Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy?

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:42

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Używacie siatki 3000m czy tylko 2000m?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Dzisiaj, 19:00
  •  

#42 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 21:30

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Moze ktoś mi doradzi. Mam na warsztacie takiego złoma właśnie i jest problem z elektromagnesem od podawania siatki/sznurka. Sznurek idzie lekko ale siatki nie poda nie da rady ślizga sie na elektromagnesie. Jak to dziadostwo ściagnąć wogóle? czy musze wywalić ten cały wałek co napędza ten łańcuszek ? Bo ściągacza wsadzić nie idzie wogóle wg mnie jest to idiotyczny system Krone Round pack 1550 z 2001 roku 100 razy lepiej jest dopracowana niz to coś z 2009 powiem tak Sipma skonczyła sie na małych kostkach
Mój Wladimirec podbija świat

#43 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 12:10

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Panowie, bardzo mnie irytuje podwiewanie siatki przy dużym wietrze.. Jaki macie na to sposób? Założenie pleksy coś pomoże,czy ten typ tak ma i nie ma na to rady?
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#44 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 sierpień 2013 - 11:33

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? dobra siatka ( jakościowo) i po problemie... ja w tym roku bazuje na siatce classa 2000m i nie mam problemu z podwiewaniem... i jeszcze jest jeden sposób... jak nóż odetnie siatkę to zanim podniesiesz klapę delikatnie trzeba podac siatkę tak pół obrotu walców podających, po prostu aby było jej więcej ale też nie za dużo aby podczas prasowania nie wciągało ( kwestia dopracowania) i wtedy nie wywiewa, ale połowa sukcesu to dobra siatka... reszta to doświadczenie i kombinowanie... ;)

@ursusczesio, powiem tak... miałem w swojej farmie silniczek do podawania siatki i sznurka... to od razu wywaliłem te dziadostwo i zastosowałem oryginalny system podawania siatki/sznurka który dostarczył mi producent z częsiami dodatkowymi... Oryginalny sznurek do podawania ręcznego i skończyły się problemy :D

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#45 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:15

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? FINN dzięki za info, trochę pomogło ;)
Troche uciekne od tematu. Co myślicie żeby przerobić podbieracz na taki jak w sipmie faster,czyli te pazury zamontowac na podbieraczu,a nie bezpośrednio na prasie? dodatkowo dołożyć rolkę dociskającą. Myślicie,że to coś da?

#46 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 11 październik 2013 - 21:33

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Oj Czesio mylisz się miałem w firmie sipmę bodaj Z-276 jedna z pierwszych na wąskim podbieraku ile ona belek zrobiła to mała bania .
Tylko że to był sam sznurek pojedyńczy i włączanie wiązania na linkę .
Hektarów narobiła około 200 rocznie plus siano ile lat służyła sam nie wiem ale od groma na koniec jeszcze poszła do żyda za 11tysi.
Klient się pyta co ona tak wali na to mój szef jak pójdzie w słomę to ucichnie:):):)
W tych sipmach ten aparat siatki jest tak na dokładkę najczęściej widzę jak ludzie siatką owijają to klapa w górze :) nie wiem ciągle tam trzeba lukać?
Teraz mamy newhollandkę niebo a ziemia też się kwiatki zdażają wiadomo włoski tata , ale aparat do siatki jest praktycznie bezawaryjny i mam klapę otwartą tylko podczas załadunku nowej szpulki z siatką :)

#47 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 15 luty 2014 - 16:45

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Mam kilka pytań odnośnie sipmy 279/1 z siatką podawaną ręcznie na sznurek. Pare dni temu ją kupiłem więc jestem zielony
1 Po zbiciu beli pociągam za sznurek i jak długo go trzymam?
2 Gdy pociągnę za sznurek i napinam pasek klinowy to mechanizm od podawania sznurka sie kręci a wałek napędu do siatki nie, więc to chyba jakaś wada tak , bo moim zdaniem musi się kręcić.
3 Gdy już ten wałek z pkt2 sie kręci to na jego końcu jest trybik z łańcuszkiem a na nim jest gwint i po nim jedzie taki jakby nóz który spada i wskakuje ten większy nóż który też spada z gwintu i wtedy jest odcięcie siatki. I pytanie jaki jest skok tego nożyka z tego gwintu bo u mnie z jakieś 0,5 cm, czy to już da rady uciąć siatkę czy musi być ten skok trochę większy przez co zwiększy siłę ucinania siatki? Kto ma ten sprzęt to zrozumie o co chodzi i mi podpowie za co bardzo dziękuję.
Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 17 luty 2014 - 11:32

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? No tak nikt nie ma takiej prasy tak??

#49 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 17 luty 2014 - 15:16

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? 1. Trzymasz jakąś chwilę. Pare sekund,żeby 1. nóż zdążył zjechać z gwintu.
2. Siatkę ciągnie taki gumowy wałek, który jest za tym metalowym (dojrzysz go bez problemu)
3. Ten trybik z łańcuszkiem napędza ten gumowy wałek i ciągnie siatkę. Skok 0.5 cm? Masz na myśli to,że jak ten drugi nóż zjedzie z gwintu to on tylko lekko opada? On powinien sieknąć i zjechać poniżej koła, na którym jest gwint.

#50 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 18 luty 2014 - 10:22

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? No już doszłem i te problemy mam rozwiązane bo kliny były pozrywane i i przestawiło sie na osiach. Teraz mam pytanie odnośnie noża ucinającego siatkę. On podczas ucinania uderza o taki gruby płaskownik i zauważyłem że u mnie ten nóż styka sie z tym płaskownikiem po środku a po bokach ma lekką przerwę na ok 3-4mm. Czy tak ma być i utnie siatkę czy trzeba coś tam poszperać i wrazie co wymienić i jak?? Prosze o poradę i zgóry dziękuję.

#51 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 18 luty 2014 - 16:03

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? po bokach nad podbieraczem na każdej stronie noża są sprężyny, sprawdz czy są wszystkie...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#52 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 18 luty 2014 - 17:44

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Sprężyny są po jednej z każdej strony, nóż jak odciągnę to odbija spowrotem tylko krzywo styka sie z przeciwnożem. Po środku sie styka a po bokach są lekkie przerwy i nie wiem czy to utnie mi siatkę czy bedzie rwało po bokach. A ten przeciwnóz to on jest wymienny bo widzę ze jest przykręcony po 2 śruby po bokach i lekko przyspawany?

#53 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:47

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? aby sprawdzić to musisz zrobić belkę... bo może dolega jak jest już w spoczynku, a podczas uderzenia może odcinać dobrze siatkę... jest niby wymienialny... bo i można go ostrzyć.. ale ja jeszcze go nie wyciągałęm... grunt aby to wszystko pracowało przy 1500obr ciągnika... tak pisze w instrukcji...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 18 luty 2014 - 23:26

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Tak jest wymienny. Wymienialiśmy go,bo jak raz pociągnęło mi górą trawę to pogiął się we wszystkie możliwe strony <_< Z tego co pamiętam sporo gimnastyki przy tym było.