Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:29

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych Witam!Dzisiaj listonosz przywiozl mi list z arimr a mianowicie informacje iz w poniedział zostanie u mnie przeprowadzona kontrola w ramach dzialan 1.1 Inwestycje w gospodarstwach rolnych!Mam prosbe aby ktos mi odpowiedzial jak sie przygotowac do kontroli?co z śor nawozem itd!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych Dzisiaj, 05:28
  •  

#2 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:31

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych nie wiem co pisales we wniosku co do nawozow i sor , jesli nic to sor i nawozy zuzywasz na bierzaco , kupujesz dokladnie tyle ile ci potrzeba i odrazu zuzywasz

#3 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:38

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych we wnisku mam ze zuzywam na bieząco ale mam obecnie na składzie 30ton to znaczy ze jak mam we wnisku ze zuzywamod razu to nie wolno mi kupic wczesniej???prosil bym o obszerna odp kogos kto mial taka kontrole jak to sie odbywa itd???

#4 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:46

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych kolego jesli nie masz zwierzatek to prosze sie nie obawiać kontroli wszystko bedzie ok
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#5 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:49

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych Nie to nie tak. Przygotuj sobie wszystkie dokumenty, które potwierdzą, że wydałeś te pieniądze w sposób podany we wniosku lub w inny sposób, który przyniósł te same korzyści. Dodatkowo nawozy i środki ochrony i pielęgnacji roślin możesz zakupić wcześniej tylko muszą być składowane w odpowiednio do tego przygotowanym miejscu. Czyli posadzka, brak promieni słonecznych, brak dostępu dla dzieci, brak możliwości skażenia ziem i wód gruntowych. Najważniejsze jest to abyś się nie denerwował, u nas od 2004 roku było ponad 20 inspekcji przez "przyjacielskich" mieszkańców mojej wsi i nic nie zrobili, najwyżej każą Ci coś poprawić w ileś tam czasu, no i oczywiście repeta z kontrolą. Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#6 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 14:41

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych A jak to jest z śor. Jak je składować w jakiejś szafie metalowej np można w garażu? czy osobne wydzielone pomieszczenie do tego jest potrzebne?

#7 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 15:47

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych Ja Mam pomieszczenie i stoją one na normalnych metalowych regałach, znajomy ma na na drewnianych i też kontrola nie miała nic przeciw. Chodzi o to, że jak Ci się coś rozleje to, żeby podłoże tego nie wchłonęło. Postaw sobie wiadro5l z suchym piaskiem w tym pomieszczeniu i włóż do niego jakąś szufelkę, jak się kontrola spyta po co to to mów, że w razie jak się oprysk rozleje to, żeby jak najszybciej sprzątnąć, My tak mamy i zawsze po tej odpowiedzi przechodzimy dalej. Brak promieni słonecznych to zalecenie producentów do przechowywania tego typu specyfików. Jak są w domu osoby poniżej 16 roku życia musi to być zamknięte na klucz.
Pozdrawiam
Odpisał bym wcześniej tylko internet Mi się w gniazdku skończył ;) i musiałem wiadrem nanieść :P
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#8 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 16:27

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych To czyli jak mam w garażu ustawioną taką szafę metalową z pólkami zamykaną na klucz to nie powinni się czepiać? a co jeżeli stwierdzą ze w niej oprysk może przemarznąć w zimie? pozdro ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 16:37

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych Szczerze to się nad tym nie zastanawiałem u nas Magazyn Środków do Pielęgnacji i Ochrony Roślin oraz Nawozów Sztucznych postawiliśmy za kasę z EU i jest on ocieplony i położona jest na nim elewacja, żeby ładniej wyglądał, dodatkowo jest on częścią warsztatu (stąd ocieplenie). Ale to już twój problem czy Ci przemarznie czy nie jak co to mów, że du utylizacji oddasz w razie konieczności ;) Trzeba sobie radzić.

#10 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 16:50

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych aha dziękuje za pomoc. pozdrawiam ;)

#11 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 16:52

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych witam. Jam miałem już taka kontrolę. W moim przypadku z PROW zakupione były maszyny, więc przedmiotem kontroli były dokumenty potwierdzające zakup, oraz same maszyny, tzn. numery seryjne i modele.
Kontrola poszła bezproblemowo. ;)

#12 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:02

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych @Lukasz1987 a ten budynek na sor i nawozy to calkowicie zostalo dofinansowane z EU czy czesciowo musiales tez cos od siebie dolozyc? Jakie musialy byc wymaganiia do ubiegania sie na takie dofinansowanie?

#13 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:08

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych Wymagania to sposób składowania ADR (materiałów niebezpiecznych), UE dała 85%, resztę za swoje. Budynek jest własnością dwóch gospodarstw i działa na zasadzie spółki które mają łącznie 470ha, mam w 2005 na 230 nie chcieli dać nawet 50%. Dokładne wymagania podam jak pojadę do domu to Ci z wniosku przepiszę.

#14 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:07

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych Witam!
Martinezo a sprawdzali coś oprócz tego co opisałeś, jak są składowane paliwa, oleje, nawozy, śor? czy tylko te rzeczy związane z maszynami? Mierzyli może budynki, bo to podobno często lubią sprawdzać? Pytam bo w najbliższym czasie bede realizowal inwestycje ciagnik+agregat wiec napewno beda
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:25

Kontrola w ramach działnia inwestycje w gospodarstwach rolnych Nie sprawdzają, chyba, że cię ktoś sprzeda. Albo to kontrola całkowita gospodarstwa.