Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samasz czy Famarol

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KarolTD90

KarolTD90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 10:01

Samasz czy Famarol Mam zamiar kupić kosiarke 2.10m i nie wiem co bedzie lepsze Samasz czy Famarol doradzcie mi coś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samasz czy Famarol Dzisiaj, 05:41
  •  

#2 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 10:12

Samasz czy Famarol ja od 3lat mam samaszkę 2,10 ze spulchniaczem pokosu spulchniacz wciąż się psuje i czasem go odpinam, ale kosiarka to twarda sztuka jej nic się nie dzieje a koszę nią 60h łąk 2 razy w roku

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 11:12

Samasz czy Famarol

Mam zamiar kupić kosiarke 2.10m i nie wiem co bedzie lepsze Samasz czy Famarol doradzcie mi coś

nie wiem czy dyskową czy bębnową chcesz i czy ze spulchniaczem, ale bębnówka z famarolu jest dużo droższa od samaszu, dyskówki też są droższe, ogólnie pogląd jest taki że famarolki bębnowe są solidniejsze tzn masywniejsze mają pewne elementy, ale kto to wie jak to w praktyce ;)
ogólnie to bierz co tańsze he he
ps. @mackow bębnówkę masz tak?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#4 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 11:48

Samasz czy Famarol Ja mam samasz 2,10 sprzęt jest spoko, ale teraz bym odżałował trochę kasy i kupił dyskową, 2,10 jest ciężka do ruszenia na WOM a jak sie rozbuja to juz mocy nie potrzebuje. Bierz dyskową nie pożałujesz ;)

#5 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 12:58

Samasz czy Famarol tak mam bębnową chyba samaszek niema dyskowych 2,10

#6 Share dddpp

dddpp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:37

Samasz czy Famarol Mam samaszke od 5 lat 2.1m,pierwszy rok bez awarii, kolejne to co rok wymiana łożysk na bębnach. Wydania z tych lat miały łożyska stożkowe, a w tym roku zamawiałem kompletny wałek pionowy to sami w firmie przyznali że awaryjne są na tych łożyskach i robią już na tradycyjnych. Wydajność na równych łąkach ma nawet 1.5-1.7ha/h ale w sezonie nie ma czasu na ciągłe naprawy.

#7 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:45

Samasz czy Famarol ja mam z samaszu i nie narzekam, tylko jest ona jak na kosiarkę ciężka. na razie żadnej awarii nie miałem. a co do długości to zależy jakie masz pola czy równe czy nie. bo jak nie koniecznie to nie ma co brac dużej.

ale pomyślał bym nad jakims claasem albo fellą. troche drożej ale to nie inwestycja na rok czy dwa

#8 Share zetor12741

zetor12741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny
    No i rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:56

Samasz czy Famarol I ja mam SaMasz (1,85) od 3 lat i maszynka tylko gwizda ja nawet nią ciołem c-360 3P i dawał rade bez niczego. To dobra maszyna, jaby polecił SaMasz
Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

#9 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 06 styczeń 2010 - 14:03

Samasz czy Famarol Mam samasza 2,1 od trzech lat chodzi bez zarzutu, faktycznie ciężko ją ruszyć ale potem zupełnie się jej nie czuje
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 15:05

Samasz czy Famarol a co z tymi odpoadającymi dolnymi talerzami, sam mam chęci na taką samaszkę, bo dyskówka jak dla mnie za droga

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 06 styczeń 2010 - 15:09

Samasz czy Famarol O tym nic nie słyszałem, zdarzyło się to komuś z forum?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#12 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 19:09

Samasz czy Famarol Te latające talerze to chyba przypadłość tych 2,10 bo podobnież łożyska tego nie wytrzymywały ale jak piszą na swojej stronie: "Zmodernizowana piasta talerza ślizgowego typ IV - dwa łożyska dwurzędowe." Zauważyli ten problem i zmienili to

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 20:10

Samasz czy Famarol Oby to zrobili i 2ga kwestia to siłownik do składania tej rotacyjnej to podobno obrywa się przy tej 2,1m czy wogóle jazda dalsza ze złożoną do boku jest trudna, a ciekaw jestem jak to się ma do zmiany nożyków to taka złożona do góry bardzo wygodna będzie nie?

#14 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 11:40

Samasz czy Famarol na boku ze złożoną kosiarką samaszu tyle że dyskową ja jeżdże i powiem ci ferdek że ściąga trochę ciągnik z turem :) więc lepiej jak już składać ją do tyłu.szkoda że z moją tak nie można może przerobię :)
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 08:30

Samasz czy Famarol A 1,85m lepsza samaszka czy famarol, famarol ma kosiarkę w tej szerokości z kondycjonerem i czy z tym kondycjonerem dało by się kosić do tyłu na nawrotach czasami? he pewnie kondycjoner działał by jak motowidły :( tzn. czy z kondycjonerem w bębnówce da się cofnąć i kosić?

#16 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 09:16

Samasz czy Famarol U mnie jeden koleś ma famarolke z kondycjonerem i widziałem jak cofał na uwrotach (pierwszy raz jak jechał) ale to było z odległości gdzieś 500 netrów tak więc głowy uciąć sobie nie dam ale raczej na 90% miał kosiare opuszczoną , jak później przejeżdżałem to pole wyglądało idealnie nie tam żeby jakieś przygniecione czy gdzieś nie dokoszone.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#17 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 09:37

Samasz czy Famarol Od 4 lat mam Samaszkę 2.10 z kondycjonerem, kosi ok.100 ha/rok. Talerze nie latają, kosi się lekko jedynie rozruch to mordęga dla ciągnika. Jeśli chodzi o remonty to tu zaczyna się tragedia, niet zamienników części tylko z samaszu na wysyłkę. W tym roku kupiłem dyskową KDCZ 260 Samaszu z kondycjonerem. Potrzebuje tyle samo mocy co Z 210, składanie do p roboczej i do transportu hydrauliczne.Różnica wagi ponad 300 kg.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 09:40

Samasz czy Famarol Agromatik, to jak z tym cofaniem, da się cofnąć i kosić rotacyjną z kondycjonerem?>?

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2010 - 11:25

Samasz czy Famarol Kiedyś miałem możliwość jechać jako pasażer w MTZ 82, który był sprzężony z kosiarką bębnową Samasz 2.1 metra. Przy pozycji bocznej z bębnami ustawionymi pionowo, trzeba było uważać na dołkach, bo przeważało. Kosiarka wystawała sporo za obrys ciągnika. Podejrzewam, że szeroki rozstaw kół by sprawę załatwił. Drugi raz jechałem w takich samych warunkach, jednak kosiarka była ustawiona wzdłuż ciągnika z bębnami w pozycji roboczej i jechało się znacznie lepiej. Nie mam doświadczenia jak jeździ się w pozycji transportowej zarówno kosiarki, jak i bębnów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 11:54

Samasz czy Famarol Czyli ten cały siłownik w rotacyjnej to jest trochę przereklamowany? O ile dyskówka bardzo ładnie się składa do góry to taka rotacyjna może z 1m staje się tylko krótsza, a ciekaw jestem czy do zmiany nożyków stawianie do góry siłownikiem w tych dużych bębnówkach jest takie dobre czy zmieniacie nożyki w takiej pozycji?