna strona z elektroniką MULLERA: http://ekotronic.pl, Koszt Track Guide III z anteną Smart 6L około 2750euro netto

TRACK – Guide III TRACK – Guide III TRACK – Guide III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szy1993    6

niestety cena robi swoje. zestaw o którym pisałem kosztuje ok 5 razy taniej a ma to dla mnie ogromne znaczenie. A może ktoś polecilby jakaś lepsza (nie wiem jaka tam jest) antenę do takiego zestawu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

 

Nie kosztuje majątku ale też za bardzo niema możliwości rozbudowy i pytanie jaka do tego jest antena. Ja na dniach bede kupował na modernizacje GPSa Track Guide III + antena Smart 6L. Wybór padł na to urządzenie ze względu właśnie na możliwości. Jest to urządzenie modułowe i można z niego zrobić w pełni funkcjonalny ISBUS. Można również dokupić moduł GSM i po wykupieniu abonamentu dokładność wzrasta do 3-4 cm. W dodatku w większości maszyn jest stosowana elektronika Mullera. Ja np kupuje również na modernizacje opryskiwacz i rozsiewacz które mają komputery sterowania dawką tej samej firmy i bez problemu można to spiąć żeby automatycznie od sygnału GPS zamykały się sekcje. A jak już pisałem jak w przyszłości pojawił by się siewnik z ISOBUSem to też można to podłączyć i z modułem GSM uzyskać odpowiednią dokładność do siewu. A jak tego jest mało to można jeszcze podłączyć automatyczne kierowanie. Więc myślę że jest to urządzenie przyszłościowe. Fakt że moduły nie są tanie ale stopniowo można sobie doinwestowywać. Fajna strona z elektroniką MULLERA: http://ekotronic.pl, Koszt Track Guide III z anteną Smart 6L około 2750euro netto

TRACK – Guide III TRACK – Guide III TRACK – Guide III

 

 

Chcesz powiedzieć, że za takie pieniądze i nie ma automatycznego kierowania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Kierowanie czyli instalacje na ciągniku + terminal z antena dodatkowe 10 tyś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hpx    1

Witam

Koledzy jak Wam się chce wypisywać te brednie cenowe od 7-dmiu lat używam jazdy automatycznej nie spotkałem niczego tańszego

od 60 tyś zł z korekcją RTK gdzie dało by się prowadzić maszyny z dokładnością  2 cm .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

 

... Ja na dniach bede kupował na modernizacje GPSa Track Guide III + antena Smart 6L. ... A jak tego jest mało to można jeszcze podłączyć automatyczne kierowanie. ... Koszt Track Guide III z anteną Smart 6L około 2750euro netto

  

Ja z tej wypowiedzi zrozumiałem, że te 27k euro to jest bez kierowania, więc to nie jest wcale mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kierowanie czyli instalacje na ciągniku + terminal z antena dodatkowe 10 tyś ?

 

Trimble 750 z antenę  i silnik  pod kierownicę. 12 tyś  za silnik i 12 tys  Trimble 750..Nie rolka.

Jest to silnik montowany między kierownicą a wałkiem orbitrola.

Nie ciagłem dalej tematu więc tylko tyle wiem.

Podobnie powiedzieli mi na Bednarach,moją 250 chcieli odkupić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
    • Przez yacenty
      @kristofus prośba o pomoc - jak krok po kroku ustawić QGIS do pobrania map z geodezji a następnie wyznaczenia graniczników, tak aby można je było wyznaczyć na tablecie albo na dedykowanym garminie.
      Na dzień dzisiejszy mam kompa na windowsie 10 - della 10calowy tablet.
      Do tego F9P, pojedynczy moduł i do niego abonament RTN, więc mam dokładność do 2.5cm.
      Jak teraz krok po kroku skonkuforwac QGIS zeby pobrac mapy od geodetów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj