dawid1862

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych

Polecane posty

dawid1862    1

Witam!Dzisiaj listonosz przywiozl mi list z arimr a mianowicie informacje iz w poniedział zostanie u mnie przeprowadzona kontrola w ramach dzialan 1.1 Inwestycje w gospodarstwach rolnych!Mam prosbe aby ktos mi odpowiedzial jak sie przygotowac do kontroli?co z śor nawozem itd!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

nie wiem co pisales we wniosku co do nawozow i sor , jesli nic to sor i nawozy zuzywasz na bierzaco , kupujesz dokladnie tyle ile ci potrzeba i odrazu zuzywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

we wnisku mam ze zuzywam na bieząco ale mam obecnie na składzie 30ton to znaczy ze jak mam we wnisku ze zuzywamod razu to nie wolno mi kupic wczesniej???prosil bym o obszerna odp kogos kto mial taka kontrole jak to sie odbywa itd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

kolego jesli nie masz zwierzatek to prosze sie nie obawiać kontroli wszystko bedzie ok


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie to nie tak. Przygotuj sobie wszystkie dokumenty, które potwierdzą, że wydałeś te pieniądze w sposób podany we wniosku lub w inny sposób, który przyniósł te same korzyści. Dodatkowo nawozy i środki ochrony i pielęgnacji roślin możesz zakupić wcześniej tylko muszą być składowane w odpowiednio do tego przygotowanym miejscu. Czyli posadzka, brak promieni słonecznych, brak dostępu dla dzieci, brak możliwości skażenia ziem i wód gruntowych. Najważniejsze jest to abyś się nie denerwował, u nas od 2004 roku było ponad 20 inspekcji przez "przyjacielskich" mieszkańców mojej wsi i nic nie zrobili, najwyżej każą Ci coś poprawić w ileś tam czasu, no i oczywiście repeta z kontrolą. Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

A jak to jest z śor. Jak je składować w jakiejś szafie metalowej np można w garażu? czy osobne wydzielone pomieszczenie do tego jest potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja Mam pomieszczenie i stoją one na normalnych metalowych regałach, znajomy ma na na drewnianych i też kontrola nie miała nic przeciw. Chodzi o to, że jak Ci się coś rozleje to, żeby podłoże tego nie wchłonęło. Postaw sobie wiadro5l z suchym piaskiem w tym pomieszczeniu i włóż do niego jakąś szufelkę, jak się kontrola spyta po co to to mów, że w razie jak się oprysk rozleje to, żeby jak najszybciej sprzątnąć, My tak mamy i zawsze po tej odpowiedzi przechodzimy dalej. Brak promieni słonecznych to zalecenie producentów do przechowywania tego typu specyfików. Jak są w domu osoby poniżej 16 roku życia musi to być zamknięte na klucz.

Pozdrawiam

Odpisał bym wcześniej tylko internet Mi się w gniazdku skończył ;) i musiałem wiadrem nanieść :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

To czyli jak mam w garażu ustawioną taką szafę metalową z pólkami zamykaną na klucz to nie powinni się czepiać? a co jeżeli stwierdzą ze w niej oprysk może przemarznąć w zimie? pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Szczerze to się nad tym nie zastanawiałem u nas Magazyn Środków do Pielęgnacji i Ochrony Roślin oraz Nawozów Sztucznych postawiliśmy za kasę z EU i jest on ocieplony i położona jest na nim elewacja, żeby ładniej wyglądał, dodatkowo jest on częścią warsztatu (stąd ocieplenie). Ale to już twój problem czy Ci przemarznie czy nie jak co to mów, że du utylizacji oddasz w razie konieczności ;) Trzeba sobie radzić.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

witam. Jam miałem już taka kontrolę. W moim przypadku z PROW zakupione były maszyny, więc przedmiotem kontroli były dokumenty potwierdzające zakup, oraz same maszyny, tzn. numery seryjne i modele.

Kontrola poszła bezproblemowo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

@Lukasz1987 a ten budynek na sor i nawozy to calkowicie zostalo dofinansowane z EU czy czesciowo musiales tez cos od siebie dolozyc? Jakie musialy byc wymaganiia do ubiegania sie na takie dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Wymagania to sposób składowania ADR (materiałów niebezpiecznych), UE dała 85%, resztę za swoje. Budynek jest własnością dwóch gospodarstw i działa na zasadzie spółki które mają łącznie 470ha, mam w 2005 na 230 nie chcieli dać nawet 50%. Dokładne wymagania podam jak pojadę do domu to Ci z wniosku przepiszę.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Witam!

Martinezo a sprawdzali coś oprócz tego co opisałeś, jak są składowane paliwa, oleje, nawozy, śor? czy tylko te rzeczy związane z maszynami? Mierzyli może budynki, bo to podobno często lubią sprawdzać? Pytam bo w najbliższym czasie bede realizowal inwestycje ciagnik+agregat wiec napewno beda

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie sprawdzają, chyba, że cię ktoś sprzeda. Albo to kontrola całkowita gospodarstwa.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj