wiesio

Pronar-82A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesio    10

Witam wszystkich

Może mi ktoś doradzi co jest nie tak z moim ciągnikiem,otóż praktycznie od nowości jest słaby,podczas orki dymi,dodam że w zeszłym roku urwał sie zawór no i troche szkód narobił w silniku,a może ktoś zna dobrego fachowca od tych ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a skąd jesteś, przynajmniej podaj region

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioter21    0

Pronar - i wszystko wiadomo... Bez urazy ale znam posiadaczy tych ciągników i ani jeden go nie chwalił, ale chodzi mi o takich co te ciągniki robią te 800 - 1000 mth na rok, to sie nazywa praca, bo jak ktoś robi 200 no to takie wakacje ma ciągnik na takim gosp bo tyle idzie zrobić w 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Kąt wtrysku nie taki, i publicznie mogę napisać ze Panowie w pronarze nie przywiązują do tego wagi, jak pasuje tak składają, aby tylko odpalił

 

 

Nie odwlekaj z tym ustawieniem bo na dłuższą metę pompa paliwowa Ci siądzie...

 

 

@pioter jak stać Cię na nowe zachodnie to kupuj, kupuj ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioter21    0

Chłopaki nie zrozumcie mnie zle, nie mówie by kupować drogie zachodnie, tylko pisze no to co wiem i widziałem... niemam do tego urazy naprawde, nawet nowy i drogi a zepsuć się może... to tylko maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zepsuć a zepsuć jest różnica. bez przeczenia wiadomo ze pronar to nie najlepsza marka sam autor tematu potwierdza.

 

ale tu kolega prosi o mechanika i rady a nie marke ciągnika. ludziom trzeba pomagać ;)

 

co do mechanika to mieszkasz troche daleko. ale może chłopcy z narwi coś zaradzą po godzinach. tylko ostrzegam ze tani nie są, ale zrobią napewno dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Marcin 974,mógbyś coś wiecej napisać bo jestem zielony w temacie,dam rade sam to ustawić?

 

powiem Wam szczerze że nawet mysle o wymianie całego silnika,do narwi dzwoniłem ,pisałem zero odzewu(dlatego tu napisałem,może ktoś bedzie miał namiary na jakiegoś fachowca który zrobi wreszcie porządek,bo jak do tej pory to tylko pogrzebali,kase wzieli a efekt taki sam),najbardziej mnie boli że ciągnik pracuje niewiele,jest z 2002r ma chyba około 900 motogodzin,jeszcze mysle by pompe i wtryskiwacze sprawdzić,może to coś da,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Słuchaj ja jestem z pod Zamościa i jak byś nie miał bliżej dobrego mechaniora to w Zamościu (jakieś 100km od Parczewa) jest starszy facet nazywa się Śmiech pracuje w byłym Sip-Mocie, oni są dilerem miedzy innymi Belarusa. Facet ma ciągniki w jednym palcu od Ursusa, Zetora, Belarusa-Pronara (do tego jest bardzo w porządku i dzieli się wiedzą). Naprawdę polecam, gdybyś nie miał bliżej jakiegoś fachmana to postaram da ci namiar do niego on jeździ światem także myślę, ze Parczew jest spokojnie w jego zasięgu, bo wiem , ze jeździl znacznie dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

nowy silnik d-243 taki jak w naszych pronarach kosztuje 12 500zł...

 

 

Najlepiej weź jakiegoś mechanika i Ci ustawi -duzo roboty nie ma ale trzeba miec pojęcie "z czym to sie je" ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Dzięki waszystkim za pomoc,za tydzień ma pogrzebać w nim "dobry mechanik",napisze co i jak,narka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayman    2

Jaki pług (liczba korpusów, szerokość robocza), kosiarkę roatcyjną (szerkość robocza) polecacie. Rozrzutnik obornika jednoosiowy 3,5 t nie bedzie za maly? Gdzie sie wlacza pompe podnosnika podbno pod podloga ale ja nic tam nie moge znalesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

pompę włancza pod filtrem powietrza jest mała dzwignia podciągasz ją przesuwasz pług 3X40 lub4X40 zależy od ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayman    2

A regulacja siłowa i pozycjan, gdzie jest dźwignia? Po co jest to pokrętło do zasuwania chłodnicy bo u mniekręci się tylko w jedną stronę więc nie wiem jak póżniej otworzyć czy sama jakoś się odkręca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Wiesz niechcem Ciebie straszyc. Umnie wszystki tak samo było brak sily i tylko dym. No i niestety po 4 latach polecial silnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

pronarek ale twój to po garach dostawał jak kiedyś pisałes 2500obr to co sie dziwisz :(:D


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj