minik89

POL-MOT Warfama Tur4 + NH td5030??

Polecane posty

minik89    0

Diler mi proponuje cos takiego i mowi ze bardzo wiele takich zestawow sprzedaje i ogolnie zachwala ten ladowacz. Piszcie co myslicie i jakie macie doswiadczenia z turami Pol-mot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widmoxx    1

Kup sobie Quicka przy sporej eksploatacji nie ma spawu który nie pękł lub nie był, przespawywany a tur miał rok eksploatacji miałem w Fendcie 309 dla mnie niewypał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a co na tym fendzie miałeł tur 4 chyba jak już to 6? z polskich ładowaczy chyba jeden z najlepszych do mnmijeszych i lżjeszych ciągników, bo mało wystaje przed ciągnik i mniej obciąża tylną oś ale i nie za wysoko podnosi, masywny jest i ogólnie przyjęte że piekielnie ciężki ale porównując masy ładowaczy z hydrametu, agromaszu, czy metalfachu waży tyle samo, agromasz byłby może niecałe 2 tyś tańszy, a jest jeszcze łc3 z pronaru dużo lżejszy lekki jak stoll, ale coś go userzy nie polecają nie wiem dlaczego bo cena podobna do tur 4 z biedaszek a o 150kg lżejszy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Lepiej dołożyć i mieć lepszy mocniejszy np.Quicka czy Stolla, a te polskie to obciążeń nie wytrzymują. Lepiej mieć kilkuletnią maszyne dobrej firmy niż nowe polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja w chwili obecnej mam dwa ciągniki z turami, jeden polski drugi Quick. i bez porownania, jakoś jest 5 razy lepsza a i praca dokładniejsza, szybsza, bajeczna... fakt jest dwa razy draższy ale wart swoich pieniędzy


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minik89    0

Rozumiem ze zachodnie sprzety sa bez porownania no ale cena. Quicka zaproponowali mi prawie 2 razy drozej. A NH5030 ma 82 konie. Ja słyszalem takie opinie ze jezeli brac pod uwage polskie ladowacze to pol mot ma jedne z lepszych. Zgodzicie sie z tym? I nie piszcie o zachodnich turach bo kasy za mało. Jak bym kupil zachodni to na osprzet by zabrakło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

teraz cena przy zakupie 2 razy wieksza ale ten tur jest tyle wart... mowi to ci koles ktory przejechał się na polskim bo mniejsza kasa i potem musiał sobie kupic pożadny, chytry traci zawsze wiecej


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

(...)bo mało wystaje przed ciągnik i mniej obciąża tylną oś(...)

Ech, jedna literka i zmienia sens zdania ;)

Jak mniej wystaje to mniej odciąża tylnią oś.

Chyba że chodziło o przednią oś to wtedy mniej obciąża, to racja :P

Taki mały haczyk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widmoxx    1

Popatrz sobie jak nie masz za duzo kasy na czeskiego ładowacza Trac lift (wysoko podnosi załadunek małym ciągnikiem na naczepe typu wanna nie ma problemu) ale nie wiem czy maja mocowania do new hollanda. Spójrz jeszcze na ładowacz sipmy u nas gościu ma przy 5314 i go chwali ale wykonuje nim prace sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1982    1

Kupuj kolego i nie zastanawiaj się. TURA z Biedaszek ja mam i zadowolony jestem. Według mnie, najlepsza firma z polskich producentów ładowaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy najlepsza jakościowo można by polemizować, biedaszki opracowały ładowacze które nie za dużo wystają przed przednią oś ( w wielu przypadkach belka ładowacza opiera o przedni zaczep ciągnika) ładowacz jest osadzony pod samą kabiną i wysięgnik jest dość krótki, jedyna wada to że nie za wysoko podnosi ale za to mamy lepiej rozłożoną masę na ciągnik a nie tylko na przedniej osi wszystko "leży" i nie podnosi tak tyłu jak z innymi polskimi ładowaczami do lekkiego ciągnik jak nh dobra sprawa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

u mnie na 7745 jest Tur4. super sprawa.Nie podnosi tyłu. Tylko jedną wadą jest, to że czasem nie chcę zamykać łap lub krokodyla. Polecam


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

Witam. temat moze juz dawno byl nie poruszany ale nie bede juz otwieral nowego.

Zamierzam kupić NH TD5030 82km z turem. bylem dzis na skladnicy w Płońsku gdzie same new hollandy (masa sztuk!) i tam bardzo usilnie namawiają do tura AGROMASZ Ł-106 1650kg. Ja do tej pory obstawialem tura z polmotu 5 lub 6 ale skoro tak duzy dealer namawia na AGROMASZ-a to moze warto go posłuchac. doradzcie mi panowie. ma ktos z was moze tura na tym ciagniku? i w ogole jak sie sprawdza tur w NH TD5030? nie chwieje sie przy sporym obciazeniu? (jak proxima)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

Mam taki ładowacz przy TD 5050 .Paletę cementu (1400kg) podnosi bez przeciwwagi, ale to max, bo więcej podnosi tylne koła. Łyżkę bież co najmniej 2 metry. Wg mnie to dobry ładowacz w swoim przedziale cenowym. Rok temu kosztował ok 20 tys netto z wyposażeniem.

Edytowano przez lisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj