Skocz do zawartości

Zdjęcie

Vicon LB1290

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 06 styczeń 2010 - 14:47

Vicon LB1290 Witam, przymierzamy się do zakupu prasy Vicon LB1290OC, jest to prasa wielkogabarytowa wysokiego stopnia zgniotu prasująca w kostki 120x90mm, czy ktoś z użytkowników posiada takową prasę lub inną wielkogabarytówkę na kostki o podobnych wymiarach? Prospekt podaje, że trzeba do niej min 145KM, jak się dowiadywaliśmy u dealera to mówił, że 160 to prawie jest optimum. Posiadamy Valtrę T182 Versu, tak więc zapas mocy jest. Jak się sprawują prasy, bądź też zwijki tej firmy. Wiem, że jej właścicielem jest Kverneland co już stanowi dla Mnie znaczący plus, gdyż z powodzeniem użytkuję znaczącą ilość produktów tego producenta. Z góry dziękuję za wasze opinie.
Osoby nie posiadające pras ani zwijek proszone są o nie wypowiadanie się w tym temacie.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Vicon LB1290 Dzisiaj, 17:04
  •  

#2 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 22:48

Vicon LB1290 Właścicielem tej prasy jest obecnie Kuhn, a w kolorze Vicona będzie dostępna do października.

#3 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 11:00

Vicon LB1290 Kolego, chyba coś pomieszałeś prasy rodziny LB1270 i LB1290 są następcami rodziny LB12200 i LB12290 i w Bednarach były już prezentowane w 2008 roku, na rynku są dostępne od zeszłego roku.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 20:51

Vicon LB1290 Prasy Vicon są identyczne jak prasy Deutz Fahr i Greenland, są produkowane na tej samej licencji. To prawda że Vicon jest pod "opieką" Kvernelanda.

Posiadam zwijającą Vicon RF 130. Jakość wykonania jest bardzo dobra, w porównaniu do polskich pras ma większe zapotrzebowanie mocy ale i baloty bez porównania ;) Można nia pracować z dużo większą prędkością. Ogólnie nie narzekam bo jeszcze nic mi w niej nie nawaliło.

Polecam tę markę szczególnie że mam jeszcze inne sprzęty z tej stajni i nie narzekam. :P

#5 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 20:54

Vicon LB1290 Ja to większość Kverneland tylko Kornik, Ares i Poznaniak Unii oraz Top Down Vaderstad.

#6 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 20:58

Vicon LB1290 A co masz zamiar prasowac tą prasą? Słomę siano czy moze sianokiszonke jeśli się da?

#7 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 21:03

Vicon LB1290 Słomę tak z 250ha i łąki około 15ha no i usługo jak się ktoś trafi an taka lekką kostkę ;)

#8 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 21:05

Vicon LB1290 Nie wiem, ciężko mi co kolwiek doradzić bo nigdy nie miałem styczności z wielogabarytowymi, moge Ci tylko powiedzieć że marka jest dobra. Nie mam żadnych zastrzeżeń. A ile kosztuje taki sprzęt?

#9 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 21:13

Vicon LB1290 Jeszcze nie wiemy, ale podobno blisko 80tyś€ ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 22:16

Vicon LB1290

Kolego, chyba coś pomieszałeś prasy rodziny LB1270 i LB1290 są następcami rodziny LB12200 i LB12290 i w Bednarach były już prezentowane w 2008 roku, na rynku są dostępne od zeszłego roku.

Nic nie pomieszałem ;) Kverneland sprzedał fabrykę pras firmie Kuhn, i ta prasa co się nią interesujesz będzie dostępna w kolorach Vicona do pażdziernika, a później będzie tylko barwach Kuhna i DF.

#11 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 22:36

Vicon LB1290 A cha, chyba, że tak, ja myślę, że do końca lutego już będzie zapłacone, tylko po co Kverneland sprzedawał tę fabykę ;) owijarkę jeszcze chciałem kupić w przyszłości, a nie wiem ile ona sezonów wytrzyma jak na jeden jej ponad 250ha przypadnie :P
sorry mój błąd przeczytałem do zamiast od :D
zna ktoś stronę z prasami DF

#12 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 10:37

Vicon LB1290 http://www.deutz-fah...W&idproduct=101 tutaj masz DF'a. Wydaje mi się że prasy DF'a to te same co Kuhn czy Vicon tylko że w zielonych barwach. 250ha na taką prasę to pikuś. Tutaj mam filmik Quadranta 3400 w ciągu 10h sprasowali 580t słomy co przy plonie 8t/ha pszenicy daje ok 10t słomy czyli najmniej sprasowali ok 60ha w ciągu 10godzin. Myślę, że nie masz co się martwić ile wytrzyma sezonów ta prasa bo duże kostki są po to by prasować duże powierzchnie.

#13 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 14:12

Vicon LB1290 Tak pytałem się dealera, Vicon rezygnuje w pras na rzecz DF i Kuhn. Do takiej ilości sprasowanej słomy to potrzeba też dobrego pola. Zmartwiony jestem dlatego, że nikt ze znajomych nie ma pras tego producenta, quadrant to też rewelacja nie jest, głównie cenowa ;) Ale źle nie będzie. Znajomy na prasę NH to 500ha rocznie robi już 4 rok i jest dobrze więc u mnie będzie bdb

#14 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:09

Vicon LB1290 Ja tam nic nie sugeruje jeśli o Claasa tak tylko powiedziałem. A czemu nie bierzesz NH albo Krone?

#15 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:51

Vicon LB1290 Kverneland jest właścicielem Vicona, a u niego mam spore zniżki i cena zakupu może być sporo niższa od ceny katalogowej, tym bardziej, ze NG-S jest w naszym zasięgu (jak ciężarówki nie kupię ;) ) i to może być kolejny bonus. NH nie pasuje nam z osobistych powodów, których nie będę wygłaszał na forum ;) Nic do tej marki nie mam
edit otr

Edytowany przez Lukasz1987, 02 maj 2011 - 10:52.

#16 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 24 styczeń 2010 - 17:23

Vicon LB1290 Poco zakładasz nowy temat mogłeś się gdzieś dołączyć. Zaśmiecanie forum

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 18:04

Vicon LB1290 To znajdź mi temat o prasach wielkogabarytowych Vicon.
Rozumiem że ten post to odpowiedź na mój post ;)