Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca na Farmie za granicą

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 19:59

Praca na Farmie za granicą moze koledze chodzilo 5000 w przeliczeniu na zlotowki bo w euro to napewno nie.sa w polsce tacy ludzie. moj znajomy ma 300 ha i dawal 9 zl za godzine nikt nie chcial isc do roboty a praca nie fizyczna przy obrabianiu ziemi ale czasem robilo sie od 5 do 12 w nocy.na trzy ciagniki to obrabialismy on jego stary i ja poszedlem do niego na zarobek.a ludzie nawet za taka kase nie chcieli traktorem pojezdzic...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca na Farmie za granicą Dzisiaj, 18:15
  •  

#22 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:04

Praca na Farmie za granicą ludzie są wieśniaki i nie wiedzą co dobre ;) ale jak rolnik sobie kupi ciagnik za 300tys to wszystkim żal du^ę ściska skąd miał kase...

#23 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:07

Praca na Farmie za granicą Mój tata od 1991 roku dorabia w Niemczech tak sobie raz w roku jeździ na ,,wakacje'' od kilku lat robi w winnicy dziś właśnie wyjechał. Płacą 6 euro na godzinę + wyżywienie i lokum. Praca nie jest lekka sam pewnie na feriach pojadę zobaczyć ...
Brat ojca był w tym roku w Szwajcarii i tam właściciel jechał do pracy a on 50 krów i 30 koni na głowie kosił zielonki itp. ale płaca mówił że słaba i nie bardzo z językiem i po miesiącu skończył. Jeśli nie znasz języka to nie dostaniesz zbyt fajnej pracy bez języka to przeważnie w grupach na polu a to mi się wydaje bardzo ciężką pracą...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:07

Praca na Farmie za granicą Ja na Waszym miejscu poszukałbym pracy poza rolnictwem. Na farmach jest bardzo ciężka praca i nie myślcie, że odrazu dostaniecie się na traktor czy jakąś maszynę... Moim zdaniem lepiej poszukać roboty po fabrykach, sklepach, barach itp.

#25 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:10

moze koledze chodzilo 5000 w przeliczeniu na zlotowki bo w euro to napewno nie.sa w polsce tacy ludzie. moj znajomy ma 300 ha i dawal 9 zl za godzine nikt nie chcial isc do roboty a praca nie fizyczna przy obrabianiu ziemi ale czasem robilo sie od 5 do 12 w nocy.na trzy ciagniki to obrabialismy on jego stary i ja poszedlem do niego na zarobek.a ludzie nawet za taka kase nie chcieli traktorem pojezdzic...

Nie chodziło mi o euro wujek był tam 1,5 mc na żniwa jeździł nieraz po 20 godzin bez przerwy jak była pogoda .

#26 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:14

ja na wakacje będę pracował u znajomego za 10zł./h po +/- 10h/dziennie więc nie jest tak źle idzie troche kasy wyciągnąć wiadomo praca jak to na gospodarstwie i fizyczna i9 na ciągnikach ale mi pasuje ;)

Ja u kuzyna jak sie uczylem zawsze spedzalem wakacje to 500zl za 2 miechy mialem ale wiadomu u rodziny .

Ja bym wolal cos na stale przez cay rok a nie tylko na pol roku czy ile tam.

A co do placenie koles ponoc dawal 50zl za godzine i do slomy chcial ludzi to kazdy go olal nikt nie poszedl ale ponoc koles nie zle sobie lecial w kolki z ludzmi

#27 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:16

Praca na Farmie za granicą ale jak się uczę to tylko an wakacje można niestety...
50zł na godzinę ;) to za dniówkę można 500zł zarobić :P

#28 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:51

Praca na Farmie za granicą wierzycie w cuda taka kasa to tylko na przekrętach;p po pierwsze i najważniejsze tam Cię na miecha czy ile nie przyjmą powiedzą "spadaj" jak do krów to szukają pracownika na conajmnniej rok a jak chcesz do polski pojechać na kilka dni to Ci problemy robią bo się poprostu boją że nie wrócisz. wielu z was myśli że tam pewnie rolnicy to w garniakach chodzą a pracują robotnicy a guzik prawda jest prawie tak jak w pl

#29 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:57

Praca na Farmie za granicą sanludzie ktorzy daja malo ale mowisz takiemu typowi chodz pomozesz dam ci 9 zl za godzine pojezdzisz traktorem to sie krzywi ku*wa nac same inzyniery...jezdzic traktorem a robic fizycznie to roznica...czesto ludzie nie doceniaja okazji..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 00:13

Praca na Farmie za granicą ty piszesz ze koles dawal 9 zyla na godzine
to moj mlody startuje do roboty jako spawacz TIG i na poczatek oferuja mu 8 zł/h ot takie porównanie
marcint19 tak z ciekawości jestes z samego brzeska okocim? jak dobrze pojdzie to może bede w sobote w brzesku po młóto to niech sie tam ludzie strzeżą szalonego ursusa c360 ;)

#31 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 16:56

Praca na Farmie za granicą no powaznie 9 zl za godzine i to jazda traktorem nie jakies wywalanie gnoju czy cos w tym stylu ciagniki tez nie byle jakie bo Deutz Fahr Agrotron ursus 1934 i ursus bizon robota lux

#32 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:16

Praca na Farmie za granicą he he w wakacje za spawanie i iną prace przy metalach też 8zł dostawałem i zadowolony byłem;p

#33 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 19:09

Praca na Farmie za granicą pracowałem w UK pojechałem właściwie w ciemno bo nagrana praca nie wypaliła poszukałem pracy pytając w gospodarstwach i w 3 dostałem świetną prace zarabiałem 200Ł miej niż anglojęzyczny pracownik.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#34 Share Sakuratorek

Sakuratorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 19:43

Praca na Farmie za granicą Co do pracy na farmach za granica to troszke moge sie z Wami podzielic spostrzezeniami. Pracuje w UK od poczatku swojej przygody na obczyznie i w dodatku na farmach. Obecnie jestem na 3-ciej farmie. Pierwsza nie moge powiedziec zeby byla udana bardzo duzo godz a pieniadze marne. Traktorki to mogelem tylko ogladac. 2-uga nie bylo zla ale po 3-5h dziennie to sie nie oplaca robic jak placa na godz. Teraz jestem na mniejszej farmie i zaczynajac od dojenia(obecnie 124mucki) poprzez karmienie bydla(Zetor 8520) konczac na robocie w polu traktorami(Case IH 135 i Case IH 155) nawet raz przez 5min udalo mi sie pokierowac kombajnem do kukurydz firmy Class,dokladniejszego oznaczenia nei pamietam ale duzy byl. Co do jezyka to warto go znac aby nie byc tylko "przynies,zanies,pozamiataj". I jeszcze jedno, nigdy mnie sie nei pytali o prawko kat T lub C+E. Tak jak by kazdy mogl prowadzic traktor bez prawka.

#35 Share Gosilla

Gosilla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 16:34

Praca na Farmie za granicą Ja przez HOPSa trafiłam na Dearnsdale Farm w pobliżu Stafford, gdzie po odliczeniach za siedem dni zbierania truskawek po 12 godzin ludzie dostawali po kilkadziesiąt funtów, bo właścicielka odliczała kasę za wszystko. Doświadczenia mam więc raczej przykre ;P
Pozdrawiam
Gosilla

#36 Share gawron

gawron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:02

Praca na Farmie za granicą A ja pracuje w belgii w joskinie spawam wozy asenizacyjne i jak jest dobry miesiąc i premi stary nie zabieże to w przeliczeniu na pl. 8.000 zł wyciągne kiedyś było lepiej bo były nadgodziny ale sie ucieło. Kiedyś jeździłem po fermach pytałem o robote dodatkowo żeby sobie w sobote dorobić to dadzą ci max 8 euro na godzine i jebiesz jak dziki to sie nie opłaca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 05:05

Praca na Farmie za granicą Pewny facet rowniez pracownik z ktorym pracowalem na dolnoslasku w gosp. rolnym opowiadal ze pracowal we francji. Z tego co pamietam miesiecznie wychodzil 2400 max euro. Pracowal na wielkim gospodarstwie jako traktorzysta na ciagnikach New holland.Czas pracy byl 8 godzin ale jak wiadomo jak jest robota to i dluzej. Kilka lat pracowal i byl zadowolony z pracodawcy.