Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych

240 odpowiedzi na ten temat

#81 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 25 maj 2011 - 15:26

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych Sprowadzisz raz i masz z głowy :P Ogólnie rzecz biorąc świat idzie do przodu...
Dziś niema już większego problemu z dostępnością części no chyba że już naprawdę jakiś żadko spotykany egzemplarz chemy naprawic ;)

Większośc części do Ursusa oferownych na rynku to tanie rzemiosło, które ceną odzwierciedla swoją jakośc ;)

Edytowany przez MgrLukash, 25 maj 2011 - 15:27.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych Dzisiaj, 05:49
  •  

#82 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 25 maj 2011 - 21:55

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych A ja ci proponuję za te pieniądze Zetora 7341 albo starszą wersję Proximy, na pewno kupisz młodszego od tych JD i nie wydasz majątku na ewentualne naprawy a części kupisz wszędzie prawie od ręki.

Edytowany przez jendrek, 25 maj 2011 - 22:02.

#83 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 26 maj 2011 - 11:52

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych

Szukam ciągnika do 70 000 zł.
Ma zastąpić właśnie sprzedanego MTZ 82.
Będzie pracował na 35ha przy pługu, agregacie podorywkowym i agregacie uprawowym (z tymi maszynami pracował MTZ).
Moc 80 - 100KM.

Rozglądałem się za John Deerem.
Poczytałem już sporo postów. O awaryjności, spalaniu itp.
Nie mniej jednak, mam dziwne wrażenia.
Miejscami polecacie 6X10, ewentualnie 6X00 - jak patrzę na te ciągniki, to na allegro rok ok 94-95 można dostać w tej cenie.
Z drugiej strony na allegro, to ciągniki 6320 lub 6430 dużo młodsze można dostać w podobnej cenie.
Skąd taka różnica?

A może coś innego w tej cenie?
Ale najlepiej nie starszego niż 1995 rok..

ja juz troche ciagników mialem a john deere'a mam drugiego z serii 6100 (78KM). ma 12 tys mtg a smiga elegancko;)...jest z 96 roku ale nie pracował w polu.tylko w transporcie. ja dalem 46 tys + 3 tys wąskie koła do upraw miedzyrzedowych ale sam go sobie sprowadzilem .dawali mi za niego 56 tys ale poki co nie mam zamiaru sie z nim rozstac;), moim zdaniem nie pali tak strasznie a robote robi konkretna . Raz zdarzyło mi sie pracowac nim przy aregacie uprawowo-siewnym 3 metrowym to szedł jak przysłowiowa burza:D. troche mu przód unosiło ale to dlatego ze mam sciagniete obciazniki z przodu poniewaz pełni funckje ciagnika do prac lekkich. osobiscie polecam . a i serie 6X00 lub 6X10 sa drogie poniewaz maja dobra opinie. bardzo zywotny silnik , komfort i nie jest strasznie skomplikowany.

#84 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 26 maj 2011 - 15:11

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych Gościu napisał już taki sam temat.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#85 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 maj 2011 - 23:17

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych aha i nie słuchaj głupot ludzi typu ze lepiej kupic ursusa lub zetora bo łatwiej o czesci. obecnie nie ma problemu z czesciami do jd , chyba ze do jakis starych 40 letnich klamotów. ja swojego mam rok i pękł mi przez ten czas tylko wąż od orbitrola , wymiana 65 zł. a uwierz mi ze jd w granicach 10 tys mtg to tak jakby zetor miał 5 tys mtg. czesto ludzi odstraszaja przebiegi. serie 6X00 i 6X10. podobno przechodza od 15 do 20 tys mtg bez remontu kapitalnego w tym czasie zajezdził bys nie jednego zetora lub ursusa.

#86 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 27 maj 2011 - 05:49

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych Ja nie polecam JD mimo tego ze posiadam 6320 własnie ze względu na spalanie.Ciągnik ten powinien robic tylko w polu i ciezko tyrac i z tego pola nie zjezdzac wtedy spalanie jest ok w porównaniu do zrobionej pracy.Ale gdy zaczynaja sie jakies przejazdy,transport tzw jezdzenie wokół komina to ciagnik sie ne nadaje tego.Nowe ciagniki w ciezkich pracach wszystkie spalaja podobnie ale w lekkich juz nie i na to trzeba zwrócic uwage.Ja mam bardzo duzo przejazdów bo pola od siebie nawet 15km oddalone i jelen sie nie sprawdza w tych przejazdach ani lekkich pracach.Jesli chodzi o trwałosc ,osiagi nie mozna mu nic zarzucic i narzekac.Skoncza mi sie zobowiązania wobec prowu to sprzedaje go i biore Fendta.

#87 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 27 maj 2011 - 12:43

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych mario , podobno seria ta ktora ty masz nie byla najlepszym wydaniem jd. tez myslalem nad fendtem zamiast zetora , ale porownujac fendta do jd to trzeba liczyc około 30 , 40 % kasy wiecej na fendta wiec chyba jd sobie sprawie.

#88 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 maj 2011 - 20:58

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych co do JD to niema problemu z czesciami bo u kazdego przedstawicela dostaniesz czesci o ile cos sie popsuje bo to malo awaryjne maszyny, za te pieniadze jak poszukasz to znajdziesz dobry egzemplarz.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#89 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 27 maj 2011 - 22:52

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych no wlasnie o to chodzi ale wiele osob przerazona jest przebiegami jd . kiedys bylem z kolega po jd dla niego to sie przestraszył ze 15 letni jd ma 10 tys mtg :D. ja tam juz troche swoim robie wiec moge powiedziec ze u mnie sprawuje sie bardzo dobrze.

#90 Share Jakub97M

Jakub97M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 maj 2011 - 05:42

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych jakiegoś zetorka lub fendta bo do zetorów łatwo z częściami a fendty sie nie psują czesto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 28 maj 2011 - 10:27

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych hehe widze ze moj przedmówca poleca zetora z racji dostepności czesci :D , jak mowilem wczesniej obecnie z czesciami nie ma problemu praktycznie do kazdego ciagnika. a i kolega pominał fakt ze porównywalny fendt do zetora bedzie co najmniej jeszcze raz tak drogi .

#92 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 18:11

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych poszukaj w mf seria 61 albo 81 :)

#93 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 21 czerwiec 2011 - 13:25

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych Ja mogę polecić Ursusa 914 bez turba 80 KM Z TURBEM 100KM bardzo dobre i nie zawodne ciągniki sam posiadam takiego na arele podobnym do twojego wcześniej miałem 904 dobre ciągniki za przystępna cenne uciąg maja duży i wage odpowiednia u mnie w 5 skibach bez problemu śmigam pozatym jak działa zółw tzw półbiegi można go przyśpieszyć lub zwolnić na każdym biegu jednocześnie wsteczny też jest na każdym biegu duża kabina miejsce na 2 osobę niezawdone ciągniki spalanie nie porówmywalne do tych smoków JD dla jeleni a paliwo bardzo drozeje polecam do letszych prac mam zetorka 6211 i 6011

#94 Share grzmot

grzmot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 10:29

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaki ciągnik polecacie używany od 2000r w góre do kwoty max. 70 tyś zł o mocy 65-75 km.

Mam kilka pomysłów;
-Zetor 6340, 6341, 7340, 7341, bardzo bym prosił o opinie o tych traktorach i o inne sugestie ;)

zależy mi trochę na czasie, a i jeszcze jakby ktoś mi pomógł rozwiązać zagadkę ile km ma zetorek 5340 bo na każdej stronie podają co innego

#95 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 13 lipiec 2011 - 11:43

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych tam się wszystkiego dowiesz: www.tractoor.pl :)

#96 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 12:26

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych Niczego się niedowie bo to jest poprostu konedata.net przetłumaczona na język polski i zawiera ona błędne dane ponieważ są to wersje na skandynawię <_<

5340 z tego co mi wiadomo ma 62,6KM (niestety niepamietam w jakiej normie :unsure: )

A w grę wchodzi tylko Zetor czy inne marki też mogą byc?

Napisz jeszcze do czego ma służyc ten ciągnik i na ilu Ha pracowac.

Edytowany przez MgrLukash, 13 lipiec 2011 - 12:29.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#97 Share grzmot

grzmot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 14:35

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych hmm no nie tylko Zetory ale tak jak patrzyłem to jest ich najwięcej i są chyba stosunkowo bezawaryjne?
patrzyłem też na Lamborghini i John Deera

ma to być podstawowy ciągnik na około 10 ha w górzystym terenie, potrzebuje dość mocny ciągnik bo oprócz zwykłych prac polowych będzie służył do zwożenia z pola kapusty czy kalafiorów zwłaszcza kapusty zimowej. Kilka razy się już utopiłem c360 bo nie ma napędy 4x4.

#98 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 16:06

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych Jeśli chodzi o Zetora 5340 to w gospodarstwie mojego ojca jest od nowego(1998) obecnie ma ponad 4700mth kilka rzeczy się w nim wymieniło ale skrzynia i silnik jeszcze nie ruszane :)

Hmmm... a niezastanawiałeś się nad Valmetem z serii 100 bo chyba w tej cenie można znaleźc w miarę młodego i w niezłym stanie tyle że w tym przedziale mocy będzie on miał 3cylindrowy silnik :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#99 Share grzmot

grzmot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 21:28

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych hmm poszukałem troche i nie znalazlem zadnego takiego traktora w Polsce do kupienia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 14 lipiec 2011 - 11:30

Ciągnik w przedziale 61-80 tysięcy złotych Ale ta Valtra jak tak patrzyłem to mth sporo.
Opinie na temat zetora- poczytaj na forum generalnie znajomi je chwalą to chyba coś w tym jest.
I jeżeli to ma być zetor to za te pieniądze już kupisz od pierwszego właściciela z nie wielkim przebiegiem.
Moje propozycje to tylko tak na szybko--
http://allegro.pl/ze...1704983654.html
http://otomoto.pl/ze...340-A78093.html
http://otomoto.pl/ze...340-A62642.html

Osobiście na twoim miejscu usiadłbym i poszukał jeszcze czegoś w lepszym stanie i przebiegiem z ok 1000mth.

Edytowany przez mister, 14 lipiec 2011 - 11:31.